Меню

Якою буде зима 2021 року?

Враховуючи постійний ріст ціни на голубе паливо, українці з великим остереженням чекають на похолодання, а тому наперед намагаються дізнатись якою буде зима 2021 року. Звісно, синоптикам ще не вдається максимально точно вказати чи матимуть вплив на погодні умови в країні традиційні західні циклони, однак із деякими своїми передбаченнями вони все ж готові поділитись.

Як зазначають знавці природних явищ, відповідаючи на питання яка буде зима 2018-2021 року, лякатись наперед українцям не потрібно. Майбутній зимовий сезон обіцяє бути в міру холодним. Ані шокуючи температурних перепадів, ані надмірних опадів бути не повинно. Кліматична зима прийде одночасно із календарною. Вона дасть можливість намилуватись красою засніжених Карпат та досхочу накататись на санчатах та лижах, проте критичних морозів не буде.Якою буде зима 2021 року

Загальна характеристика сезону

В Україні, як відомо, переважає помірно континентальний клімат. Це означає, що сими в країні в міру холодні. Кримські та Карпатські гори захищають країну від арктичних поривчатих вітрів. Для української кліматичної зони характерні циклони та антициклони. Разом таких явищ за рік трапляється в середньому 90. Вони можуть спричиняти різкі зміни клімату.

Надмірні вирубування лісів на заході країни та загальний процес кліматичного потепління не можуть не впливати на погодні умови. Все частіше в Україні фіксуються аномально високі позначки температури повітря влітку та сильні морози взимку.

Оскільки територія країни дуже велика, погода в різних областях може суттєво відрізнятись. На заході та півдні, як правило, більш волого та прохолодно. На сході та півдні, відповідно, сухіше та спекотніше.

  • Грудень останній місяць року та перший в своєму зимовому сезоні. Він має 31 календарний день та вважається найтеплішим із зимових місяців. Середня температура по всій країні в цей період від 0 до +5℃, в південних областях до +7℃. Опади можуть бути представленими як дощами, так і снігами. Як правило, в грудні трапляються перші нічні заморозки.

Абсолютний мінімум місяця було зафіксовано до – 38℃. Абсолютний максимум місяця – +20℃.

Читайте також:  Где купить кожаную мужскую зимнюю куртку из натуральной кожи с мехом в интернете
  • Січень відповідно другий та найбільш довгожданий українцями місяців. Уся справа в тому, що саме на цей місяць припадає найбільша кількість зимових свят та канікули. Здебільшого, січень є найбільш холодним місяцем року. Середня температура по країні -7-8℃. В найпівденніших частинах країни – +3-4℃. Абсолютний мінімум було зафіксовано ще в 1935-му році. Жителі Луганської області тоді могли помітити на своїх термометрах -41,9℃. Абсолютний максимум – +19,5℃ – зафіксовано в місті Джанкое, в 1971-му році.
  • Лютий – передвісник тепла. Досить часто він і найбільш мінливий місяць пори. Приблизно у 40-49% випадків, дають зрозуміти аналітичні дані синоптиків, лютий буває холоднішим, аніж січень. Традиційне похолодання по усій країні спостерігається щороку із середини місяця. Середньомісячна температура коливається в межах -6-7℃ (на півночі та сході) до -1-2℃(на заході). Абсолютний мінімум було зафіксовано в далекому 1893-му році в Луганську. Він становить -39℃. Найтепліше в лютому було ще в 1958-му році, в місті Роздольному. Тоді і справді можна було засмагати в купальниках, адже температура повітря прогрілась аж до +24,4℃.Грудень останній місяць року та перший в своєму зимовому сезоні

Яким буде грудень?

Помилуватись першим снігом сезону 2021 українці зможуть вже в перших числах грудня. Ще до 5-го числа температура повинна опуститись до -3-4 ℃. Землю засипить білим сніжком і так він зможе затриматись на 2-3 дні (що для грудня велика рідкість). Не варто марнувати цей час вдома, обов’язково варто скористатись нагодою та зробити цікаву фото сесію чи просто прогулятись сім’єю по засніжених міських вуличках. Перший сніг швидко розтане, а на наступні пухкенькі опади, як дає зрозуміти прогноз погоди на зиму, доведеться чекати ще кілька тижнів.

