Меню

Адміністративний кодекс України на 2021 рік

Наведення порядку, попередження порушень, законності інтересів підприємств і громадян неможливо без законодавчого акту. Таким в Україні є КУПАП. Тривалий час документ залишався незмінним, і лише останнім часом показало потрібність нововведень. Яким буде кодекс України про адміністративні правопорушення 2021, залежить від внесених до них змін, з деякими з яких пропонуємо ознайомитися прямо зараз.

Змінення в адміністративному кодексу України

Новий адміністративний кодекс-коли його очікувати

Зі слів віце-спікера ВР новий кодекс дасть про себе знати дуже скоро. Перший етап буде спрямований на систематизацію законодавства. Прийняття нових кодексів відбудеться на другому етапі. Внесення поправок і оновлення документа про адміністративні правопорушення вимагає часу і залучення фахівців.

Спішність у розробці документів призведе до накладок і колізій із законодавчими актами. Розпочата сьогодні робота носить планомірний і поетапний характер. Перші кроки зроблені, залишилося зовсім небагато.

Адміністративний кодекс – з чого він складається?

Кодекс представлений 5 розділами в яких є 37 глав. Головними з них вважаються 33, Інші 4 – додаткові. У документі міститься понад 300 статей, кожна з яких свого часу зазнали змін і поправки.

Законодавчий акт містить повну інформацію про вид правопорушення, визначає перелік органів, які мають право на розгляді справ, складання постанов і протоколів про адміністративне правопорушення. Ознайомитися з документів можна з інтернет-ресурсів або за допомогою придбання документу через роздрібну торгівлю.

Останнім часом нормативний акт представлений коментарями відомих юристів, адміністративні правопорушення приклади показують, як вчинити в даній ситуації і які заходи вжити. Пояснення допомагають відповідальним особам і порушникам одноразово. Вивчення документа переконує в правомірності або неправомірності винесення покарання.

Правки, внесені в законодавчий акт

Зміни і правки вносяться в документ щорічно. Одні спрямовані на вирішення спірних питань, інші, передбачають нові покарання за вже здійснені правопорушення.

Нововведення 2020 року стосувалися штрафних санкцій щодо фальсифікації документів, порушень вимог сплати податків, оновлення штрафних санкцій, особливостей експлуатації транспортних засобів та багато чого іншого. Розібратися самостійно в документі допоміг коментар до КУПАП, який є практично в кожному оновленому документі.

Читайте також:  Антикоррупционная программа национальной полиции Украины на 2022 год

Про фальсифікацію документів та акцизних марок

Випадки фальсифікації були помічені в результаті планових перевірок податковими органами. Ігнорування вимог законодавства негативно позначається на поповненні державної скарбниці. З цих причин владою було прийнято рішення про внесення поправок до положень і статті. Посилення покарання мінімізує частоту вчинків, змушує відповідальних осіб дотримуватися вимог законодавства.

На сьогоднішній день реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без акцизу або з фальсифікованою акцизною маркою карається штрафом 1700-1250 грн., за перше порушення та повторно від 10200 до 20400 грн. (з повною конфіскацією товару). Також в 2020 році були внесені зміни в частині незаконного зберігання акцизних марок. Штрафні санкції зросли з 340 грн. до 1700 грн.

Порушення правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами

Незважаючи на дорожнечу ліцензії і самого продукту багато підприємців і керівників підприємств порушують вимоги законодавства.

У новому році закон України про адміністративні правопорушення став суворішим. Тепер при виявленні факту торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензії, документів, акцизних марок тягне за собою повне вилучення товару та накладення адмінштрафу на керівника або відповідальну особу в розмірі 10200 грн., при повторному порушенні штраф збільшується до 20400 грн.

Ще однією зміною в документі стало збільшення штрафу за продаж спиртного і тютюну неповнолітнім. При продажу зазначених видів товару в нічний час або особам, які не досягли 18-річного віку передбачено покарання у вигляді 6800 грн., що для звичайного продавця здається великою грошовою сумою. Повторне порушення передбачає збільшення штрафу аж до позбавлення ліцензії.

Відповідальність по адміністративному кодексу

Зміни в частині експлуатації транспорту

У 2020 році адміністративний кодекс має безліч змін в частині експлуатації автотранспорту. Наприклад, штрафи передбачаються за експлуатацію транспортного засобу в несправному стані. На сьогоднішній день він становить 20-25 мінімальних доходів громадян. Повторне правопорушення загрожує штрафом у розмірі до 50 мінімумів.

Положення, що стосуються експлуатації автотранспорту переглядаються владою регулярно. Передумовами до внесення поправок і нововведення талон на дорогах, хамство і некерованість водіїв, незнання ПДР. Згідно з останніми правками при виявленні факту порушення контролюючі органи мають право на більш серйозні заходи: позбавлення водійських прав або конфіскацію транспортного засобу.

