Меню

Тема першого уроку в новому 2020-2021 навчальному році

Саме першого вересня святкується День знань. Це особлива подія, яка є початком чергового навчального року для школярів та студентів. Саме в цей день проводяться не лише урочисті заходи, а й перший урок. Класні керівники збирають свій клас та проводять невеличке заняття, яке має особливий повчальний чи освітній зміст. Вже скоро початок нового навчального 2020-2021 року, а тому учителям, батькам та навіть школярам варто знати, яка буде структура цього року та чого очікувати від першого уроку.Саме першого вересня святкується День знань

На яку тему провести заняття?

Перед початком чергового навчального року Міністерство освіти та науки України публікує перелік тем для проведення першого заняття та типові навчальні плани на 2020-2021 навчальний рік. Алі ці теми є усього лише рекомендаціями, а тому вчитель може самостійно скорегувати тему заняття чи вибрати якусь іншу на власний розсуд. Але рекомендується, щоб тема мала не лише освітній, але й мотиваційний характер, наштовхувала дітей на додаткові пізнання чи глибокі думки. Також треба враховувати те, в якому саме класі буде проводитися заняття, який вік школяра та враховувати актуальність теми заняття, важливість обговорюваної проблеми.

Для початкової (1-4 класи) школи гарними темами є:

 1. «Діти – майбутнє держави».
 2. «Я люблю свою країну».
 3. «Дружба понад усе».
 4. «Людину прикрашають гарні вчинки».

Що стосується середньої школи (5-9 класи), то в цьому віці діти починають серйозніше ставитися до важливих проблем, іноді навіть обговорюють політику, економіку, екологію та інші дорослі теми, а тому для них можна вибрати одну з наступних тем:

 1. «Революція Гідності та її значення для України».
 2. «Ми хочемо, щоб планета жила в мирі».
 3. «Шлях України до Євросоюзу».
 4. «Розкажімо іншим країнам про себе».
 5. «Історія тих, хто не скорився».
 6. «Збереження національнийх цінностей».
 7. «Добро завжди перемагає зло».

Якщо у початковій та середній школі достатньо просто зробити доповідь для діток на ту чи іншу тему, то у старшій школі (10-11 класи) вже можна розпочинати діалог та надавати діткам змогу висказати свою думку. Навчальні плани для 10-11 класів передбачають, що діти вже можуть самостійно шукати, аналізувати та засвоювати інформацію. Саме тому варто обирати відповідні теми:

 1. «Як я бачу партнерські відносини с Євросоюзом та іншими міжнародними організаціями».
 2. «Змінення устрою країни».
 3. «Що я хочу змінити у світі».На яку тему провести заняття?

Мета першого заняття

Незалежно від того, яка саме тема першого уроку в новому 2020-2021 навчальному році була обрана, вона повинна сприяти освітньому процесу та у легкій розмовній формі донести до дітей важливе та актуальну на даний момент інформацію. Іноді такі уроки мають дійсно значний вплив на становлення особистості, формують суспільство та окрему думку. Це дійсно гарна можливість розповісти про проблеми у світі та показати дітям правильну модель поведінки.

Читайте також:  Програми ЗНО на 2020 рік

На першому занятті можна розповісти про те, що соціальні стосунки та взаємовідносини с іншими людьми передбачають соціальну відповідальність, чесність та довіру, терпимість до дій інших, здатність протистояти загрозам та вміння постояти за себе. Не можна забувати про добросовісність та вміння налагоджувати стосунки з іншими, працювати в колективі, об’єднуватися задля досягнення однієї мети. Можна розповісти про протистояння різним видам насильства, про важливість охорони навколишнього середовища, про прояви жорстокості в сучасному світі, тощо.

Тем дуже багато, а тому поговорити можна майже про будь-що. При цьому обов’язково треба враховувати рівень розвитку школярів та їх вік. В залежності від цього треба підкріплювати сказане аргументами та фактами.Мета першого заняття

Формат проведення уроку

Не обов’язково проводити перший урок у навчальному класі. Можна зробити перше заняття унікальним і це обов’язково піде на користь. Наприклад, можна влаштувати екскурсію традиційну чи навіть віртуальну, а в процесі обговорити нагальні проблеми, що стосуватимуться тематики екскурсії. Також можна розділити клас на груби однодумців та влаштувати дебати чи конкурси. Можна провести вікторину, командні ігри.

Щоб зробити емоційну складову більш сильною, достатньо доповнити розмову чи виступ якимось відповідним відео чи презентацією. Це викличе додаткову зацікавленість у дітей. Гарно підійдуть документальні фільми, але вони не повинні буде дуже важкими до сприйняття.  Перший урок в 2020-2021 навчальному році майже повністю залежить від фантазії, здібностей та бажання учителя.

Читайте також:  Как прошла олимпиада Всеосвіта-Весна 2018?

Іноді вчителі запрошують на урок відомих у місті чи в країні осіб, яким є що розповісти. Такі люди можуть стати гарним прикладом для наслідування для дітлахів. Вони можуть розповісти про важливість самовиховання, навчання та досягнення цілей. Детальніше розповісти про бізнес чи будь-яку іншу сфери діяльності. Люди, які досягли успіху, можуть просто розповісти свою історію та стати мотивацією для кожного школяра. Також іноді запрошують військових, які брали участь в АТО та боронили державні кордони й спокій мирних громадян.

Формування особистості

Представники Міністерства освіти та Науки України впевнені, що перше заняття – це не лише введення до нового навчального року. Це важлива соціальна подія, яка виховує дитину та формує її як особистість. Саме запросивши на перший урок видатних освітніх, наукових, культурних, благодійних чи спортивних діячів, можна легко залучити дитини до участі у певних процесах та заходах. Саме так можна розкрити потенціал школяра, а іноді відшукати приховані таланти, надати дитині можливість розвиватися всебічно.

Вчителю достатньо усього лише правильно обрати тему та якісно провести заняття, зробивши його цікавим для кожного. Якщо вдало поєднати теоретичну та практичну складову, то це принесе велику користь для дітлахів. Але не варто робити заняття дуже об’ємним. Воно не повинно тривати понад 2-3 години. В іншому випадку діти стомлюються і їм вже не цікаво. Буде непогано, якщо структура навчального року відповідатиме тематиці уроку, але це не обов’язкова вимога.Формування особистості

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *