Меню

Коли підвищать пенсії в 2020 році?

Представники ЗМІ та звичайні громадяни постійно обговорюють тему пенсійних нарахувань. Така увага приділяється цій темі через те, що кожна країна має турбуватися про свій народ та забезпечувати громадянам належну й безбідну старість, щоб люди могли спокійно жити навіть за умови нездатності працювати й самостійно заробляти на життя. Але в Україні внаслідок поглиблення економічної кризи виникло дещо інше становище, в якому деякі пенсіонери проживають за межею бідності та рахують копійки, щоб купити собі шматок хліба. Представники державної влади розпочали впроваджувати спеціальні соціальні програми та реформу усієї пенсійної системи з метою привнести чергові зміни, які допоможуть покращити життя кожного українського пенсіонера. Певні зміни спрямовані на поступове збільшення розміру пенсійного забезпечення, а тому часто виникають питання з приводу того, коли буде підвищення пенсії в 2020 році в Україні та чи зміниться життя осіб похилого віку на краще.

Коли підвищать пенсії в 2020 році

Яка мета впровадження пенсійної реформи?

Реалізація проектів пенсійної реформи відбувається вже протягом декількох останніх років. Не дивлячись на низку позитивних змін, є також й досить спірні рішення, а тому загалом реформа вийшла дуже обговорюваною та скандальною Що стосується спірних рішень, то до них можна віднести впровадження системи поступового збільшення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію. Це призводить до того, що громадянам треба буде отримувати набагато більше страхового стажу, щоб отримувати пенсійне забезпечення. Водночас відбувається створення нових фондів, ліквідація нестач у Пенсійному фонді, зростання пенсій громадян, тощо.

Державна влада має чітке розуміння того, що далеко не кожен пенсіонер здатен самостійно забезпечити себе. Багато хто за станом здоров’я просто не може продовжувати працювати. Такі люди потребують особливої уваги та допомоги з боку представників влади, що реалізується шляхом надання різного роду пільг, субсидій та грошових допомог. Але через дірки у Пенсійному фонді та стиснений державний бюджет якісного зростання пенсій так і не відбулося. Тому багато хто акцентує увагу на тому, що поки у влади виходить реалізовувати здебільшого ті положення, які мають негативні наслідки для громадян. Насправді це не лише зростання пенсійного віку, а ще скасування спеціального пенсійного забезпечення для низки категорій працівників державної сфери й не тільки. Тому дуже часто пенсіонери ставлять питання про те, коли підвищать пенсії в 2020 році та чи буде це зростання дійсно достатнім.

Читайте також:  Мінімальна пенсія з 1 травня 2022 року

Зараз через постійне впровадження нових змін, експерти та аналітики часто надають пояснення та рекомендації з приводу виходу на пенсію. Вони кажуть про те, що якщо особа хоче отримувати пенсійне забезпечення, то їй потрібно подумати про це заздалегідь. Реформа буквально змушує громадян працювати офіційно та справно робити сплати до Пенсійного фонду, інакше пенсію просто не можна буде оформити.

впровадження пенсійної реформи

Збільшення пенсійного забезпечення українців

Для початку треба визначити, якою саме буде мінімальна пенсія. Перш за все, вона була визначена проектом бюджету та закладена в бюджеті на поточний рік. Згідно з законодавством, мінімальний рівень пенсійного забезпечення не може бути нижчим за величину прожиткового мінімуму на одного непрацездатного громадянина. На початку року цей прожитковий мінімум буде становити 1615 гривень. Потім у липні буде зростання до 1672 гривень, а у грудні – до 1728 гривень. Тобто мінімальна пенсія наприкінці року становитиме 1728 гривень.

Окрім росту мінімальної пенсії буде відбуватися загальне зростання забезпечення шляхом проведення перерахунку. Перерахунок являє собою процедуру, в ході якої рівень пенсійного забезпечення якоїсь особи корегується в залежності від актуальних економічних умов, соціальних стандартів та важливих показників. Деякі положення реформи визначають, що представникам державної влади не потрібно приймати якихось додаткових постанов чи рішень для проведення перерахунку. Згідно з визначеними у проекті бюджету датами, перерахунок та відповідний ріст пенсій відбуватиметься з настанням першого березня та триватиме до кінця року.

