Меню

Дата святкування Дня матері в 2022 році

У нашій країні жінок прийнято вітати на початку березня. Ця традиція бере свій початок ще з радянських часів. Вже у незалежній Україні було прийнято рішення окремо відзначати жінок, яким поталанило стати матір’ю. Країни Європи та Америки започаткували подібне свято у десятих роках минулого століття. Коли святкують День матері 2022 в Україні і якого числа визначає закон.

Ця дата не вважається державною. Тому офіційного вихідного у цю дату не має. Проте даний факт не заважає українцям висловлювати слова подяки матерям, дарувати їм квіти та сувеніри. Про жінок-матерів у травні не забуває й Президент. Він щорічно у травні виступає з промовами на центральному телебаченні.У нашій країні жінок прийнято вітати на початку березня

Історична довідка

Перші спроби почати вшановувати жінок з дітьми на державному рівні були зроблені у сімдесятих роках дев’ятнадцятого століття. Ініціатива йшла від американської активістки того часу Джеліїї Вордгоу. Громадська діячка у своїх промовах використовувала лозунги та спонукала до створення окремої організації, на кшталт партії. Влада розцінила даний заклик як політизований і відхилила пропозицію.

З другої спроби іншій уродженці США. Джарвіс вдалося донести державній владі та громадськості ідею про необхідність подібного заходу на теренах країни. Так, на початку двадцятого століття свято було започатковано. Політичних гаслів при цьому не висувалось. Лише заклики до поваги та шанування батьків. Дата святкування Дня матері в 2022 році, як і в ті роки незмінна. Святкувати прийнято у травні місяці кожного року. Поступово традиція вшанувати жінок які мають дітей поширилась на інші країни світу. На сьогодні їх кількість перевищує цифру 100.

У цьому святі є щось магічне. Адже саме травень християни всього світу вважають місяцем самої Діви Марії. Віруючі йдуть з молитвами до церкви, просять захисту та сприяння. Така звичка йде ще з давніх часів. Історичні факти говорять про те, що свого часу козаки поклонялись Богородиці. В травні, перед початком сезонів завойовницьких походів та війн, звертались до Божої матері за допомогою. Міфологія описує язичників, які також вірували та молились саме до сільськогосподарських робіт.вшановувати жінок з дітьми на державному рівні

Читайте також:  Якого числа день Незалежності України в 2022 році?

Становлення свята в сучасній Україні

На теренах нашої країни перші спроби започаткувати День матері були здійснені ще у двадцятих роках минулого століття. Ініціаторами виступити члени канадського товариства українок. Подібна ідея сподобалась нашим жінкам, культурним та політичним діячам. Традиція зародилася на землях тодішньої Львівщини на Тернопільщини і з часом розповсюдилась по вій країні.

Вже у 1939 році Радянська влада свято заборонила. Друга Громадянська Війна допомогла забути про таку щиру та душевну традицію. Окремо матерів не вшановували. На зміну прийшло Восьме березня, коли вітали усіх жінок та дівчат країни. Заборона протрималась увесь час існування СССР.

Друге дихання святу надали знову ж таки поза владні організації. Серед інших були активістки канадського об’єднання українців. Вони готували листи з проханнями визнати дату офіційною, влаштовували культурні заходи, працювали з людьми.

Другий Президент України, Л. Кучма, у 1999 році підтримав ініціативу жіночих громадських організацій та підписав указ. Даним нормативно – правовим актом він закріпив дату святкування на території країни. З того часу і по сьогоднішній день жінок, які народили та виховують дітей, вшановують у другу неділю травня. День матері 2022 в Україні припадає на 10 число п’ятого місяця року.

Традиції святкування в країні та світі

Жінку століттями оспівували у піснях, їй присвячували музику та вірші. Як і багато років потому, сьогодні вітають представниць слабкої статі у романтичному стилі. Жінка-мати не виключення. Безліч вдячних дочок та синів змагаються хто краще. Для самих вибагливих існують навіть спеціальні агенції. Спеціалісти влаштують подорожі, сюрпризи, концерти, ба навіть доставлять замість турботливого сина букет квітів.

Читайте також:  Дата дня Соборності України в 2022 році

В країні родоначальниці свята Америці влаштовують шалене дійство цього дня. Святково прибрані платформи крокують містами і вітають жінок. Актори співають, танцюють, роздають квіти. На окремих пересувних сценах можуть розміщуватись видатні жінки-матері, які мають певні здобутки. Переважна кількість населення країни вітає більш традиційно: обійми, цукерки, квіти та подарунки.

Європа солідарна у своїх діях з іншими країнами. Масштабних заходів таких яв США вони не проводять. На теренах Європейського Союзу мають місце звичайні концерти, конференції, зібрання. Від простих, але самих щирих дарунків жителі також не відмовляються.

Для жителів Україні свято нове. Тому специфічних традицій ще не існує. Вітати дорогих та шановних матусь прийнято квітами, подарунками, щирими словами вдячності. Учні шкіл можуть приготувати концерт жінкам. Звичайні громадяни купують квіти, готують презенти для своїх рідних матусь і висловлюють безліч теплих слів. На вимогу часу досить популярною традицією стало вітати у соціальних мережах. Переглядаючи стрічку новин зранку у другу неділю травня, обов’язково згадаєш, що сьогодні свято Дня матері 2022.Для жителів Україні свято нове

Висновки

Гарна традиція вшанування жінок, які народили та виховують дітей до нас прийшло із-за кордону. Родоначальником свята є Сполучені Штати Америки. Активістки, громадянки США, завдяки своїй настирливості з другої спроби все ж таки зробили цей день офіційним.

Почати відзначати цю дату українцям допомогли канадські громадські діячі. Сьогодні законом прописано якого числа буде День матері в 2022 році. Наступного разу вітати матерів будемо 10 травня.

Специфічних традицій святкування материнського дня не існує. Кожна країна вітає як вважає за потрібне. У нашій державі користуються перевіреними інструментами. Жінкам купують квіти, подарунки, влаштовують концерти, присвячують вистави та фільми. Способів привітати рідненьких матусь безліч. Але самими цінними будуть ніжні обійми та щирі слова дітей, які йдуть від серця.Способів привітати рідненьких матусь безліч

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.