Меню

Католицький календар на 2021 рік в Україні

В католицькій церкві суворі канони тісно переплелися з народними традиціями. Особливе місце займають свята, під якими слід розуміти дні вшановування пам’яті мучеників за віру та святих. Окремо виділяють святкування на честь важливої релігійної події. Католицький календар на 2021 рік в Україні об’єднує в одне ціле важливі моменти та допомагає вірянину спланувати рік так, щоб не пропустити богослужіння. Видання також містить інформацію про пости, короткі історичні дані щодо основних церковних подій. Помічник стане в нагоді й православним українцям, які планують відвідати європейські країни.

Католицький календар на 2021 рік в Україні

Категорії свят та їх особливості

Церковний календар греко-католицький також містить як сталі так і перехідні святкування, однак кількість останніх значно менша в порівнянні з православними. Канонічні норми католицизму теж містять істотні відмінності. До категорії свят зі сталою датою відносять наступні:

В перший день нового року віддають шану Пресвятій Богородиці, відзначаючи День поклоніння.

 • В першу січневу п’ятницю традиційно святкують Богоявлення.
 • 19 березня вшановують пам’ять Святого Йосифа.
 • Останньої березневої суботи святкуватимуть Благовіщення.
 • Через місяць католики відзначатимуть День народження Хрестителя Іоана. 
 • Святкування Петра та Павла у 2021 році припадає на 29 червня.
 • У передостанній вівторок серпня (20 числа) католики неодмінно відвідують богослужіння на честь Вознесіння Пречистої Діви.
 • Першого листопада відзначають День всіх святих.
 • Різдво традиційно святкують 25 грудня.

Дати перехідних свят змінюються щорічно, іноді співпадаючи з православними. Традиційно відлік починається з Воскресіння, яке називають Пасхою. У 2021 році свято припадає на 2 травня.
З цієї дати починають відраховувати дні до наступних свят:

 • Через 40 днів після Воскресіння відзначають Вознесіння;
 • Через сім тижнів після пасхальних свят у неділю святкують П’ятидесятницю.
 • Аналогічно розраховують і дату Трійці, яка в 2021 році припадає на 20 червня.
 • Так зване свято Тіла та Крові Господа відзначають 20 червня. Цього дня католики віддають шану таїнству причастя.
 • Свято Серця Ісуса відзначають через 7 днів – 28 червня.

Вказаний перелік святкових дат є вичерпним. Згідно з суворими церковними канонами кожна значуща релігійна подія супроводжується пишними богослужіннями, на яких віруючі мають бути присутні.

Свято Серця Ісуса

Важливі канонічні дати

З церковного календаря можна почерпнути інформацію не лише про католицькі свята в Україні 2021 року, а також дізнатися про дні посту та богослужінь.
Традиційно кожної неділі служиться меса, яка передбачає обов’язкову участь кожного католика. Однак деякі події, які мають важливе релігійне значення і прирівняні до свят, можуть припадати на буденний день. Для зручності католиків, які працюють, такі дати переносять на найближчу неділю, щоб парафіяниі могли відвідати богослужіння. Перелік таких днів вичерпний і обмежується наступними святами:

Читайте також:  День Святого Николая в Украине в 2020 году

02.02. – Стрітення.

01.03. – Попільна середа.

01.04. – Вшанування Святого Ісидора.

09.04. – святкують Пальмову неділю.

30.05. – День пам’яті Жанни Д’Арк.

Католицький календар на 2021 рік в Україні

Наступного дня відзначають день відвідин Дівою Марією Єлизавети.

11.06. – Свята Варнава.

13.06. – Вшанування Святого Антонія.

06.08. – Преображення Господа.

08.09. – Народження Богородиці

14.09. – Воздвиження.

28.12. – День немовлят.

В останній день року відзначають день Святого сімейства.

Дні постів

Греко-католицький церковний календар розділяє рік на декілька періодів, кожен з яких передбачає піст. Сенс постування полягає у добровільній відмові віруючого від деяких продуктів харчування, зокрема від тих, які мають тваринне походження. Всього існує 4 категорії посту, кожна з яких має свої вимоги:

 1. Окремо виділяють Великий піст, тривалість якого становить півтора місяця: цього року початок посту припадає на 11 березня і закінчується перед днем Воскресіння. Католики ставлять перед собою важливу духовну мету та намагаються її досягти відвідуючи богослужіння та причастя. Великий піст – це єдиний період, який не має сталої дати та залежить від Пасхальних свят.
 2. Адвент. Є другим важливим постом, який триває 4 дні і передбачає досить суворі обмеження. Він допомагає належним чином підготуватися до Різдвяних свят.
 3. П’ятниця традиційно вважається пісним днем, однак її дотримуються віруючі, які прагнуть сповідатися.
 4. День перед релігійним святом вшановування пам’яті мучеників та святих вважається днем посту. 

Католики повинні не лише відмовитися від певних страв, а й бути стриманішими у поведінці, словах. Вільний час бажано присвячувати молитвам. Метою посту в першу чергу є не фізичне, а духовне очищення. Тому на цей період варто відмовитися від розваг. На відміну від православних католицькі канони більш суворіші.

Читайте також:  Дата католицької Паски 2021 року

Згідно з канонічними традиціями парафіяни повинні годину до причастя утримуватися від споживання їжі. Таке правило запроваджено з метою зосередити увагу віруючого на пізнанні себе та прагненні до духовного збагачення.

Дні постів

Різниця між календарями

Католицький церковний календар на 2021 рік істотно відрізняється від аналогічного православного видання. Різниця становить майже два тижні. Це пояснюється тим, що католицька церква дотримується старого стилю, на відміну від православної. Однак більшість релігійних святкувань та традицій залишилися тотожними. Зокрема найважливішими святами вважаються пасхальні.

Не зважаючи на невелику розбіжність у датах і тотожність релігійних подій краще придбати видання католицької церкви, яке не дозволить пропустити жодної важливої меси. Зокрема у календарі вказуються канонічні норми, що полегшує парафіянам підготовку до святкувань. Не зайвими будуть і рекомендації щодо постів, завдяки яким утримання від споживання улюблених продуктів пройде без складнощів. Завчасна підготовка, прості рецепти, продумане тижневе меню і часті прогулянки на свіжому повітрі дозволять з легкістю перенести фізичні обмеження та збагатитися духовно.

Різниця між календарями

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.