Меню

Дата Паски в Польщі в 2021 році

Полякі з особливим трепетом ставляться до релігійних свят і, зазвичай, очікують таких подій з великім нетерпінням. Кожне свято і в кожній країні має певну (свою) історію і традиції, що сприяють наданню цінності подіі. Цікавлячись, коли буде Великдень у Польщі 2021 року, необхідно відзначити ще і те, що свято має змінну дату, а ще відзначається православними і католиками по датах.

Паски в Польщі

Великдень у Польщі

Великдень – це одне з найбільш довгоочікуваних свят для поляків, коли збирається вся родина і друзі. У світлу неділю (саме на цей день випадає свято) прийнято накривати святкові застілля, орієнтуючись на існуючі традиції, і проводити час у рідному колі. Найчастіше свято припадає на другий весняний місяць – квітень. І 2021 рік не стане в цьому плані вийнятком, тому що свято будет відзначатися саме наприкінці саме цього місяця.

Коли буде Католицька Паска в 2021 року?Відповісти на це запитання дуже просто – 4 квітня, а православний Великдень у 2021 році припадає на 2 травня. Варто сказати, що Великдень – це одне з найважливіших свят для поляків, які намагаються вшанувати історичне коріння і пам’ятати про релігійний сенс святкового дня. Звичаї пов’язані з традиційними обрядами, які є обов’язковими для виконання. І перед святом необхідно дотримуватися посту. Суть якого полягає не тільки в обмеженні продуктів, які можна вживати в їжу, але і в сакральному очищення душі і тіла. Згідно з переказами, людина, яка дотримується правил посту, зможе позбутися грішних думок, а також провести підготовку до великого Воскресіння. Просте обмеження раціону, яке не тягне за собою ніяких духовних змін, не дозволить пройти Великий піст.

Паска

Піст – що треба знати?

Піст у католиків ось вже тисячу років починається традиційно з “попелястого середовища”. В цей день священики на голову парафіян посипають попіл у вигляді хресної прапора або ж мажуть їм на лобі у вигляді хреста. Цей звичай виходить ще з давньоєврейського обряду посипання голови попелом. В цей час священик говорить “Прах ти, і в прах повернешся”. Сам же попіл виходить від спалення торішніх вербних гілок. З цього і починається Католицька пасха, яка припадає на 4 квітня.

Читайте також:  Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2021 році

На відміну від православної традиції, католицький пост не має такого суворого і догматичного характеру. Католицький пост м’який, строгих обмежень в їжі немає, є кілька рекомендацій. На дітей до 14 років і людям після 60 пост взагалі не поширюється.

Утримання в плотських утіхах не прописано. І тим не менш, щоп’ятниці суворо забороняється всім постячим вживати будь-яке м’ясо в кожну п’ятницю посту. Якщо ж більш строго подивитися на католицький піст, то в ньому в принципі все, крім недільних, дні пісні. Але ці пісні дні, знову таки крім п’ятниць, кожен віруючий вирішує сам, від якої їжі або справ утримуватися. Для цього католики роблять так звані “постанови”. У них віруючі описують, що і коли вони будуть їсти або робити. Як і в православ’ї і греко-католицизмі, піст у католиків має на увазі період молитовного бдіння, по можливості зречення від мирських турбот і зосередження на думках про Бога.

Католицька Пасха завжди відрізняється від православного свята більш легким постом і іншим обчисленням святкової дати. Якщо грамотно спланувати свій раціон, то піст виявиться дуже корисним для здоров’я. Насамперед, вживання виключно пісних продуктів протягом свята значно знизить рівень холестерину в крові, що в свою чергу знижує ризик розвитку захворювань серця. Їжа в піст сприятливо впливає і на інші системи органів, однак, необхідно пам’ятати про збалансоване харчування і чітко дотримуватися вище зазначених рекомендацій.

Паска свято

Висновок

Важливо відзначити, що католицька Пасха відрізняється від православного свята атрибутикою, є особливою. Саме унікальна символіка сприяє створенню чарівної атмосфери в довгоочікувана неділя, дозволяє всім полякам зібратися за щедро накритими святковими застіллями і насолодитися спілкуванням один з одним.

Читайте також:  День захисту дітей в Україні в 2021 році

Відомо, що Великдень в Польщі не обійдеться без головного персонажа – Кролика. Цей пухнастий і веселий персонаж, що відрізняється особливою любов’ю до ігор і навіть незначним капостям, створений спеціально для дітвори.Великодній Кролик завжди бере участь у святкових заходах. Саме він повинен розфарбовувати яйця і розписувати їх сакральними візерунками, витягувати яйця з норки і ховати в садах. Вважається, що в недільний ранок дітки повинні постаратися знайти сюрпризи, які були підготовлені спеціально для них.

В цілому, свято буде проводитися в тісному сімейному колі. Поляки намагаються насолодитися проведенням часу зі своїми близькими на Великдень. І варто сказати ще раз, що Великдень у Польщі – це найкраща можливість для того, щоб отримати яскраві і позитивні емоції, насолодитися проведенням часу зі своїми близькими людьми.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *