Меню

Зразок заповнення бюджетний запиту на 2020 рік

Кожний рік спеціалісти державних установ займаються верстанням бюджетного запиту, який є необхідний для продовження діяльності установи, виплати заробітної плати робітникам та інших заходів.

Держбюджет України в 2020 році

По суті цей документ містить розширене обґрунтування щодо витрат бюджетних коштів, необхідних для функціонування підприємства чи установи у наступному році. Інструкцію про документ можна знайти в інтернет-мережі, набрав у пошуку «зразок заповнення бюджетний запиту на 2020 рік». Не глядачі що зараз йде 2019 рік, необхідні таблиці вже є у вільному доступі.

Прогнозні дані 2020 від Мінфіну

Перш ніж розглядати зразок заповнення бюджетного запиту на 2020 рік для сільської ради або місцевої адміністрації рекомендовано ознайомитися з прогнозними показниками від Мінфіну.

У цьому році вони були підготовлені у вересні. Рекомендації дані на основі проекту прогнозу державного бюджету на 2020-2022 роки.

Попередні дані індексу споживчих цін у 2020 році зростуть на 106% у порівнянні з 2019 роком. Згідно з запропонованим радою проектом бюджету на 2020 рік мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитимуть:

Станом на 01.01.2020 рік

 • місячна мінімалка – 4723 грн.;
 • розмір загального прожиткового мінімуму – 2027 грн.;
 • прожитковий мінімум для малюків віком до 6 років – 1779 грн.;
 • прожитковий мінімум від 6 років до повноліття – 2218 грн.;
 • прожитковий мінімум для працездатних українців – 2102 грн.;
 • прожитковий мінімум для непрацездатних українців – 1638 грн.

Станом на 01.04.2020 рік

 • розмір загального прожиткового мінімуму – 2118 грн.;
 • прожитковий мінімум для малюків віком до 6 років – 1859 грн.;
 • прожитковий мінімум від 6 років до повноліття – 2318 грн.;
 • прожитковий мінімум для працездатних українців – 2197 грн.;
 • прожитковий мінімум для непрацездатних українців – 1712 грн.
Читайте також:  Закон про судовий збір на 2018 рік
Основні показники бюджету 2020 року

Станом на 01.12.2020 рік

 • розмір загального прожиткового мінімуму – 2189 грн.;
 • прожитковий мінімум для малюків віком до 6 років – 1921 грн.;
 • прожитковий мінімум від 6 років до повноліття – 2395 грн.;
 • прожитковий мінімум для працездатних українців – 2270 грн.;
 • прожитковий мінімум для непрацездатних українців – 1769 грн.

При тарифному розряді № 1 посадовий оклад працівника згідно з тарифною сіткою, у новому році складе 2102 грн. Володіння вказаною інформацією допоможе зробити розрахунки максимально правильними та достовірними.

Зміни у податковому кодексі на 2020 рік

Ніж чим розглядати розпорядження про затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів на наступний рік необхідно врахувати податкові зміни в законодавстві, оскільки вони впливатимуть на деякі витрати підприємств.

У 2020 році очікуються наступні зміни у податковому законодавстві:

 • рента

Витрати на користування надрами та проведення робіт, пов’язаних з копальними роботами складуть 5% рентної плати.

 • акциз

З нового року буде припинено зарахування 13,44% акцизу з виробленого та ввезеного в державу палива до місцевого бюджету. Далі від буде зараховуватися до дорожного фонду

 • індексація горошової допомоги сільгоспвиробникам

Вирішено, що до 2023 року буде використовуватися 100% індексація грошової оцінки сільгоспугідь та інших земель, а також сільгоспвиробників на 4 групі єдиного податку.

 • екологічний податок

У 2020 році не відбудеться застосування індексації екоставок до рентної плати за використанні лісу, води, надр, які пов’язані з радіочастотними ресурсами.

Що закладено в бюджеті 2020 року

Використання вказаної інформації допоможіть правильно розрахувати попередні витрати.

