Меню

Церковний православний календар на 2021 рік

Будь-яка релігія має чимало важливих свят з постійними та непостійними датами. Свят дуже багато, а тому буває так, що запам’ятати усі дійсно важко. В такому випадку вірянам стане в нагоді православний календар на кожен день на увесь 2021 рік. У ньому містяться відомості про усі релігійні дати, події, а сам календарик служить невеличким нагадуванням для вірян.

2021

Відомості про святкування

Кожен святковий день з цього календарика приурочений до важливих подій з життя Сина Божого, Богородиці, церковних діячів та пророків. В ці дати віряни мають відвідати церкву, забувши про роботу та певні справи. Окреме місце в житті вірян займає церковний пост. Розібратися у тому, що саме чекає на вірян допоможе церковний православний календар. Ось декілька особливих дат, які можна знайти у ньому:

 1. Усе розпочинається з Різдва, яке традиційно припадає на 7 січня. Саме в цю дату багато років тому Діва Марія народила Сина Божого.
 2. Рівно через вісім діб зі святкування Різдва відзначається Обрізання Господнє. 14 січня новонароджену дитину було названо Ісусом, а також був проведений обряд обрізання. Ще 14 числа згадуються діяння Святого Василя.
 3. Сьомого квітня святкується Благовіщення Матері Божої. Є такі церковні святкування, в які забороняється працювати та це одне з них. Згідно з переказами, саме в цей день Діва Марія отримала звістку про те, що вона скоро народить на світ Ісуса Христа.
 4. Останнє свято квітня – Пасха Христова, яка вважається величною церковною подією. Це свято з непостійною датою, оскільки воно святкується згідно з місячно-сонячним календарем. Закінчується Великий піст, який майже на 50 днів обмежує вірян від вживання певних видів харчів. На Великдень головними елементами на святковому столі є пофарбовані яйця і паски.
 5. 7 липня святкується народження Святого Іоанна. Святкування було встановлено на пам’ять про людину, яка хрестила Ісуса Христа.
 6. 12 липня відзначається свято Петра та Павла. Він нагадує про життя і діяння двох відомих апостолів, а також в цей день закінчується Петрів піст.
 7. У жовтні є тільки одна важлива дата – 14 число. У цей день відзначається Покров Діви Марії. Згідно з переказами, під час великої молитви у храмі всім вірянам явилася Богородиця. Вона вкрила голови людей пеленою, захистивши їх від зла та смерті.

Це лише низка дат, але в самому календарі є набагато більше важливих святкувань.свято Петра та Павла

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у грудні 2021 року в Україні

Пости, які тривають всього один день

Окрім святкувань є такі особливі дні, коли треба утримуватися від їжі й утіх. Це можуть бути довготривалі або одноденні пости. У такі дні можна коштувати їжу рослинного походження та масло, але не можна куштувати рибу.

Православний календар на 2021 рік для України повідомляє, що Водохресний святвечір припадає на 18 січня. В цей день віряни готуються очистити своє тіло та дух, повністю відмовившись від тваринної їжі, присвятивши себе молитвам. Наступний піст припадає на 11 вересня. У цей день на столі мають бути лише пісні страви в пам’ять про страшну смерть Іоанна Хрестителя. Останній одноденний піст святкується 27 вересня. Він нагадує кожному набожному про усі біди та муки, які довелося пережити Ісусу. У цей день дозволяється куштувати лише пісну їжу, треба відмовитися від утіх і розваг, цілком присвятивши себе молитвам. На додачу існують щотижневі одноденні пости, які встановлюються в середу та п’ятницю.

Важливі церковні пости

Православний календар на 2021 рік зі святами та постами підкаже, коли починаються періоди утримання від їжі тваринного походження, різноманітних утіх, тощо. Пости присвячуються службі Богу, молитвам, очищенням души від гріхів, самовдосконаленню. Усього існує чотири довготривалих пости. Не кожній набожній людині вдається утримуватися та відмовлятися так довго. Але ті люди, які змогли пережити піст, кажуть про нові великі сили, які вони таким чином здобули.

 • Великий піст встановлюється на пам’ять про життя та діяння Ісуса Христа. Він триває протягом 48 днів та закінчується святкуванням Великодня. Початок та кінець цього посту – найсуворіші й найважчі періоди. У перший день посту, наприклад, треба повністю відмовитися від вживання будь-якої їжі, а під час усіх наступних понеділків, серед та п’ятниць можна куштувати тільки суху їжу рослинного походження, можна пити воду. Вівторок та четвер – дні, коли не можна куштувати масло. Тричі під час посту дозволяється вживати рибу.
 • Далі йде Петрів піст, який ще іноді називають Апостольським. Не дивно, що він встановлений на честь апостолів та їх діянь. Але він не такий суворий, як попередній піст. У середу та п’ятницю можна куштувати лише суху їжу, а в понеділок можна дозволити собі гарячу їжу, але без масла. У всі інші дні дозволяється куштувати морепродукти, гриби, крупи.
 • Успенський піст встановлюється на пам’ять про Божу Матір, яка невпинно молилася перед тим, як покинути цей світ. Він майже повністю повторює Великий піст, хіба що не треба повністю відмовлятися від харчів. Риба дозволяється лише раз на Преображення Господнє.
 • Церковний православний календар на 2021 рік повідомляє, що останній пост – Різдвяний, який встановлюється взимку, за 40 днів до народження Христа. Обмеження аналогічні Петрову посту. Після четвертого грудня можна щонеділі куштувати рибні страви. А ось 6 січня до появи на нічному небі першої зірки взагалі не можна їсти.народження Христа

Дати, коли треба пом’янути покійних

Не можна забувати й про померлих. Заведено згадувати померлих, а в церковному календарі міститься кілька дат, коли варто відвідати могили рідних та близьких, помолитися за них та поставити свічку. У 2021 році це:

 • 4, 23 і 30 березня;
 • в квітні такий день припадає на 6 число;
 • 9 травня заведено вшановувати пам’ять покійних воїнів;
 • в червні на 15 число припадає поминальна субота;
 • і останній день пам’яті – поминальна субота, яка припадає на друге листопада.

Щоб не доводилося шукати в Інтернеті інформацію про ці дати, краще просто роздрукувати православний церковний календар та повісити його у себе не стіні.треба пом'янути покійних

Читайте також:  Сприятливі дні для стрижки у травні 2022 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.