Меню

Зарплата поліції у 2021 році в Україні

Національна поліція-орган виконавчої влади, головним призначенням якого є служіння народу і захист прав громадян.

Поліція в Україні

Структурний підрозділ створено з метою забезпечення безпеки на території країни. Дії поліцейських контролюються і регулюються КМУ разом з ВС. Найважливішу на сьогоднішній день структуру хвилює питання, яка зарплата поліції у 2021 році в Україні очікується і передбачається зростання.

Складові зарплати поліцейського

У деяких ситуаціях про зарплату поліцейського говорять, як про грошове забезпечення. Насправді 2 поняття ідентичні і представлені наступними складовими:

 1. Головною складовою є фіксований оклад. Базовий показник залежить від займаної посади співробітника. Саме оклад підлягає індексації, яка проводиться щорічно і залежить від рівня цін на соціально значиму групу товарів. У 2021 році індексація зарплати поліції в Україні також не виключена. Якщо це станеться, зарплата співробітника МВС стане більше в порівнянні з аналогічним періодом.
 2. Надбавки-присвоюються за особливі досягнення, якісне виконання посадових обов’язків. Розмір надбавки залежить від звання службовця. Чим більше він працює в органах МВС, тим вище розмір надбавки.
 3. Надбавка до стажу. Іноді її називають вислугою років. Чим більше офіцер відпрацював в органах МВС, тим більше буде надбавка і зарплата відповідно.
 4. Додаткові доплати-нараховуються за особливі умови праці при виконанні посадових обов’язків. Особливими умовами праці може бути ненормований робочий день з нічними, додатковими змінами і терміновими викликами, небезпечні для життя операції, до яких залучаються виключно професіонали.
 5. Преміальні-грошові премії призначаються на розсуд керівництва за особливі досягнення і показники, бездоганне виконання обов’язків та інші показники.
 6. Надбавка за кваліфікацію – співробітник, який регулярно вдосконалює власну кваліфікацію може розраховувати, що розмір заробітної плати поліції в 2021 році в Україні, а саме зростання, торкнеться його, і він буде отримувати в рази більше своїх колег.

Останні новини про підвищення зарплати працівників поліції в Україні стало відомо, що 2021 рік стане глобальним в частині нововведень.

У новому періоді будуть переглянуті виплати працівників МВС, оцінена їх діяльність і зроблені відповідні висновки. Складові компоненти зарплати залишаться колишніми і будуть скориговані при прийнятті відповідних законодавчих актів.

Про додаткові пільги до зарплати поліцейського

Представники влади заявили, що в 2020 році зарплата поліцейських була збільшена. З 1 січня мінімалка співробітника Нацполіції склала 9200 грн. З метою надання допомоги поліцейським-початківцям уряд подбав про додаткові пільги, які стануть корисними при придбанні власного житла.

Що собою являе поліцейський в Україні

В інформаційних джерелах повідомляється що молодий поліцейський зі стажем роботи в органах МВС не менше 2-х років зможе взяти двадцятирічний іпотечний кредит на житло. Це стане можливим завдяки впровадженню системи фінансового лізингу.

Згідно з умовами, зазначеними в договорі, відсотки за іпотечним кредитом будуть виплачуватися за рахунок держави. При відповідальній роботі в поліції протягом 2-5 років співробітник може розраховувати на списання 10% суми, при стажі роботи до 10 років – від 20 до 40% від усієї суми. При появі в сім’ї першого або другого новонародженого, буде списуватися ще 5%.

Також представник МВС України заявив, що нестача співробітників в поліції пов’язана з низькими зарплатами і особливими умовами праці.

На сьогоднішній день кадровий склад Нацполіції укомплектований на 34%, що робить проблематичним захист прав і свобод громадян, попередження і допомогу при звершення злочинних діянь. Дослівно, заступник міністра МВС пояснив ситуацію наступним чином:

“На сьогодні київська патрульна поліція укомплектована лише на 34%. Прийшло молоде покоління згідно працювати у нас. Однак, дізнавшись про зарплату в розмірі 12400 грн. відмовлятися. Вони не збираються ризикувати життям і благополуччям сім’ї заради таких грошей. Зарплата Київського водія маршрутки становить 17-18 тис.грн., що на 6 тис. грн. більше зарплати поліцейського. Тому, молоді хлопці воліють реалізовувати себе в інших професіях”»

Ситуацію, що склалася сьогодні, можна назвати важкою. Тому питання про підвищення грошового забезпечення працівникам МВС стоїть гостро.

Заступник Міністра МВС сподівається, що в 2020 році буде перевиконання бюджету, що дасть можливість переглянути дохідну частину бюджету 2021.

