Меню

Зарплата вчителя у 2019 році в Україні

Професія вчителя є дійсно дуже важливою та потрібною, бо саме її представники передають усі важливі знання новим поколінням та допомагають їм пізнати навколишній світ. Як відомо, саме перші знання залишаються у пам’яті на все життя. Однак останніми роками тяжкій праці вчителів увага майже не приділялася. Їм доводилося задовольнятися маленькими зарплатами, а тому ніхто не хотів йти на таку роботу, вона була непрестижною. В Європі склалася зовсім інша ситуація. Там проблемам вчителів приділяється набагато більше уваги. Оскільки українці взяли саме європейський вектор розвитку, часто лунають розмови з приводу того, яка буде зарплата вчителя у 2019 році в Україні та чи будуть ще якісь зміни.

Головна складність полягає в тому, що в обов’язки педагогів не обмежуються лише навчанням дітей. Їм необхідно мати певні знання у сфері психології та важливі навички, щоб допомагати дитині розвиватися у всіх сферах та допомагати їй у важких ситуаціях. Виявляється, що це дійсно складна професія, а тому педагоги постійно перебувають на межі нервового зриву, від чого страждає їх здоров’я. В таких умовах для багатьох стимулом до продовження тяжкої праці є виключно заробітна плата, однак ситуація склалася так, що вона знаходиться на дуже низькому рівні. Її буквально не вистачає для нормального проживання. За таких умов розпочався відтік кваліфікованих кадрів за кордон. З цього можна зробити висновок, що треба обов’язково переглядати грошове забезпечення вчителів.Професія вчителя є дійсно дуже важливою

Не треба звертати увагу на середні значення

Деякі політики не соромляться казати, що грошове забезпечення вчителів навіть без підвищень ж чималим. Але не треба дослухатися до таких людей, оскільки вони оперують лише середніми показниками та даними. Варто знати, що статистичні служби беруть до уваги заробітні плати усіх педагогів, не розділяючи їх за складністю виконуваних завдань, за вимогами та дисциплінами, що викладаються. Тому якийсь викладач, що навчає малюків, отримує, наприклад, сім тисяч гривень. Водночас педагог, що викладає екзотичні іноземні мови може легко заробляти щомісяця не менше 20 тисяч гривень. До того ж екзотичні мови викладаються виключно в елітних школах, ліцеях чи гімназіях. У державних закладах такі дисципліни не передбачені. Саме тому експерти радять ніколи не брати до уваги середні показники, а кажуть, що треба брати за основу реалії у звичайних державних школах.Не треба звертати увагу

Яким було грошове забезпечення у 2018 році?

Варто згадати, що два роки тому урядовці постановили, що необхідно терміново підвищувати зарплати педагогів та взагалі збільшити фінансування усієї галузі, бо з часом її функціонування може опинитися під загрозою. Тоді Кабінет Міністрів України підвищив зарплати вчителів на 50%. Завдяки цьому тарифна сітка зарплати вчителів в Україні змінилася на один тарифний розряд.

Читайте також:  Індексація за вересень 2021 року в Україні

Згодом у 2018 році вчителі раділи черговому підвищенню, яке становило вже 25%. Прем’єр-міністр України постановив, що вчителів у звичайних школах отримуватимуть приблизно на 1500-2000 гривень більше. Саме завдяки цьому виплати нині сягають 6000-9000 гривень. Але деякі поправки у законодавстві, які стосуються саме педагогів, ВРУ приймає й досі. У поправках зазначається, що грошове забезпечення повинно сягати принаймні рівня трьох мінімальних заробітних плат.необхідно терміново підвищувати зарплати педагогів

Чи варто чекати на якість зміни?

Лунали заяви від співробітників Міносвіти про те, що усі прийняті поправки дозволять збільшити заробітні плати додатково на 25%. Тож лунають питання з приводу того, коли саме буде підвищення зарплати вчителям в Україні. Але Міносвіти поки не робило якихось заяв з приводу конкретних дат та навіть сум.

Взагалі реформа освітньої галузі повинна принести багато змін. Зміни будуть дуже позитивними, адже вони будуть супроводжуватися осучасненням навчального матеріалу та вдосконаленням процесу навчання. На додачу міністр запевнила, що буде впроваджуватиметься спеціальний вид надбавок для вчителів, які будуть залучені до впровадження нового стандарту початкової освіти у молодших класах найближчим часом. З цього можна зробити висновок, що поступово зростатиме розмір зарплати вчителів у 2019 році в Україні, індексація також викликає багато питань. Представники Міносвіти кажуть, що вона буде проводитися згідно з прописаними у чинному законодавстві положеннями, але лише за умов наявності ресурсів.

Чи звільнятимуться вчителі?

Педагоги вже почали радіти, що вони нарешті почнуть заробляти хоч трохи більше, однак загальне фінансування галузі поки не сильно змінюється. Саме тому усі робітники державних закладів побоюються, що відбуватиметься скорочення вчителів у 2019 році в Україні. Однак скорочення – це лише чутки, його ніхто влаштовувати не буде. Проблема криється у тому, що й без того країні не вистачає кваліфікованих кадрів. У державних закладах постійно спостерігається нестача вмілих фахівців, а тому іноді учителям навіть доводиться викладати одразу декілька дисциплін. Подібні проблеми є наслідком маленької сплачуваності праці, а тому політикам варто терміново починати боротися з нинішньою ситуацією, бо можна взагалі залишитися без кваліфікованих кадрів.

Більше вимог до фахівців

Хоч школам не вистачає гарних спеціалістів, допускати до праці з дітьми кого завгодно ніхто не буде. В рамках реформування галузі освіти буде впроваджуватися обов’язкова переатестація. Вона має посприяти звільненню некваліфікованих кадрів. А спеціалістам, що залишилися, треба буде відповідати серйозним вимогам. Вони мають постійно працювати над своїми навичками та підвищувати кваліфікацію. У Міністерстві заявили, що вчитель має не лише гарно знати свою дисципліну, а й досконало орієнтуватися в матеріалі в загальному. Кожен педагог повинен вміти надати учню знання олімпіадного рівня. Відповідно до цього змінюватиметься тарифна сітка підвищення зарплати вчителям у 2019 році, бо їх тяжка праця має оплачуватися на гідному рівні.

Читайте також:  Зарплата учителя в 2020 году в Украине

Варто знати, що внаслідок впровадження реформи відбуватиметься перехід на нову систему освіти, згідно з якою дітлахи будуть навчатися протягом дванадцяти років. Також змінюватиметься матеріал, що нині викладається. Наприклад, перший клас являтиме собою адаптаційний період. Після того як дітлахи звикнуть до нових умов, навантаження почне поступово збільшуватися. Очікується, що це дозволить здихатися стресу та перенапруження, які постійно турбують дітей.

Для чого взагалі ця реформа освіти та чого від неї чекають?

Співробітники Міносвіти повідомляють, що впровадження реформи дозволить поступово підвищувати якість освіти. З часом суттєво зміниться механізм роботи усіх державних навчальних закладів. Тепер жоден школяр не буде плакати через надлишкове завдання додому та непотрібні знання. Загалом увага приділятиметься тим дисциплінам, які потім дійсно знадобляться дітям. Водночас відбуватиметься підвищення заробітної плати вчителям, осучаснення шкіл, тощо. Найближчим само розмір грошового забезпечення педагогів у державних закладах повинен стати більшим за 10 тисяч гривень, але це можливо лише за наявності ресурсів та за умов гарного фінансування галузі.ця реформа освіти

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.