Меню

Дата проведення сорочинського ярмарку в 2022 році

Як і інші народи українці досить серйозно відносяться до свят. А чи знають вони якого числа сорочинський ярмарок у 2022 році? Це чудове дійство, котре варто небувалої уваги. Сюди приходять люди для того, щоб отримати заряд енергії та радості, поспілкуватися і придбати гарну, а, головне, корисну річ. В зв’язку з тим, ті люди, котрі ще жодного разу не бували на святі та ті, хто планує знову його відвідати хочуть дізнатися коли ж туди слід їхати.якого числа сорочинський ярмарок у 2020 році?

Нотатки з минулого

Якщо перечитати історичні нотатки, то можна зробити висновок про те, що ярмарки були на території України здавна. Якщо повернутися на 200 років назад, то слід відмітити появу 12000 ярмарків в різних містах. Наразі з них залишилося в декілька разів менше, все це в зв’язку з появою супермаркетів, а, отже, наявністю великої конкуренції.

В ті часи Сорочинський ярмарок був мало кому відомий, а, тим паче, ніхто не знав яка дата проведення сорочинського ярмарку в 2022 році. Подібній популярності слід завдячувати містичній людині – Миколі Гоголю . Варто пригадати один з творів митця в якому саме фігурує цей ярмарок, а, отже живе і в наш час.

Зі спливом часу ярмарки позакривали та торгівлю, як вид прибутку, почали контролювати чиновники. Але починаючи з 1966 року почався новий шлях зародження ремесел. Не обійшло все нове і Сорочинці. Почало народжуватися щось нове, традиції проведення сорочинського ярмарку змішувалися зі старими звичаями.

Кожного року на нього почали приїзджати ввідомі діячи державного рівня. Торгівців було також немало, тобто можливо було віднайти людей не тільки з різних міст, але навіть з-за кордону .немало звичайних людей

Читайте також:  Коли буде Хеловін в Україні в 2021 році?

Також немало звичайних людей з міст та сіл приїжджають для того, щоб придбати рідкі та цінні товари. В давнину торгівці розгортали свій товар серед поля, наразі все стало більш новітнім.

Після цього в нашій державі було все непросто, про це всім відомо, але ближче до початку нового століття все почало набувати стабільності. Ярмарок став національним та завдячує цим Указу Президента України.

На протязі багатьох років поспіль свято відзначається однієї і тієї ж дати. В 2022 році це буде в передостанній тиждень останнього місяця літа – в серпні. На головну сцену виходять ведучі і урочисто оголошують про те, що відбулося відкриття свята. В Сорочинці обов’язково приїздять відомі люди, співаки, письменники.   

Також часто бувають і іноземці, котрі полюбляють купувати різні українські вироби з кераміки, одяг та різні речі, бо вони відрізняються колоритом і неординарністю. Кожна зроблена з душею, яку вклав майстер і тому все має величезну цінність.Нотатки з минулого

В чому святкові особливості

В минулому ярмарок був звичайною територією, де люди виставляли сільськогосподарську продукцію та товари вжитку: речі, одяг, посуд. Зараз же все змінилося і це нагадує більше театральну площу, де відбуваються різні цікаві дійства, котрі запам’ятаються кожній людині, котра наважиться приїхати сюди.

Читайте також:  Дата католицької Паски 2021 року

Завітавши на Сорочинський ярмарок кожна людина знайде щось, що припаде їй до душі. Варто лише звернути увагу на статистику, котра говорить про те, що кожного року сюди приїздить близько 100000 чоловік, щоб відчути казку і осунутися в минуле.

Найбільшу увагу та цікавість у відвідувачів ярмарки більше викликає фольклорне дійство. Організатори викладаються на повіну , бо роблять все для того, щоб свято набуло чисто українського колориту.

Завдячуючи цьому можна в повній мірі поринути в яскраві кольори, посмакувати неперевершеними стравами тільки з печі та придбати чудовий одяг. Молоді козаки також можуть випити чарку горілки, та зробити якийсь виріб під чіткім керуванням майстрів. Останнє дуже приваблює всіх іноземців, бо вони завжди бажають ближче спробувати на собі все те, що цінне для українців.

Історія ярмарок

З початком 16 століття Україну почали відвідувати зарубіжні купці, котрі привозили до нашої країни такі речі як ювелірні вироби, різноманітні прикраси. Натомість купували худобу та шкіру, різні продукти, одяг.

Великий прибуток приносили ярмарки, котрі проводилися в осінньо-зимовий період. Активну діяльність розвертали росіяни, вірмени, євреї і нікого не цікавило що ти не українець, простори і гостинність нашої країни були на висоті.

Існує один цікавий факт: ярмарки було прийнято влаштовувати так щоб по закінченню однієї починалася інша і таким чином людина могла побувати в різних місцях і придбати для себе щось корисне.

Розквіт торгівлі  відбувся в 19 столітті. Це слід пов’язати з тим, що народ почав активно селитися в степових зонах і таким чином набувало густоти поселення. Хотілося б згадати інформацію одного з відомих літописців, котрий говорив про те, що придбати речі можна було майже за безцінь. Наприклад, горщік з кераміки коштував лише 3 копійки, невеличке відерко з засушеними грушками – 15 копійок. А якщо була пара червонців то можна було купити гарний одяг та обновитися.Історія ярмарок

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.