Меню

Дата проведення дня Прапора в Україні у 2022 році

Поєднання двох чудових кольорів, тобто блакитного та жовтого прийшло до нас з давен. Наприклад, за часів існування Київської Русі вони використовувалися як символ незалежності та міці. Наразі в незалежній країні існує спеціальне свято, тобто коли буде день Прапора Україні 2022 повинен знати кожен громадянин нашої держави.

Існує пояснення про те, що ж значать кольори звитягу. Все просто: блакитний говорить про чисте небо та мир на землі, а жовтий це достаток, пшеничне поле. Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку, хлібного лану. Також слід зазначити, що це поєднання говорить про золоте сонце в космічному просторі. Крім того, трактувати поєднання кольорів можна також як і жіноче і чоловіче починання.

Наші пращури, козаки, здавна використовували це чудове поєднання. З 17 ст. запорізьке військо йшло під блакитним полотнищем, на якому вимальовувалися зорі та хрести жовтим кольором. Надалі більше: ці кольори все частіше почали поєднуватися на одязі, в оформленні домівок.проведення дня Прапора в Україні

Історична довідка

Український прапор сформувався не відразу, на це необхідно було витратити певний час. В зв’язку з довготривалими воєнними діями, втратою автономії не виникало думки сформувати свій прапор. Наразі вчені багато сперечаються про те, що кольори розміщалися невірно та це провокує хвилювання серед народу.

Існує багато вірувань і легенд по історію прапору. Наприклад, що Скоропадському захотілося його повернути і він це зробив не питаючи ні в кого дозволу, а Мазепа мав його як дарунок від шведів. Крім того на прапор не діє геральдика, тобто спеціальна наука, яка розповідає про правильне поєднання кольорів. А ось ще цікавіше: синій над жовтим, відповідно до феншую, не може розміщуватися бо вважається, що вода залила вогонь, тобто країну чекає занепад.Для чого прапор?

Що було на Русі?

Хотілося б повернутися більш детальніше до історії прапору, бо він мав трикутно-клинову форму. Під час панування Київської Русі широко використовувався стяг червоного кольору на якому був зображений тризуб. Зі спливом часу можна було помітити дещо інше: в ХІV столітті відображалися синій та жовтий кольори. В якості прикладу можна привести 1848 рік та прапор Галицько-Волинського князівства.

Читайте також:  Дата православної Трійці в 2022 році

18 століття трохи змінило ситуацію, бо полотнище синього кольору символізувало міць та нестримність запорізького війська. На ньому можна було помітити лицаря в золотих обладунках. В період з В 1917-1921 роках полотно синього кольору символізувало міць Української Народної Республіки, начолі якої стояв Скоропадським. Існує теорія про те, що саме цей гетьман перевернув звитяг з ніг на голову, але насправді все залишилося як і раніше і традиції святкування дня Прапора 2022 в Україні шануються і поважаються в наш час.

Слід вказати на те, що в газетах 1918 року з’явилася хибна інформація про те, що в дію був введений спеціальний закон про жовто-блакитний прапор та, нажаль, ні протоколи засідання, ні інші документи прямо чи опосередковано на це не вказують. Якщо детально дослідити це питання, то можна зрозуміти, що брався до уваги герб та печатка В. Кричевського.Що було на Русі?

Для чого прапор?

Починаючи з давніх-давен племена мали певні розрізнення, котрі поділяло їх поміж інших. Це допомагало їм зрозуміти до якої спільноти слід належати. Завдяки цьому вони об’єднувалися в групи і вільно спілкувалися на певні тематики.

Важливим символом для кожного народу є прапор. На сьогодні будь-яка суверенна держава має його. Тому коли виникає нова держава в першу чергу піднімають її прапор, символізуючий свободу і незламність.

Традиції

Кожен школяр, студент або просто українець повинен знати, що дата проведення дня Прапора в Україні у 2022 році запланована на 23 серпня  . В день свята в кожному місті України необхідно підняти прапор. Готується спеціальна концертна програма, де приймають участь талановиті українці та відомі співаки. Вони показують чудовий приклад патріотизму, крім того на площі, як завжди, люди вдягають одяг національної символіки.

Читайте також:  Коли буде Хеловін в Україні в 2022 році?

За всю історію прапору ситуація трохи змінилася і святкування стали більш яскравими.  Наприклад, це можуть бути різноманітні танці молоді з прапорами у руках, які неодмінно привернуть увагу люду. Також населення збирається в колони і шефствують містом.  Якщо крім всього провести аналіз історії нашої країни, то можливо зробити висновок про те, що синьо-жовтий прапор 20 століття символізував національний опір проти окупації, яка завжди була присутня серед українського народу.

Закінчення панування радянської влади і прапор

Після розпаду радянського союзу прапор, який складався з двох кольорів,  використовувався в якості державного стяга для незалежної України. На офіційному рівні 18 вересня 1991 року було проголошено, що полотнище синьо-жовтого кольору символізуватиме міць та незалежність нашої країни. Після цього неодноразово замислювалися над тим, якого числа день Прапора в Україні 2022 необхідно святкувати, бо це знакова подія для всієї держави.

На протязі віків виникала велика кількість різних ситуацій та подій, котрі не давали встановитися Україні як цілісній та незалежній державі, але завжди всі ситуації повинні мати щасливий кінець який настав в 2004 році. Нарешті Україну визнали і вона змогла досягти незалежності, а, значить, і затверджено основні символи, серед яких можна вказати на  прапор як ознаку державності.

Не зважаючи на те, що в різноманітні періоди історії прапор притерпівав певні зміни та трансформацію, жовто-блакитні знамена поруч з кроваво-червоними не однократно згадувалися в різноманітних документах та під час зародження державності України.

Комбінування жовто-блакитних кольорів є завжди вірним для нашої країни, бо ця інформація йде від тисячоліть. Цьому додатковим підтвердженням є Грюнвальська битва хоругвей: «на звитягу Леопольському (Львівському) зображений лев жовтого кольору, який лізе вгору по скелі в полі». Крім того, історично зафіксовано, що ще відомий український атаман війська запорізького на ім’я  П. Калнишевський в 1763 році замовив в м. Києві блакитне полотнище з жовтим для того, щоб вести під ним військо в бій.  прапор, який складався з двох кольорів

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.