Варто зазначити, що розмір надбавки визначатиметься індивідуально для кожного пенсіонера з застосуванням спеціальної формули. Для застосування формули й визначення величини надбавки треба знати страховий стаж, розмір зарплати особи до виходу на пенсію, а також рівень середньорічного заробітку українців. Саму формулу можна знайти в Інтернеті у вільному доступі або звернутися для отримання консультації на гарячу лінію Пенсійного фонду України. Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам в 2020 році в Україні та непрацюючим особам відбуватиметься на основі даних за минулий рік, тобто за основу братимуться показники та цифри 2019 року.

Для військових, поліцаїв та інших колишніх співробітників силових структур перерахунок відбуватиметься трошки інакше. Для них у 2018 році була впроваджена спеціальна система поступового збільшення пенсійних нарахувань. Це відбувалося шляхом визначення суми перерахування та надання та надання її частини до загальної пенсії. У 2018 надавалося лише 50% від суми підвищення, але у 2020 році колишні співробітники силових структур отримуватимуть 100% від величини перерахунку. Більш того, сам перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі, а тому особам цієї категорії не потрібно буде звертатися до Пенсійного фонду з заявкою. Останні дані показують, що надбавки надаватимуться щонайменше 400 тисячам колишніх співробітників полії, спецслужб, військових частин, тощо.

Впровадження накопичувальної системи

Якщо зараз максимальна пенсія визначатиметься для кожної особи індивідуально та корегуватиметься в залежності від заробітної плати громадянина, його страхового стажу та інших даних, то у майбутньому впровадити іншу систему. Мова йде про накопичувальні пенсійні виплати, на які громадяни чекають останні два роки. Протягом останніх років реалізація цієї системи переносилася, але вона нарешті розпочала на початку 2020 року. Накопичувальні пенсії стосуватимуться тих осіб, які станом на початок поточного року підлягали загальному обов’язковому державному пенсійному страхуванню. Також визначено, що громадяни, яким до виходу на законний відпочинок залишилося менше 10 років, можуть добровільно стати учасниками нової системи та почати робити нові пенсійні внески до фонду. Громадяни, які станом на 2020 рік вже є пенсіонерами, не зможуть долучитися до системи та будуть продовжувати  отримувати свої пенсії стандартним методом. Представники Кабміну повідомили, що вони будуть намагатися зосередитися на швидкому впровадження накопичувальних пенсій, що дозволить кожному громадянину самостійно забезпечувати свою старість, а не залежати від держави. Звісно, це потребує розробки багатьох документів, створення нових структурних ланок та провадження заходів, а тому для повної реалізації може знадобитися декілька років.

Питання індексації

Ще часто постають питання з приводу того, чи буде проводитися індексація в 2020 році пенсії в Україні та як вона виглядатиме. Сама індексація являє собою спеціальний механізм формування додаткових виплат, які спрямовані на зменшення негативного впливу інфляційних процесів та недопущення зменшення реального заробітку громадян. Індексація нараховується на постійні види прибутку, але останнім часом були деякі проблеми з цією процедурою через недостатню кількість коштів в державному бюджеті.

Читайте також:  Последние новости о пенсионной реформе в Украине в 2020 году

У 2020 році нарахування відбуватиметься відповідно до проекту «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» що був розроблений та прийнятий представниками державної влади. Набувши чинності, цей проект встановлює, що кожна пенсія підпадає під індексацію, яка буде визначатися з урахування актуального рівня інфляції та середньомісячного заробітку українців. Політики повідомляють, що індексація пенсій у 2020 році разом з загальним підвищенням пенсійного забезпечення дозволить підвищити якість життя кожного громадянина пенсійного віку, який проживає на території України. Але також треба не забувати про обмеженість країни у ресурсах та можливостях, що може певним чином вплинути на суми збільшення пенсій.

Впровадження накопичувальної системи

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.