Ближче до 12-13 числа місяця на півдні країни кілька днів дощитиме, сильно похолодає. Температура в цей час по всій країні буде коливатись в межах 0- +4℃.

Читайте також:  Прогноз погоди на березень 2021 року

Проте не варто поспішати розчаровуватись. Святий Миколай все ж зможе прибути до дітлахів на санчатах. З 17-18-го чисел синоптики обіцяють морози до -4℃ на заході та -1-2℃ на півдні та сході. Снігопад буде довгим, а тому земля вкриється хоча й не дуже товстою, проте гарною та білосніжною периною.

До нового року кількість опадів та температурний режим не перевищуватимуть норму та будуть доволі традиційними для України.

Що принесе січень?

Тим, кого цікавить коли почнеться зима сувора та холодна, варто знати, що чекати цього потрібно в січні. Хоча перші дні місяця мало чим будуть відрізнятись від грудня, посилення морозів варто очікувати вже на Різдво. Колядникам доведеться добре вдягатись, адже температура опуститься до -6-8℃ в західних областях. На сході, півдні також не варто розраховувати на тепло. До -4℃ зафіксують жителі Херсонської, Одеської, Миколаївської, Донецької областей в період з 5-6-го по 12-те січня. Дальше на кілька днів потеплішає. В цей період можливі сильні снігопади по всій території України. Пік морозів у 2021-му році припаде на Водохреща. Сміливці пірнатимуть в ополонку за температури повітря до -14-16℃. Останній тиждень місяця запам’ятається відлигою, однак це зовсім не означає, що пануванню зими прийде кінець.Що принесе січень

Погода на лютий

Щоб зрозуміти яка буде зима 2021 в Україні, не обійтись без характеристики останнього місяця року – лютого. Традиційно для цього періоду, погода буде дуже часто змінюватись і вгадати, як одягатись буде доволі складно.

Перший тиждень місяця, як дають зрозуміти синоптики, буде, як і кінець січня, в міру теплим. На Заході країни температура повітря в день опускатиметься до нуля, а вночі триматиметься на позначці -5-6℃. На Сході, Півночі, Півдні та в Центрі лютий розпочнеться із плюсової температури. Вночі ж не обійдеться без морозів. Такі погодні умови спровокують ожеледицю на дорозі, а тому для рятувальників та комунальних служб роботи вистарчить.

Читайте також:  Прогноз погоди на травень 2021 року

З другого тижня зима різко повернеться до своєї роботи. Фактично усю країну накриє морозами (до -8℃) та частими снігопадами. Дітлахи зможуть досхочу насолодитись грою в сніжки та накататись на санках в цей час.

Ближче до 20-го числа українцям доведеться пережити повторну відлигу, а через кілька днів (приблизно з 25-26-го числа) – нову хвилю морозів та снігу.

Народні прогнози

Свій прогноз на тему якою буде погода взимку 2021 року дають і народні синоптики. Дізнаються про майбутні погодні умови вони завдяки природі: вигляду небесних світил та хмар, напрямку вітрів, поведінки рослин та тварин.

  • Якщо взимку видно блискавку, значить незабаром розпочнеться сильна буря. Якщо ж самої блискавки не видно, але чути сильний грім – варто остерігатись наближення морозів та сильних вітрів.
  • До хорошої погоди швидко по небу пропливають хмарки.
  • Великі сніжинки, що повільно спускаються в повітрі, повідомляють про швидку відлигу.
  • Якщо на початку зими українці зустрілись із сильними снігопадами, значить і початок літа буде багатим на опади.
  • Мухи в будинку з’являються взимку лише напередодні відлиги.

Багато інформації про майбутню погоду підказують ворони. Так, якщо ці птахи збираються у зграї, значить передують сильні морози. На хурделицю варто чекати, якщо ворони сідають на високе дерево та каркають у різні сторони. Якщо ж вони спокійно походжають по землі – незабаром потеплішає.

Мухи в будинку з’являються взимку лише напередодні відлиги

 

 

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *