Меню

Навчальні програми на 2019/2020 навчальний рік

Освітня програма розуміє перелік заходів, використання яких дає можливість досягання учнями певних результатів. Сучасні навчальні програми на 2019/2020 навчальний рік затверджуються керівником Міністерства освіти.

На їх основі розроблюється навчальний план на 2019-2020 роки. У цьому році батьки та діти будуть здивовані нововведеннями, мета яких зробити навчання якісним та корисним.

Математичні вичісління на дошці

Типові навчальні плани на 2019-2020 навчальний рік

Оновлений план навчання розроблено з урахуванням наступних ступенів навчання.

 • 1 ступень навчального плану для 1-2 класів з українським ухилом

Під час процесу навчання важним показником є ступень навантаження учнів. Процес навчання малюків починається з ознайомлення зі світом та рідною мовою. Навантаження школярів мінімальне, але достатнє для того, щоб вони вивчили літери з цифрами. Введення предмету «Я досліджую світ» є інтегрованим напрямком, який подобається кожному першокласнику. Мінімально затверджена кількість годин у 1-2 класах за тиждень складає 20, максимальна – 23.

 • 1 ступень навчального плану для 3-4 класів з українським ухилом

Навчальний школярів молодших класів передбачає вивчання таких стандартних загальноосвітніх предметів, ознайомиться з якими можна на офіційному сайті Міністерства освіти. Згідно з вимогами Міністерства мінімальне навантаження на тиждень складає 23 години, максимальне – 24 години. У класах з вивченням корінної української мови ситуація більш напружена, оскільки кількість часів збільшується. Мінімальний показник складе – 24, максимальний – 25.

 • 2 ступень навчального плану для 5-9 класів української школи

Під час навчання підлітків нарахування годин відбувається з таких предметів: українська мова та література, іноземна мова, математика, мистецтво, природознавство, суспільствознавство (вступ до історії України та Всесвітньої історії України), технології та фізкультура. Мінімальна кількість годин за тиждень складає 26,5, максимальна – 31,5.

Якщо навчання передбачає вивчення корінної української мови кількість часів збільшується. Мінімальний показник складе – 29,5, максимальний – 32,5. Крім звичайних предметів, учні ознайомляться з кримськотатарською, молдовською, польською, російською та іншими мовами згідно з бажанням. 

 • 2 ступень навчального плану для 10-11 класів української школи
Читайте також:  Фази місяця на березень 2022 року

Під час навантаження учнів враховуються навчальні години з таких предметів: українська мова та література, іноземна мова, математика (алгебра та геометрія), інформатика, мистецтво, природознавство, захист Вітчизни, суспільствознавство, технології та фізична культура. Під предметом суспільствознавство розуміється Історія: Україна і світ. Крім цього учням дається можливість відвідування факультативів та індивідуальних занять. Граничне навантаження у годинах складає 33 у 10 та 11 класах.

Типові навчальні плани на 2019-2020 навчальний рік затверджуються директором закладу, який може бути звичайним та вузько кваліфікаційним.

Нововведення від нового президенту

У вересні цього року більшість учнів з батьками відчули нововведення Зеленського. Освітня програма школи на 2020 рік практично не мінилася.

Нововведення в школах

Проект Закону про середню освіту змінив можливості та права дітей:

 • співбесіда першокласників скасована

Оновлена освітня програма передбачає рівне право дітей на отримання навчання. У 2019 році усі першокласники повинні бути зараховані до 1 класу згідно з місцем реєстрації. При цьому не враховується категорія навального закладу: звичайна чи спеціалізована. Якщо кількість учнів, що подали заяви до вступу велика, проводиться конкурс.

 • обов’язкова шкільна форма скасована

У 2019/2020 роках учень та його батьки мають право на вільний вибір шкільної форми. Адміністрація закладу не зможе впливати на учня, виводячи його з уроків за відсутність шкільної форми. Діти можуть відвідувати предмети в комфортної для них одежі. Однак, дотримання правил етики ніхто не скасовував.

 • мультипрофільне меню

Керівництву навчальних закладів дано завдання до кінця 2019 року зробити меню мультипрофільним. По суті воно стане згадувати шведський стіл. Таке рішення дає право вільного вибору харчування. Вартість обіду залишиться на тому же рівні.

