Меню

Доплата до мінімальної зарплати у 2018 році

      Продовжуючи зміни в трудовому законодавстві, держава вирішила допомогти тим громадянам, котрі не отримують гарантованої урядом мінімальної заробітної плати. Для таких працівників передбачається доплата до мінімальної зарплати у 2018 році. доплата до мінімальної зарплати у 2018 році

Що враховується при розрахунках?

Для початку потрібно з’ясувати скільки саме заробляє працівник. Для підрахунку використовується така інформація:

 • основна зарплата з урахуванням винагород, тобто премій, а також відрядні нарахування;
 • винагороди за увесь рік (іноді роботодавці погоджуються на, так звану, 13-ту зарплату);
 • надбавки за: роботу у державні свята, інтенсивність, науковий ступінь, клас водіння, знання іноземної мови, дипломатичний ранг, виконання функцій керівника тощо.

Не беруться до уваги:

 • лікарняні;
 • відпускні;
 • премії до певних свят;
 • доплати за наднормову роботу, заміни;
 • надбавки за роботу у несприятливих умовах;
 • компенсації витрат на проїзд тощо.доплати за наднормову роботу

Як підрахувати?

Сказати скільки буде доплата мінімальної зарплати у 2018 році в Україні доволі складно, адже цей показник повинен розраховуватись в кожному індивідуальному випадку. Для початку потрібно з’ясувати скільки заробляє працівник з врахуванням витраченого ним часу та зусиль. Дальше вираховується мінімальна заробітна плата для цього працівника.

Порівнюється реальний заробіток та мінімально гарантований Україною. Якщо реальна зарплата рівна або більша, аніж мінімальна, тоді про доплату варто забути. Якщо ж менша, тоді можна, відповідно, розраховувати на додаткові кошти.

Доплата відповідно до чинного законодавства повинна вираховуватись наприкінці місяця, коли вже точно відомо скільки годин відпрацював працівник та яку суму за свою роботу він отримає за місяць.

Виплачувати додаткові кошти потрібно одночасно із виплатою основної зарплати.

Доплату до МЗП потрібно вказувати у Податковому розрахунку разом із зарплатою за відпрацьований час конкретного працівника. У формах №1 ДФ та № Д4 доплата вказується в одному рядку із сумою основного окладу.Як підрахувати?

Приклад підрахунку

Наприклад, заробітна ставка (оклад) працівника становить 2500 гривень. За січень місяць він не отримав жодної премії, але хворів, через що пропустив 5 робочих днів.

Читайте також:  Мінімальна заробітна плата в 2022 році в Україні

Спочатку розраховуємо, скільки реально отримав працівник:

2500/20 (робочі дні, котрі повинні були бути відпрацьованими) = 125 гривень — це сума, котру конкретна особа отримує за 1 робочий день.

15 х 125 = 1875 гривень — сума, яку людина отримала за роботу у січні.

Дальше дізнаємось, яку суму держава гарантує кожній зайнятій особі в країні за січень місяць.

3723 / 20 = 186,15 гривень.

Потрібно вирахувати, скільки конкретна особа повинна отримати відповідно до чинного законодавства за відпрацьований у січні час:

186,15 х 20 = 2792,25 гривні.

Вираховуємо суму обов’язкової доплати:

2792,25 — 1875 = 917,25 гривень.

Кому доплата не нараховується?

Не матимуть доплати працівники, які:

 • мають оклад вищий, аніж той, що забезпечується усім працевлаштованим громадянам урядом;
 • хоча й мають оклад менший, аніж МЗП, проте загальну зарплатню внаслідок нарахування премій, надбавок тощо, мають більший;
 • не працювали, як було домовлено, цілий місяць; при цьому немає значення чому це трапилось (хвороба, відпустка за власний кошт, непередбачені обставини тощо);
 • погодились на роботу за цивільно-правовим договором.

Варто відзначити, що доплата нараховується не залежно від того чи отримує вже людина якусь соціальну допомогу, чи працює у вільний час ще на якійсь роботі, і чи належить до пільгових категорій, наприклад, пенсіонери, особи з інвалідністю.Кому доплата не нараховується?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.