Меню

Дата проведення дня Подяки в Україні у 2022 році

Коли буде день Подяки в Україні 2022 повинен знати кожен громадянин, адже це досить цікаве і неповторне в своєму жанрі свято. День подяки, за традицією, проводиться виключно в сімейному колі. У відповідності до цього свято відзначалося спочатку в Америці, але тепер і українці не проти долучитися до нього.

Популярність свята досить відома, багато країн світу святкують його, але в першу чергу свою історію воно бере саме з Канади та Америки. Перша країна святкує День подяки першого четверга листопада.

В Сполучених Штатах прийнято збиратися всією сім’єю разом і робити це четвертого четверга в листопаді. Українці пішли по шляху американців та приєдналися до свята 22 листопада.день Подяки в Україні 2020

Історія

Наявна велика кількість легенд та різних переказів, котрі розповідають про те, звідки взялося свято і чому було вирішено його святкувати. Одна з них говорить про існування групи переселенців які були дуже вдячні індіанцям за те, що ті допомогли їм в скрутні часи, адже переселення на нові землі завжди непросте заняття.

Свій початок свято бере з глибокої давнини, тобто ще з XVII століття. Була холодна днина і жителі майбутньої Америки підпливли до одного з берегів. Більша кількість людей від недоїдання померла з голоду та хвороб ще під час перепливу по морю, інші ж розуміли, що попереду їх чекають сильні морози, які їм просто не пережити і готувалися також до загибелі, але їм на допомогу прийшли корінні жителі.

В першу чергу слід зазначити про наявність хвороб та голоду. І от настав час, коли нове населення просто не знало що і робити. Спостерігаючи за всім цим, корінне населення материку вирішило зробити добру справу та допомогти собі подібним. Завдяки індіанцям, американці навчилися обробляти землю, саджати на ній певний врожай, ходити на полювання. Ці уміння посприяли тому, що вони змогли набратися сил та створити велику колонію, яка і наразі населяє материк.

Читайте також:  Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2021 році

В перший раз вирішено було зробити великий банкет, але трохи згодом ситуація змінилася і свято набуло релігійного відтінку і святкувалося після завершення жнив. Сплинув певний час і люди почали збиратися сім’ями таким чином святкуючи і не забуваючи про предків. Завдяки цьому свято набуло теплого та дружнього відтінку.маленькі українці

Подяка природі за дари

Дата проведення дня Подяки в Україні у 2022 році вже відома, тому слід заздалегідь готуватися до святкування. В минулі часи у людей не було такої можливості як наразі насолоджуватися наїдками, зараз же є велика кількість супермаркетів, в яких можливо віднайти певні продукти, навіть так звані дефіцитні.

Предки використовували та їли лише те, що вони самі виростили тяжкою працею. Всім відомо, що від однієї пори року до іншої врожай був різноманітним, тобто багатим, або бідним. Всьому цьому завдячувати необхідно було погодним явищам, дощам, сонцю.  День подяки також є святом, на котре слід говорити «дякую» всім вищим силам, які допомогли виростити смачні та солодкі, соковиті овочі та фрукти та не померти людям від голодної смерті.

Існує досить оригінальний звичай, котрий слід пов’язати з Днем подяки, котрий має назву «Помилування індички». Він з’явився завдяки Гарі Трумену, котрий в свій час був президентом США.

Читайте також:  Дата проведення дня рибалки в Україні у 2020 році

Слід відзначити, що в свято в багатьох країнах, в тому числі і в Україні, громадяни з’їдають велику кількість індичок, але необхідно щоб хоча б одна з них залишилася живою. Існує цікава традиція, коли президент починає читати указ про помилування птаха, а тоді його відправляють до зоопарку, де він живе і надалі.

Слідом за Днем подяки починається інше свято розпродажі в багатьох магазинах. Для того, щоб отримати бажане люди починають збиратися у великі черги починаючи з нічного часу. В зв’язку з цим і виникла відповідна назва.Як США вшановує свято

Як США вшановує свято

Згадуючи про Америку відразу ж спливає і День подяку. Трохи пізніше, кінематограф почав розповідати про нього всьому світові. Набули великої популярності і фільми цього напрямку. Пройшло небагато часу та інші держави почали також приділяти увагу даному святові і пізніше святкувати його. Якого числа день Подяки в Україні 2022 знає кожен українець, але в зв’язку з тим, що свято є досить новим для нашої країни то і відзначається воно не так давно.

Історія цього свята відома в усьому світові, воно користується небувалою популярністю і тому його відзначають з таким же розмахом як і Різдво або Пасха. Подібні свята завжди допомагають сплотити людей не залежно від того, які б вони різні не були.

Наразі в Україні в день свята прийнято проводити різноманітні благодійні акції та заходи. Бажано, щоб і безхатченки також розуміли, що суспільство про них не забуває та піклується і тому на окремих станціях депо волонтери роздають одяг, продукти харчування та різні речі нужденним.

Преса також долучається до свята та публікує інформацію про те, які люди потребують допомоги. Інші громадяни, з вірною правовою позицією долучаються до збору коштів , тобто люди не виявляють байдужості до інших.

Найбільш значимий символ

Щодо традицій слід зазначити, що кожна країна обрала для себе певну дату, але тим, що об’єднує всіх є початок новорічних свят. В Україні воно також відзначається до нового року.

Читайте також:  Коли буде Масляна в 2022 році в Україні і якого числа?

Варто відзначити, що на день подяки не варто жаліти коштів для напоїв та продуктів харчування, на столі повинно бути все необхідне та навіть більше. Окрасою столу неодмінно повинна бути велика запечена індичка, котра заливається соком журавлини. Крім того, слід також приготувати і пиріг з гарбузу.

Наприклад, у Канаді ситуація дещо інша. На столі повинні бути пельмені з індички, а гарбузовий пиріг замінено на яблучний. Все змінюється, але традицію не забувають, вона просто стає більш оновленою та чудовою.

Що робитиме Україна

В зв’язку з тим, що свято є запозиченим і традиції святкування дня Подяки 2022 в Україні є досить відмінними. В якості прикладу можна навести наявність на святковому столі запеченої куриці, замість індички. Гарбузовий пиріг зберігається, або він може бути замінений на фруктове асорті.

Свято є оновленим і тому в цьому полягає його неповторний колорит. Повинен пройти певний час для того, щоб з’явився певний колорит, за допомогою якого можна буде змінити традиції і зробити їх більш українськими.Що робитиме Україна

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.