 • обов’язкове використання світло відбиваючих жилетів

Усім учням 1-4 класів у новому навчальному році обов’язково носити світло відбиваючі жилети, завдяки яким кількість нещасних випадків зведеться до нуля.

 • обов’язкове отримання електронних учнівських квитків
Читайте також:  Календар офіційних свят в Польщі на 2022 рік

Заміни паперових квитків на електронних дозволить батькам та вчителям відстежувати місце розташування та переміщення дитини.

 • право на вільний вибір форми навчання

Використати індивідуальну форму навчання зможуть особи, які мають часті хвороби та інші проблеми. Для таких учнів діють оновлені програми 5-9 класи, рівень яких підтверджується підсумковими контрольними роботами.

 • заміна профільних вчителів іншими спеціалістами

Міністерство освіти і науки України навчальні плани 2019-2020 вирішило проблеми, пов’язані з відсутністю профільного вчителя. У новому році такі предмети зможуть проводити інші гуртки та організації в штаті яких є відмінні спеціалісти. Таким чином буде розв’язано проблему нестачі вчителів.

 • заборона на оголошення оцінок

Інформація про оцінки у 2019/2020 роках є особистою. Тому вчитель не має право розголошувати її на весь клас. У щоденнику оцінка виставляється на перерві або в іншу вільну годину. На заняттях школярі повинні займатися вивченням предмету.

 • дошка пошани для відмінників – скасовано

Таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що кожний учень має талант та успіхи у якоїсь сфері. Один має гарні оцінки, другий відмінно грає в футбол.

 • навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів – зміни в ЗНО
Шкільний дзвоник

Основні зміни відбудуться в української літературі. В новому році буде повністю змінено програму. Які твори треба читати, а які ігнорувати можна узнати на офіційному сайті Міносвіти.

Детальніше про навчальні плани для 10-11 класів

Навчальні плани для 10-11 класів на 2019-2020 роки притерпіли оновлення. Враховуючи помилки попередніх років Міністерство освіти прийняло рішення змінити програму навчання.

Сьогодні школи здійснюють навчання за інваріантним на варіантним планом. Велике навантаження учнів пропоную вивчення 22 та більш предметів. Фізично зробити це неможливо. Нові навчальні плани для 10-11 класів на 2019-2020 роки, запропоновані МОН припускають декілька рішень.

 • № 1
Читайте також:  Знаменні дати вересня 2021 року

Кількість предметів для інваріантного плану навчання повинно бути скорочено з 22 до 9. При цьому керівництво закладу самостійно визначає профіль поглибленого вивчення предметів. Треба зрозуміти, що останні класи є вирішальними у житті учнів. На цьому етапі здійснюється формування громадянина України. Він самостійно вибирає подальший шлях. Саме тому важливо, щоб предмети були спеціалізованими, а знання – поглибленим.

 • № 2

Навчання у випускних класах повинно бути профільним. Якщо це велика школа, нова програма 10 клас обирається за профілем навчання. Таким чином діти зможуть якісно підготуватися до іспитів з предметів, які є головними для вступу у вищі навчальні заклади. Вказані позитивно скажеться на бюджеті сім’ї, оскільки батькам не треба буде користуватися послугами репетиторів. Учні на базі загальноосвітньої школи зможуть якісно підготуватися до випускних іспитів.

Згідно з оновленнями навчальної програми школи в обов’язковому порядку повинна обрати 2-3 профільних предмети.

Яким буде навчальний рік далі залежить від нововведень влади. Не виключено що на протязі 2020 року буде не одно оновлення програми. Ознайомитись зі змінами у законодавстві можна на інформаційному сайті Міносвіти, або знайти інформацію в інтернет-джерелах.

Резюме

Початок 2019 року заявив про себе як рік змін у програмі навчання учнів. Зміни, проведені новою владою, направлені на підвищення якості навчання та право дітей на розкриття індивідуальних можливостей.Випускники старших класів будуть здивовані оновленими змінами у вивченні української літератури, де одні тексти будуть скасовані, а інші додані. Програма навчання старших класів направлена на доскональне вивчення профільних предметів на успішну здачу іспитів.

Навчання школярів молодших класів обіцяє бути цікавим та не напруженим.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.