Підвищення зарплати патрульних 2020

Мінімальне підвищення цього року склало 2000 грн. Грошова допомога, яку поліцейські отримали на руки наблизилася до зазначених сум:

 • у містах з невеликою кількістю населення-10100 грн.;
 • у містах мільйонниках-12100 грн.
Читайте також:  Розмір заробітної плати лікарів в 2020 році в Україні

Зазначені цифри є мінімальними для працівників патрульної служби. Середнє грошове забезпечення працівникам поліції становить 18600 грн., де мінімалка-7500 грн., максимальна – 27600 грн. Розмір зарплати залежить від звання і стажу роботи поліцейського. Пропонуємо ознайомитися з аналітичними даними працівників поліції в залежності від кількості відпрацьованих років:

 • до 2 – х років стажу-зарплата рядового співробітника МВС з відповідною освітою складе 8449 грн.;
 • від 2 – х до 5 років стажу роботи в правоохоронних органах-зарплата слідчого поліції підвищилася до позначки 11584 грн.;
 • при стажі від 5 до 10 років поліцейський отримає близько 15000 грн.;
 • пропрацювавши на службі в правоохоронних органах від 10 до 15 років працівник МВС може розраховувати на грошовому забезпечення в розмірі 17651 грн.;
 • при стажі роботи від 15 до 20 років поліцейський отримає зарплату в розмірі 20684 грн.;
 • при максимальному стажі роботи 20 років і більше зарплата співробітника МВС наблизиться до позначки 26000 грн.

З аналітичних відомостей видно, що підвищення зарплати поліцейським відбувається зі збільшенням стажу роботи. Другим показником, який має вирішальне значення на зростання грошової допомоги є звання. З цих причин кожен працівник МВС, який планує пов’язати життя з правоохоронними органами, удосконалює власні знання за допомогою підвищення кваліфікації та отримання додаткової освіти.

Підвищення зарплати співробітникам МВС у 2021 році

Ні для не стане новиною, що підвищення зарплат бюджетників, суддів, правоохоронних органів та інших держслужбовців безпосередньо пов’язане з надходженням грошей в казну. У світлі останніх подій, пов’язаних з введенням карантину, стає ясно, що питання підвищення зарплат поліцейським в 2021 році знаходиться під загрозою.

Причина того криється в складній економічній ситуації, викликаної тривалими простоями підприємства і несприятливими подіями в малому бізнес. З введенням карантину постраждало підприємництво і промисловість, кількість податкових надходжень зменшилася.

Основні сили уряду, в тому числі і накопичені в казні грошові кошти були кинуті на боротьбу з коронавірусною інфекцією, а не на збільшення розміру зарплат.

Сучасні поліцейські як ніхто інший розуміють проблему, намагаються бути витриманими і служити на благо народу. Тим часом законопроекти про перегляд грошової допомоги працівникам правоохоронних органів перебувають на розгляді у ВР.

Органи МВС сподіваються, що після завершення карантину уряд згадає про своїх захисників і займеться розглядом важливих на сьогоднішній день законопроектів. У кращому випадку ситуація із зарплатою поліцейських зміниться ближче до зими 2020. У гіршому- підвищення грошової допомоги працівника МВС відбудеться, але за рахунок проведення індексації.

Читайте також:  Зарплата прокурорів у 2019 році в Україні

Скорочення в органах МВС

Після появи новини про підвищення розміру зарплат Нацполіції, з’явилася чергова, про скорочення поліції в 2021 році в Україні. Велика частина співробітників впевнена, що при зростанні грошової допомоги слід очікувати масових звільнень. Відсутність грошей у Державному бюджеті змусить піти основну частину поліцейських. Інакше, на виплату зарплати не залишиться грошей.

У недавньому інтерв’ю заступник міністра МВС заявив, що підвищення зарплат працівника правоохоронних органів не означає звільнення діючих співробітників. Міністерство МВС дорожить кадрами, навіть ті, які знаходяться на пенсії і не зацікавлене у втраті професіоналів.

Максимальні зміни, які загрожують Нацполіції та їх співробітникам зведуться до підвищення рівня кваліфікації. Іншими словами, на високу зарплату можуть розраховувати особи, які мають відповідну освіту. Поліцейські, які ігнорують підвищення кваліфікації, залишаться працювати, але не будуть претендувати на високу зарплату і просування службовими сходами.

На сьогоднішній день штат МВС укомплектований не повністю. Поліція потребує припливу молодих сил і готова забрати їх на службу прямо з навчальної лави.

Резюме

Ситуація із зарплатами поліцейських, що склалася в 2019-2020 роках – не найкраща. Підтвердженням тому є відмова молодих хлопців працювати в правоохоронних органах. Навіть при наявності відповідної освіти молодь вважає за краще стати водієм ніж поліцейським.

З метою нормалізації ситуації керівниками МВС запропоновано переглянути зарплату і підвищити її до розміру гідною. При виконанні бюджету 2020 все МВС сподівається на збільшення дохідної частини Міністерства.

One Response
 1. Олександр 7 декабря, 2020 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.