Меню

День захисту дітей в Україні в 2021 році

Міжнародний день захисту дітей – всесвітнє свято, спрямоване на поліпшення благополуччя дітей. В урочистостях беруть участь діти та їхні батьки, вихователі та вчителі, правозахисні та благодійні організації. Коли буде день захисту дітей в Україні, питання, на яке знає відповідь кожна дитина. В Україні в 2021 році Міжнародний день захисту є неперехідне свято, яке відзначається 1 червня.

День захисту дітей в Україні в 2021 році

Трохи з історії заснування свята

Міжнародний день захисту дітей заснований восени 1949 року в Парижі. Вперше про нього дізналися у 1950 року, коли воно було відсвяткована в 51 країні. Організація Об’єднаних Націй (ООН) підтримала ідею урочистості.

Символіка свята

Мета свята – захистити права дитини, звернути увагу людей на проблеми неповнолітніх, їх роль і місце в суспільстві. До Міжнародного Дня захисту дітей приурочують лекції, семінари, конференції, акції із захисту прав дітей, флешмоби, мітинги, збір коштів для дитячих будинків та незаможних сімей, майстер-класи, концерти в закладах культури, виставки дитячих малюнків, спортивні змагання.

Головним символом святкового заходу є зеленкуватий прапор. Розташована на ньому планета з дитячими фігурками різних національностей підкреслює єдність та дружбу усіх народів миру. Простягаючи один до одного руки вони просять жити в мирі та розвиватися, забути про війни та лютість серцях.

Також є інші символи, більш специфічні. До них відносяться білі квіти, які спрямовані на допомогу дітям з онкозахворюваннями. Біла лілія просить підтримати розвиток репродуктивної медицини, завдяки якої нараджується певна частина малюків, медицини, що дає шанс на народження тисячам малюків.

Традиції святкування дня захисту дітей 2021 в Україні

У Міжнародний день захисту дітей батьки вітають своїх малюків зі святом і вручають їм подарунки.

Традиції святкування дня захисту дітей 2021 в Україні передбачають:

  • численні конференції;
  • лекції та семінари, учасники яких обговорюють проблеми захисту дітей;
  • правозахисники, громадські діячі та педагоги нагороджуються почесними грамотами, медалями та пам’ятними подарунками за видатні досягнення.
Коли день захисту дітей в Україні в 2021 році

Організовуються заходи на свято дня захисту дітей щодо захисту прав неповнолітніх. Влаштовуються мітинги і флешмоби, учасники яких вимагають законодавчо заборонити аборти. Активісти роздають листівки із закликом бережливо і уважно ставитися до дітей, не бути байдужими до труднощів, з якими вони стикаються в житті. Благодійні та громадські організації збирають пожертви, речі, книги, підручники для дитячих будинків і незаможних сімей. Проходять кулінарні, творчі, спортивні майстер-класи для дітей.

У парках великих міст України організовуються безкоштовні атракціони для дітей. Кінотеатри показують мультфільми і надають знижки малюкам. В закладах культури співають і танцюють творчі колективи. Під керівництвом органів влади та місцевого самоврядування влаштовуються спортивні змагання, виставки малюнків і виробів.

Телевізійними каналами транслюються святкові заходи. В ефір виходять передачі про долю вихованців дитячих будинків.

Як відмічають  День захисту дітей у інших країнах?

У кожній країні свої особливості дитячого дня. Дата проведення дня захисту дітей в Україні у 2021 році – 1 червня, саме з неї в країні починаються шкільні канікули. А ось в Мексиці, День дитини відзначають 30 квітня, коли навчальний рік в самому розпалі. Вчителі і батьки закривають очі на те, що в цей день школярі збігають з уроків. Зрештою, привід для цього дійсно є!

Читайте також:  Дата проведення дня Довкілля в Україні у 2022 році

У Чилі День захисту дітей святкують двічі на рік – в першу середу жовтня і в другу неділю серпня.

У Бразилії день дитини випадає на 12 жовтня. Цікаво й те, що в цій країні святу в 2020 році виповнюється рівно 100 років! Так, бразильці звернули увагу на проблеми дітей ще в 1920 році. Ініціатором свята став депутат Федеральних Зборів. Через кілька років, в 1924 році, дату затвердили офіційно.

А ось в Австралії вирішили не розмінюватися на дрібниці і не обмежуватися одним днем. У країні заснували «дитячий тиждень». Ще масштабніше в питаннях святкування виявилися жителі Філіппін, «віддали» дітям цілий місяць.

У цей день варто згадати, що у маленьких людей бувають і «дорослі» проблеми. Що у них є право на свободу думки, освіти та відпочинку. Це свято нагадує, що потрібно частіше прислухатися до дитячих голосів. І не забувати, що в першу чергу дітям потрібна турбота і любов, які навряд чи вийде замінити матеріальними речами. І дорослим варто перш за все почати з себе і подавати хороший приклад для дітей, причому не раз-два на рік, а протягом 365 днів.

Резюме

Країна шанує традиції, тому дата проведення дня захисту дітей в Україні у 2021 році залишається колишньою – 1 червня. Перша підготовка до святкування відбудеться у середині травня. Усі школи, культурні та інші заходи зроблять можливе, щоб день був радісним та пам’ятним для всіх український дітей.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.