Меню

Основні напрямки бюджетної політики на 2021 рік

Українці не припиняють черпати звідусіль інформацію, намагаючись дізнатися, що саме чекає на них у 2021 році, як вони житимуть. Звісно, можна передивлятися передбачення від відомих експертів у сфері економіки, від аналітиків чи політологів, але говорити про щось коректно можна буде тільки після того, як відбудеться затвердження держбюджету на 2021 рік.що саме чекає  у 2019 році

Державний бюджет та нащо він потрібен

Державний бюджет – це не тільки сукупна грошова маса, а ще й дуже важливий документ. Який є найголовнішим для будь-якої держави. В проекті бюджету зазначають усі витратні статті, а також кошториси державних організацій, служб та різних установ. Бюджетом затверджуються розміри важливих соціальних стандартів, допомог та виплат, наприклад. Сума мінімального прожиткового мінімуму чи розмір пенсій, тощо.

Ухвалення проекту державного бюджету відбувається у суворо визначеному порядку, який регламентується положеннями Бюджетного кодексу. Кабміну та Верховній Раді дозволяється корегувати проект, вносити свої доповнення та пропозиції. Саме ці державні структури відповідають за затвердження цього важливого документу.

Згідно з положеннями кодексу, документ на наступний рік повинен подаватися на розгляд не пізніше 15 вересня поточного року. Депутати ознайомлюються з положеннями та можуть повернути проект назад до Кабміну для доопрацювання. Згодом відбувається голосування за прийняття положення. Якщо документ в загальному не отримав достатньої підтримки, то відбувається голосування за прийняття окремих його положень. Поки відомостей про державний бюджет на 2021 рік мало, а тому залишається чекати на офіційне оприлюднення інформації документу. Крайній строк, до якого бюджет повинен бути затвердженим – 1 грудня.Державний бюджет

Інформація, яка міститься у проекті

Бюджетний кодекс також регламентує усі положення державного бюджету, їх зміст. Найбільше значення для експертів, аналітиків та звичайних жителів України мають макроекономічні показники, наприклад:

  1. Приблизне визначення показника валового внутрішнього продукту.
  2. Прогноз щодо рівня інфляції на прийдешній рік.
  3. Приблизний запланований рівень експорту та імпорту товарів.
  4. Величина державного боргу, а також план здійснення виплат, план реструктуризації боргу.
  5. Гранично допустимий обсяг дефіциту чи профіциту в державі.

Але це далеко не усі положення, які містить держбюджет України на 2021 рік. Проект закону, наприклад, містить інформацію про усі дохідні та витратні статті, де чітко вказується розмір у національній валюті, а також особливості статті.

Читайте також:  Реформа ГСЧС Украины в 2021 году

Також у проекті можна знайти дані про соціальні стандарти, виплати, наприклад:

  1. План та суми зростання прожиткового мінімуму.
  2. Величину мінімальної заробітної плати українців.
  3. Сума пенсійних виплат.

Тож можна зробити висновок, що у документі зазначаються усі речі, на які держава витрачатиме гроші, а також усі можливі джерела прибутку, важливі показники, що впливають на економічну складову держави.Яка заробітна плата буде закладена на 2019 рік

Яка заробітна плата буде закладена на 2021 рік?

Варто не забувати, що у проект можуть вноситися корективи, а тому зазначені в ньому дані, які були попередньо оголошені урядом, можуть бути змінені. Насправді дискусії щодо встановлення рівня мінімальної заробітної плати для українців не припиняються й досі. Представники Міністерства фінансів визначили, що набільш доцільною буде сума у розмірі 4173 гривні.

А от представники Міністерства соціальної політики мають свою думку щодо цього показника, та радять підняти мінімальну заробітну плату до 4356 гривень. Звісно, кожна структура має свої аргументи щодо встановлення тієї чи іншої суми. Вважається, що поки заробітки українців не відповідають рівню інфляції, а купівельна спроможні не припиняє невпинно зменшуватися. Але поки більшість депутатів зійшлись на тому, що найбільш доцільним буде сума у розмірі 4173 гривень.

Величина прожиткового мінімуму у 2021 році

Законопроект також передбачає підвищення прожиткового мінімуму в 2021 році. Це дуже важливий соціальний стандарт, оскільки він являє суму коштів, необхідну особі певної категорії для проживання протягом місяця. Окрім того, прожитковий мінімум часто використовується при визначенні розмірів різних виплат, допомог та навіть штрафів.

Читайте також:  Действует трудовой кодекс Украины в 2022 году

У проекті зазначено, що використовуватиметься та сама схема, яка була обрана у 2018 році. Тобто зростання цього стандарту відбуватиметься три рази на рік. Перший етап зростання традиційно відбуватиметься на початку нового року. Другий припадає на середину літа, а третій – на кінець року. Очікується, що наприкінці року величина прожиткового мінімуму зможе сягнути планки у 2011 гривень. Залишається сподіватися, що воно дійсно буде так.

Чого очікують від рівня ВВП та індексу інфляції?

Закон України «Про державний бюджет України на 2021 рік» передбачає, що приріст валового внутрішнього продукту у цьому році сягне приблизно 3%. Своє занепокоєння щодо цього висловили представники Міжнародного валютного фонду, оскільки прогнозувалося, що темп росту ВВП сягне щонайменше 4%. Деякі міжнародні агентства прогнозують, що приріст ВВП буде становити 3,3-3,6%.

Також треба не забувати про позитивні прогнози щодо рівня інфляції. В них йдеться про те, що індекс повинен знизитися до 7-8% протягом року. Але експерти та аналітики вже встигли висловитися щодо цього. Вони запевняють, що у державі поки не були створені умови для таких покращень, а тому індекс залишатиметься на рівні 11-12%. Пронози є занадто позитивними. Те, чи справдяться передбачення уряду щодо цих показників, буде відомо лише згодом. Але є думка, що такі позитивні прогнози публікують навмисно, щоб не сіяти паніку серед звичайних жителів.

Відомості про державний борг

Основні напрямки бюджетної політики на 2021 рік вказують на те, що Україна повинна впоратися з тягарем державного боргу. Однак політики поки ще не придумали, де взяти такі суми коштів для сплати державного боргу. Звісно, відбуватиметься невеличкі виплати, але Україна чекає на черговий транш від Міжнародного валютного фонду, а тому немає сумнівів у тому, що борг буде ставати лише більшим. Проблема у тому, що борг створює завеликий тиск на економічну складову держави та у будь-який момент може не залишитись ресурсів для виплат. Саме через це політики говорять про реструктуризацію боргу. Вона дозволить розтягнути виплати на значно довший термін. Очікується, що за таких умов держава зможе легко впоратися з боргом.Відомості про державний борг

Який очікується курс долара до гривні?

Ще одна дуже важлива тема, якою майже щодня цікавляться звичайні громадяни держави. Для початку треба сказати, що інфляція нікуди не поділася, а тому вона й досі є суттєвою проблемою для усієї країни. Саме вона є причиною того, що змінюється вартість іноземної валюти. У документі держаного бюджету вказано, що долар дорівнюватиме щонайменше 30 гривням. Думки експертів та аналітиків ринку з цього приводу розділилися. Дехто вважає, що воно й дійсно так буде, а інші кажуть, що долар коливатиметься в межах 24-27 гривень. Звичайні жителі сподіваються, що іноземна валюта буде поступово дешевшати, а інфляційні прояви вдасться побороти.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.