Читайте також:  Розмір прожиткового мінімума в Україні в 2018 році

Незаконна вирубка лісів

Згідно з офіційними коментарями в 2020 році внесені правки в частині незаконної вирубки лісів. Серйозна відповідальність, яку передбачить адміністративний кодекс України на 2021 рік передбачає сплату серйозних штрафів і кримінальне покарання. Посилення заходів дозволить попередити незаконну вирубку лісів, забезпечити збереження лісового фонду та екології в цілому.

Внесення змін і правок підтримано депутатським корпусом і звичайними громадянами. На даному етапі адміністративне покарання складе 300 неоподатковуваних мінімумів. Повторне звершення порушення спричинить за собою штраф у розмірі 900 неоподатковуваних мінімумів. Окремого розгляду вимагає стаття, що передбачає відповідальність за порушення правил використання і переміщення лісоматеріалів.

Кодекс адміністративних правопорушень України в 2021 році – зміни до нього

Досвід попередніх років показав, що закон України про адміністративні послуги 2021 року потребує кардинальних змін. Перегляд покарання у вигляді штрафних санкцій підвищить інтерес підприємців до законодавчих актів, а недобросовісних водіїв, до вивчення правил ПДР. Оновлений документ буде представлений поправками і змінами мають доцільність відповідно до реального часу. Пропонуємо ознайомитися з деякими з них.

Штраф за порушення умов карантину

Введення карантину на території України через коронавірусну інфекцію спричинило за собою зміни в законодавчих актах, зокрема, в кодексі про адмінправопорушення. За збільшення штрафів від 17 до 32 тис.грн. через порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних норм і вимог проголосувало 344 депутати. Законопроект пройшов перше читання. Оновлений документ доповнено статтею 44-3:

 • порушення санітарних та гігієнічних норм діючого законодавства, правил карантину людей, передбачених законодавчими актами та захисту населення від інфекційних захворювань, тягне за собою штрафні санкції в розмірі від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів для громадян, на керівників підприємств – від 2 до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів (іншими словами, самовільне залишення місця самоізоляції особою, інфікованою коронавірусною інфекцією, тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді грошового штрафу);
 • якщо дії осіб, заражених коронавірусною інфекцією спричинили масове поширення захворювання і смерті, штраф збільшується до 3 тис.неоподатковуваних мінімумів, а також передбачений арешт строком до 6 місяців або позбавлення волі до 3-х років.

Посилення заходів дозволить стабілізувати санітарно-гігієнічну обстановку на території України, врятувати безліч людських життів.

Читайте також:  Ціни на продукти в Польщі у 2022 році

Відповідальність за ігнорування ПДР

Зміни в частині експлуатації автотранспорту були внесені рік тому. Зазначених заходів виявилося замало. Сумна статистика і смерть понад 3500 тис. осіб на дорогах призвели до тому, що кодекс адміністративних правопорушень України в 2021 році повинен зазнати чергових змін, а саме:

 • їзда з не пристебнутими ременями або без мотошлема – 510 грн.;
 • втеча з місця ДТП – 3400 грн. або позбавлення права керування автотранспортом строком до 6 місяців;
 • їзда без водійського посвідчення – 10200 грн.;
 • ігнорування дотримання швидкісного режиму більш ніж на 50км / год – 3400 грн.;
 • недотримання правил обгону, дистанції, роз’їзди, розмови по телефону – 510 грн.;
 • перевезення неповнолітніх без наявності дитячого автокрісла-850 грн.;
 • водіння в п’яному або наркотичному стані – 10200 грн. або позбавлення прав строком до 1 року;
 • повторне водіння в п’яному або наркотичному стані – 40200 грн. і позбавлення прав строком на 10 років;
 • ігнорування на дорогах дій маршрутних таксі або автобусів – 680 грн.

Зазначені цифри є максимальними, але не кінцевими. Події реального часу показують, що кодекс адміністративного судочинства України буде посилюватися не один раз.

Відповідальність за видобуток корисних копалин

У новому році недобросовісних підприємців очікує сюрприз у вигляді штрафу за незаконний видобуток бурштину. Максимальна сума штрафних санкцій складе 600 неоподатковуваних мінімумів. При фіксуванні неодноразової кількості порушень не виключена кримінальна відповідальність.

Резюме

Майбутній 2021 рік здивує громадян змінами в частині адміністративних правопорушень. Нововведення торкнуться злісних порушників податкового кодексу, підприємницької діяльності, правил дорожнього руху, видобутку бурштину та інших аспектів діяльності. Оновлений КУПАП 2021 стане настільною книгою простого громадянина, юриста і кожного керівника підприємства.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.