Меню

Якого числа день Святого Миколая в Україні в 2021 році?

Зрозуміти коли буде день Святого Миколая в Україні допоможе вивчення історичних традицій. Згідно з ними День святого Миколая в 2021 році святкується 19 грудня. Цей Божий Угодник є одним з найбільш шанованих і улюблених святих в Україні.

На його честь написано багато ікон, зведені каплиці і храми, де він є головним покровителем. У день пам’яті святого Миколая для дітей часто влаштовуються ранки в дитячих садах і школах, а також даруються маленькі пам’ятні подарунки.

Якого числа день Святого Миколая в Україні в 2021 році?

День пам’яті святого Миколая

Святитель Миколай (більш звичне звучання-Микола) з раннього дитинства вивчав Писання. Він народився в забезпеченій і глибоко віруючій родині. Будучи дитиною, він втратив своїх батьків. Своє життя він вирішив пов’язати зі служінням Богу і в юнацькому віці отримав духовний сан. Так Микола став проповідником.

Всю свою енергію і багатий спадок він направив на служіння людям, ставши помічником і щедрим дарувальником для нужденних. Микола дослужився до сану архієпископа.

У народі стали складати легенди ще за життя угодника, він був відомий всім як Чудотворець. Йому приписувалися різні діяння:

 1. Воскресіння померлого моряка – подія сталася під час плавання. Судно, що вирушило до християнських місць, потрапило в сильний шторм. Один з моряків поліз на щогли, щоб поправити збитий вітрило, але не втримався і замертво впав на палубу. Святий угодник перейнявся симпатією до сміливця, впав на коліна і став просити Господа про допомогу. У цю мить моряк відкрив очі, а сам корабель без втрат дійшов до порту.
 2. Допомога безприданницям – він непомітно проникав в будинок і залишав кошель з грошима. Цікаво, що одній дівчині він кинув монети в димохід. Гроші не згоріли, а попали прямо в панчоху, яку вона повісила сушитися біля вогню. Так згодом з’явилася легенда про Санта-Клауса.

День Святителя Миколая Чудотворця пов’язаний з кількома переломними подіями його життя: 11 серпня відбулося Різдво угодника, упокоєння святого було вироблено 19 грудня,

22 травня мощі Чудотворця перенесені в італійське місто Барі.

Микола Чудотворець вважається захисником дітей, дівчат, мандрівників і моряків. Кожен християнин знає, що будь-якого, хто попросить його про допомогу, Святий вислухає і допоможе. Він не робить різниці між багатими і бідними, рятуючи і зцілюючи всіх стражденних.

Традиції святкування дня Святого Миколая 2021 в Україні

Згідно традиції святкування дня Святого Миколая 2021 в Україні в церковних храмах України відбувається служба. Після ранкової святкової служби часто ставили на вулицях довгі столи з частуваннями – братчини, звані «микольщинами». Всі парафіяни влаштовувалися за одним столом і поминали свого улюбленого заступника.

День Святого Миколая в Україні

За традицією, в цей день рекомендувалося:

 • розрахуватися з усіма боргами, інакше наступний рік доведеться бідувати;
 • допомагати незаможним їжею або грошима;
 • забути про сварки і помиритися з рідними;
 • приймати сватів, так як шлюб, обов’язково буде щасливим і благословенним згори;
 • укладати угоди-ремісники і купці намагалися в цей день вести переговори, так як святитель був гарантом надійності сторін.

Всі заходи є очікуваними, їх шанують українці, особливо маленькі діти.

Обряди на День святого Миколая

День святого Миколая широко відзначається в греко-католицькій церкві-у західних слов’ян. Заходи на свято дня Святого Миколая прийнято проводити у ніч під 19 грудня.В цей день під ялинку кладуться маленькі подаруночки для дітей (солодощі, фрукти або іграшки).

На вулицях влаштовуються масштабні гуляння, а ошатна молодь катається на санках з гірок. Діти ходять по домівках з колядками, бажаючи щастя і процвітання. Їх у відповідь щедро пригощають солодощами або дають дрібні монети.

Читайте також:  Польський церковний календар на 2022 рік

Домашні традиції

Господині зустрічають гостей миколайчиками-особливою здобою, яку печуть напередодні вдень. Оскільки коли відзначається день пам’яті угодника, йде Різдвяний піст, то на столі присутні тільки пісні частування:

 • пиріг;
 • соління;
 • фрукти та овочі;
 • частування з риби;
 • різноманітна пісна випічка;
 • варення і мед;
 • гриб;
 • горіхи, сухофрукти;
 • вареники з різними начинками.

Для самотніх дівчат день святого Миколая – це час, коли слід просити угодника про щасливе заміжжя і загадати бажання. У деяких районах дівчата ворожать на судженого.

Микола для багатьох пов’язаний з благодійністю, парафіяни допомагають бідним сім’ям, багатодітним і нужденним. Вважається, що тих, хто робить добрі справи, Святий Миколай щедро винагородить.

Церковні традиції

У православній церкві день шанування святого проходить скромніше. У храмах проводяться святкові богослужіння. За часів Радянського Союзу день святого Миколая Чудотворця був відданий забуттю, а традиції та обряди викорінювалися з пам’яті народу.

Сучасні традиції

У сучасній Україні поступово відроджується звичай відзначати день угодника. Коли настає дата проведення дня Святого Миколая в Україні у 2021 році, у дитячих садках і школах влаштовують ранки, де хлопці показують танцювальні та музичні номери. Проводяться виставки тематичних малюнків і виробів, влаштовуються шкільні ярмарки, кошти від яких йдуть на благодійність.

Після 19 грудня починається активна підготовка до Нового Року та Різдва, коли вдома наводиться порядок, закуповуються продукти та подарунки для близьких.

Резюме

Святий Миколай відомий своїми чудовими діяннями як за життя, так і після упокоєння. Він вважається захисником бідних, невинно звинувачених і знедолених. І все своє довге життя святий Миколай активно допомагав усім, хто до нього звертався. Кожний українець знає якого числа день Святого Миколая в Україні та очікує цей день щоб загадати бажання. У 2021 році це можна буде зробити 19 грудня.

Читайте також:  Где купить женское золотое кольцо с камнями в интернет магазине в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.