Меню

Навчальний календар на 2021-2022 навчальний рік

Канікули і вихідні – самий довгоочікуваний час для будь-якого школяра, тому багато хто хоче дізнатися заздалегідь, яким буде навчальний календар на 2021-2022 навчальний рік в Україні і скільки тижнів належить вчитися прямо зараз.

Навчальний календар на 2021-2022 навчальний рік

Загальна інформація

Однак все не так і просто, адже точних дат початку і закінчення шкільних канікул немає. Міносвіти України встановлює тільки рекомендований графік відпочинку, але ближче до самих канікул їх дні можуть зрушуватися.

Навчальний рік в школах всієї країни, як і завжди, почнеться 1 вересня 2021 року (в середу) і завершиться 31 травня 2022 року. Існує ряд нормативних документів, що регулюють, скільки тижнів в році школярі повинні відпочивати, а скільки вчитися, і скільки днів в навчальному періоді 2021-2022 року календарі будуть підкорятися цим нормам.

Важливо! Щорічно вихованці повинні провести за партою не менше 34-36 тижнів. Першокласникам робиться невелика поблажка. Їх навчальний період триватиме 33 тижні.

При плануванні шкільних канікул в 2021 році необхідно дотримуватися ряду параметрів, які є обов’язковими:

 • відпочивати учні починають з понеділка;
 • дати вільного часу можна зрушувати не більше ніж на два тижні;
 • літні канікули тривають не менше двох місяців;
 • якщо не враховувати літній відпочинок, то тривалість всього вільного часу за рік не повинна перевищувати 30 днів.

Однак існують деякі свої обмеження. Наприклад, вони можуть настати, якщо спалах коронавірусної інфекції стане дуже критичним. Як правило, це може початися у зимові місяці, коли погодні умови найбільш суворі. Для того, щоб дізнатися більш детальну інформацію, можете зайти на сайт місцевого управління освіти.

Навчальний графік семестрової системи

Найбільш поширена сьогодні в Україні четвертна система, добре відома кожному ще з радянських часів. Навчальний процес розділений на 4 частини (чверті), розділених короткими періодами відпочинку.

Щоб дізнатися достовірно, скільки тижнів належить провести за партою школярам в 2021-2022 навчальному році, досить поглянути на календар канікул для четвертної (семестрової) системи навчання протягом 2021-2022 навчального року:

 • осінні канікули в навчальному році  почнуться з 25.10 по 31.10.2021 року;
 • зимові (новорічні) канікули – з 02.12.2021 по 09.01.2022 року включно;
 • весняні канікули в 2021-2022 навчальному році  – з  28.03.2022 по 03.04.2022 2022 року;
 • літні канікули в 2022 році почнуться з 01.06. по 31.08.2022 року

Важливо! Представлена інформація про канікули в школах для школярів приблизна. Більш точні дати можете уточнити у керівника вашого освітнього закладу.

Навчальний графік триместрової системи

Сьогодні все більше освітніх установ намагаються переходити на семестровий метод навчання. Тим самим вже зі шкільної лави педагогічний склад готує учня до вузівського режиму відвідування. Протягом навчального року діти навчаються 5-6 тижнів, а потім отримують тиждень вільних днів.

Навчальний календар на 2021-2022

Винятком є новорічні свята, де дітям надають два тижні безтурботного часу. Можливі додаткові зміни. Керівництво навчального установи може самостійно складати індивідуальний план канікул з чітким дотриманням основних вимог законодавства. Вони повинні намагатися оптимально спланувати освітній процес. Грамотне планування відпочинку дозволить домогтися максимальних результатів у навчанні.

Канікули 2021 для школярів не стануть винятком. Дитина повинна повноцінно відпочити і з новими силами взятися за навчання.

Важливо! Законодавство не забороняє директору зрушувати дати відпочинку учнів на два тижні назад або вперед.

Рішення залишається за керівництвом навчального закладу. Виникають особливі випадки, коли потрібно змістити канікули на більший термін. Це може торкнутися класичної та модульної системи навчання. Але якщо з’явиться така необхідність, то вона узгоджується з місцевим управлінням освіти.

Читайте також:  Про структуру 2019/2020 навчального року

Подібна ситуація може виникнути через відставання в програмі, адже навчання може перерватися через карантин і несприятливі погодні умови, що порушить режим навчання.

Переваги та недоліки різних систем навчання

Достоїнствами четвертної форми навчання є:

 • канікули школярів збігаються з роботою художніх, музичних і т.п. гуртків;
 • підсумкові оцінки в кінці кожної чверті фіксують успішність учнів з різних предметів.

Серед недоліків такої форми навчання можна назвати: нерівномірне навантаження для учнів у різних чвертях. Найбільші стреси викликає третя чверть, яка триває 2,5 місяці. У багатьох школярів вона викликає відчуття втоми. Через це частішають хвороби саме в цей період. Значно погіршується імунітет школярів. Підсумкові оцінки в кінці чверті дуже часто мають необ’єктивний характер. Через хвороби і пропуску занять багато учнів не можуть якісно виконати підсумкові контрольні роботи.

Серед переваг триместрової системи навчання можна назвати:

 • періоди навчання мають рівну тривалість;
 • тривалий відпочинок сприяє більш успішному засвоєнню навчального матеріалу;
 • немає необхідності в кінці триместрів робити контрольні роботи;
 • відсутність стресів через невдачі в навчанні через хвороби.
 • учні мають можливість наверстати пропущені заняття без поспіху і з великим результатом;
 • при рівномірних навантаженнях діти мають гарний психоемоційний стан.

Серед недоліків триместрової системи можна відзначити незручність батьків з організацією дозвілля дітей. Дуже часто вони не знають чим зайнятися, коли батьки на роботі. Багато учнів не можуть повноцінно відпочити, так як переживають з приводу контрольних робіт на початку кожного триместру. Часті канікули деяким школярам не дають налаштуватися на навчання. Від цього страждає якість освіти.

Семестрова система також має недоліки: третій семестр має більшу тривалість, і учні можуть відпочити тільки в кінці березня. Погода в цей період також дуже нестійка і не сприяє повноцінному відпочинку. при цій системі важко контролювати навчальний процес. За весь рік виставляються тільки дві підсумкових оцінки.

Читайте також:  Календар фарбування волосся в листопаді 2022 року

Резюме

Яким буде навчальний план на 2021-2022 роки в Україні стане відомо пізніше. Сьогоднішня інформація носить попередній характер.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.