Зміни соціальної грошової допомоги

Ніж чим шукати зразок заповнення бюджетний запиту для соціального захисту спеціалісти повинні ознайомитись з новими розмірами соціальної допомоги:

 • розмір соціальної допомоги дітям-сирітам, які знаходяться під опікою становити 6 прожиткових мінімумів (вказана допомога є одноразовою та діє у періоді 20020-2022 роки);
 • витрати на придбання навчальної літератури для дітей, позбавлених батьківського піклування, у відповідних періодах складе 3 соціальних стипендії (при умові надання довідки, яка підтверджує, що особа проходить навчання у учбовому закладі);
 • врахування підвищеного ПМПО гарантовано випускникам педагогічних, фармацевтичних та медичних закладів, при умові, що вони уклали договір не менш як на 3 роки на роботу за спеціальностями, особливо, якщо установа знаходиться в сільській та віддалених селищах;
 • нарахування соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям буде відбуватися  з урахуванням категорії демографічної групи населення: для працездатних українців – 25%, для дитячої категорії  з інвалідністю – 100%;
 • надання субвенцій з місцевого бюджету не придбання твердого палива, сплату комунальних послуг у 2020 року не передбачається.
Читайте також:  Ціни на продукти в Польщі у 2020 році

При розробки бюджету на 2020 рік влада урахувала усі проблеми попереднього року оскільки головною метою Програми є економічний розквіт України та добробут її населення.

Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2020 рік

Бюджетний запит повинен бути підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що вказує інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2020 рік.

Необхідність складання бюджетних запитів установ з різними сферами діяльності складає в наступному:

 • підготовка документу дає можливість визначитись з планами на наступний рік, вибрати з існуючих пропозицій важливі, повністю реалізувати заходи бюджетної програми;
 • грамотне складання бюджетного запиту – гарантія стопроцентного досягнення поставлених цілей та повного використання бюджетних коштів за призначенням;
 • складання запиту з урахуванням людських, матеріальних та інших ресурсів, які важливі для досягнення мети.

Головна інформація, яка повинна міститься у бюджетному запиті

Кожен розпорядник, який вивчав  зразок заповнення бюджетного запиту за програмно-цільовим методом повинен вмістити в документ наступну інформацію:

 • узагальнений запит відносно бюджетних коштів на наступний рік з розподілом його згідно вимог бюджетної класифікації;
 • прогнозні дані використання бюджетних ресурсів, які є необхідними для повноцінного функціонування установи чи підприємства ;
 • обсяг бюджетного запиту з обґрунтуванням його за економічною класифікацією;
 • обґрунтування показників видатків згідно штату сфери головного розпорядника по кожній цифрі;
 • видатки на оплату заробітної плати робітників з урахуванням змін у бюджеті на 2020 рік;
 • аналіз грошових зобов’язань попереднього року з поточним та пропозицій головного розпорядника на наступний рік.
Що закладено в бюджеті 2020 року

При розробці бюджетного запиту незалежно від сфери діяльності, головні розпорядники повинні підвищити кваліфікацію з цього питання, бути максимально підготовленими до прийняття та захисту бюджету.

Зразок заповнення бюджетного запиту на 2020 рік для благоустрію чи іншої сфери повинен бути вивчений досконально, оскільки від цього залежить подальший розвиток селища/міста та країни.

Запропоновані Міністерством інструкції базуються на типових формах, які представлені таблицями. Кожна написана в неї цифра повинна бути обґрунтована. Саме тому до бюджетного запиту обов’язкова наявність пояснювальної записки.

Розрахунки фактичних показників можуть бути різними: демографічними (у вигляді кількості робітників на підприємстві, кількості школярів у учбовому закладі, кількості ліжок у лікарняній установі) або вказані у витратах споживання електроенергії бюджетною установою. Головне, щоб кожний з них був економічно обґрунтований.

Розрахунок бюджетного запиту починається заздалегідь, оскільки для нього існують граничні терміни. Ці строки визначаються листом Мінфина. Як правило, це перша половина поточного року липня.

Читайте також:  Паспорт бюджетної програми на 2019 рік

Резюме

Бюджетний запит – документ, від якого залежить повноцінне функціонування підприємства/установи, його технічне забезпечення, розвиток та заробіток працівників.

Розробка бюджетного запиту починається заздалегідь. Спростити роботу головного розпорядника можна користуючись інструкцією Мінфіна з заповнення бюджетного запиту. 

При розробці документа важливо правдиве обґрунтування кожного показника. Тому головний розпорядник та інші спеціалісти бюджетних установ повинні володіти достовірними показниками, регулярно вивчати зміни діючого законодавства, в тому числі і податкового, відстежувати інші законодавчі зміни, прогнозувати збільшення заробітної плати та соціальної допомоги.Взаємодія між різними структурами допоможе зробити показники максимально приблизними до бюджету наступного року.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *