Меню

Добові витрати по Україні в 2021 році

Робота установ незалежно від форми власності складається таким чином, що деяка категорія працівників змушена відправлятися в інші міста для виконання посадових обов’язків. Згідно з вимогами законодавства, відрядження по території України та за її межі має бути оплачуваним.

Якими будуть добові витрати на відрядження в бюджетних установах в 2021 році по Україні залежить від ряду факторів, з якими пропонуємо ознайомитися в статті.

Добові витрати в Україні в 2021 році

Мінімальні добові 2021 в Україні

Відрядження – це поїздка співробітника в інше місто або країну для виконання доручень керівника підприємства і виконання інших службових обов’язків.

Компенсація грошових коштів, витрачених на дорогу, харчування та інші потреби компенсується шляхом виплати відрядних. Розмір добових на відрядження визначено нормативними документами.

Якими вони будуть наступного року невідомо, оскільки будь-яка законодавча зміна залежить від прийнятого на рік бюджету.

Розміри добових відрядних у 2020 році становлять 10% від зарплати працівника. Максимальна сума відрядних по країні становить 600 грн., за її межами 80 євро. При цьому важливим моментом є тривалість відрядження. Максимальні терміни відрядження встановлені чинним законодавством і не повинні бути вище гранично допустимого показника.

Цього року мінімальна тривалість відрядження не повинна перевищувати 30 днів, тому добові для бюджетників виплачуються саме за цей період. Максимальна тривалість виконання службових обов’язків за межами міста становить 60 днів.

Важливо! При відправці працівника у відрядження слід пам’ятати, що загальна тривалість відрядження в році не може бути більше 2-х місяців.

Розмір добових для бюджетних установ-розрахунки

З тематичних форумів стало відомо, що часто задаються питаннями є розмір добових для бюджетних установ і методика їх розрахунку. Другим за популярністю є питання обмежень по добових.

Читайте також:  Декретні в 2022 році в Україні

Причина появи питань криється у відсутності порядку регулювання розміру виплати грошей на відрядження у інше місто або за кордон. Прописані в нормативних актах вказівки не поширюються на госпрозрахункові підприємства, тому, керівникам дано право самостійно затверджувати розміри добових, і вказувати їх у Положенні про підприємство.

Розмір добових витрат

Вивчення законодавчих актів 2020 року показало, що мінімальний розмір відрядження встановлено виключно для підприємств бюджетників або часткових бюджетників, для госпрозрахункових – жодних обмежень немає. Однак, встановлювати добові менше 60 грн. не рекомендовано.

При здійсненні відрядження по Україні максимальний розмір офіційно не встановлювався. При цьому в податковій документації визначено неоподатковуваний показник відрядних, він становить 417,30 грн. Якщо госпрозрахункове підприємство забажає виплатити своєму працівникові добові відрядження у розмірі 800 грн., йому доведеться заплатити ПДФО, оскільки сума перевищення законодавчо неоподатковуваного розміру добових становитиме понад 383 грн. Нюансів нарахування добових в бюджетних установах-безліч.

Не допустити помилки, дізнатися розмір добових для бюджетних установ, правильно нарахувати гроші можна за допомогою регулярного ознайомлення із законодавчою базою.

Добові витрати-що в них входить?

Незалежно від того яким будуть мінімальні добові 2021 в Україні варто володіти інформацією про особливості добових витрат. Відправка у відрядження за рахунок підприємства не означає, що при виконанні посадових обов’язків працівник повинен жити на «широку ногу»: харчуватися в ресторанах, відвідувати клуби та інше.

Добові витрати повинні бути пов’язані з цілями підприємства і спрямовані на виконання поставленої керівником мети. Направлення у відрядження передбачає виконання певних зобов’язань. До основних витрат, які можуть бути вказані в авансовому звіті, відносяться:

потреби на щоденне харчування, оренду житла, поїздки по місту, дрібні побутові потреби;

  • витрати на виконання доручень керівництва, пов’язані з виконанням основного завдання;
  • для деяких категорій працівників витрати можуть бути пов’язані з проживанням в комфортабельному житлі типу готелю;
  • витрати на мобільне спілкування з партнерами, колегами по роботі, інвесторами та іншими зацікавленими особами;
  • потреби в інтернет-ресурсах, банківських переказах.
Читайте також:  Соціальна допомога багатодітним сім'ям в 2020 році

З повним переліком потреб, які можуть бути вказані в авансовому звіті, ознайомлять законодавчі акти або трудовий договір підприємства.

Практичний досвід показує, що велика частина керівників з метою попередження зловживань воліють звести відрядження до мінімуму. З цих причин співробітники підприємств при заповненні витрат вказують основні витрати у вигляді проїзду з одного міста в інший і прожиток.

Як і коли виплачуються добові відрядження

Після завершення відрядження працівником до бухгалтерії підприємства повинен бути наданий авансовий звіт з інформацією про її тривалість, витрачених коштів на харчування, поїздку, проживання та інші необхідні блага.

Нарахування грошових коштів проводиться відповідно до встановленого на підприємстві розміру добових. Вивченням наданого працівника авансового звіту займається бухгалтер.

Якщо причини відрядження є необґрунтованими або вона не відбулася з ряду певних причин, працівник зобов’язаний повернути нараховані відрядження підприємству.

Виплата відрядних у бюджетних та інших підприємствах здійснюються на підставі інформації, наданої в авансовому звіті.

Важливо! Відрядження не відносяться до основного доходу працівника. З цих причин вони не оподатковуються. Якщо їх розміри перевищують законодавчо допустимі норми, тоді до них застосовуються правила оподаткування як до звичайної зарплати.

Резюме

Відрядження співробітників в інші міста для виконання посадових обов’язків і поставлених керівників цілей, передбачає гідну оплату праці. Добові по Україні в 2021 році для відрядження визначаються на законодавчому рівні і залежать від прийнятого бюджету. Точні суми добових можна буде дізнатися до кінця року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.