Меню

Допомога малозабезпеченим сім’ям на 2020 рік

Статистичні дані показують, що за останні роки в державі збільшилась кількість осіб, що мають дуже низький рівень прибутку або навіть проживають за межею бідності.

Причиною цього є не лише зростання вартості різних товарів та послуг, а також скорочення робочих місць, зростання інфляції, тощо. Водночас у державі наявні соціальні програми, що надають певну допомогу таким громадянам, в тому числі й грошову.

Нарисованная картинка многодетной семьи

Те, якою саме буде допомога малозабезпеченим у 2020 році в Україні, як правильно її оформляти та які для цього потрібні документи – це все досить актуальні питання, які постійно обговорюються громадянами.

Детальніше про розмір допомоги

Чинне законодавство України визначає, що цю допомогу можуть отримувати усі громадяни без якихось винятків, але у випадку відповідності низці критеріїв. Їх загальний прибуток повинен не перевищувати нинішню величину прожиткового мінімуму.

В такому випадку особі або цілій родині можуть надаватися грошові виплати від держави, що встановлюються згідно з положеннями ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим родинам». Допомога малозабезпеченим сім’ям на 2020 рік визначається відповідно до обрахованої різниці між прожитковим мінімумом для всієї родини та її середньомісячним загальним прибутком, але вона не може бути більшою за 75% прожиткового мінімуму для родини.

Також важливо знати, що для дитини, що входить до складу родини величина прожиткового мінімуму додатково збільшується на 10%, а для дітей з інвалідністю або дітей, що мають лише батька, матір чи одного опікуна – на 20%. Більш того, держава надає доплати за кожну неповнолітню дитину. Ця доплата становить 250 гривень, якщо дитина молодша 13 років, а також 500 гривень для дітей віком від 13 до 18 років.

Іноді визначити розмір допомоги буває не так вже й легко. Якщо родина складається з великої кількості осіб різного віку, то в такому випадку краще використати калькуляторрозрахунку допомоги малозабезпеченим, який допоможе швидко провести обрахунки та визначити майже точний рівень допомоги, який родина зможе отримувати після проходження процедури оформлення.

Окремо варто зазначити, що далеко не кожен вид прибутку впливає на те, чи може родина отримувати допомогу.

Наразі враховується заробітна плата, пенсійні та стипендіальні нарахування, кошти за перемогу у конкурсах, премії та аліменти, прибуток від продажу житла та автомобіля в деяких випадках, підробітки, інший дохід, що підпадає під оподаткування, тощо. Повний перелік прибутку, що враховується під час перевірки можна знайти на сторінках чинного законодавства.

Расчет помощи семьям от государства

Які документи потрібні для оформлення допомоги?

Оформлення кожних виплат потребує від особи або від родини надання пакету визначених документів. Виходить, що перелік необхідних паперів визначається тим, зі скількох осіб складається родина. Водночас пакет документів обов’язково складається з:

  1. Заяви на оформлення допомоги, що пишеться відповідно до встановленого зразка. Форму заявки можна легко знати в Інтернеті або взяти її в службі соціального захисту населення.
  2. Виписки про склад родини та кількість осіб, що проживають в одній квартирі або будинку.
  3. Виписки про дохід кожного члена родини.
  4. Ксерокопії паспорту кожного члена родини та ідентифікаційних кодів.

Якщо в одного з членів родини наявна довідка про участь у бойових діях або військових операціях, то також варто надати її копію. Більше про всі необхідні документи для кожного окремого випадку можна дізнатися в органах соціального захисту населення.

Читайте також:  Алименты на ребенка в 2021 году

Спеціалісти служби можуть детально розповісти про те, як саме надається малозабезпечена допомога у 2020 році, які нюанси обов’язково треба знати та розкажуть про порядок дій для оформлення виплат.

Як відбувається оформлення виплат?

Буває так, що люди плутаються в тому, куди саме їм треба звертатися для оформлення допомоги. Перш за все, звертатися треба до органів соціального захисту населення за місцем проживання родини.

Якщо ж особи чи ціла родина проживають у селищі або просто за межею міста, то в такому випадку можна звернутися до сільської ради. Її співробітники будуть зобов’язані зібрати усі необхідні документи та передати їх до найближчого відділу служби задля оформлення нарахувань.

Звернення треба завжди здійснювати за місцем проживання. Після надання усіх документів починається тривала перевірка. Після неї уповноваженими особами створюється відповідний акт.

В цьому акті визначаються усі результати перевірки та відповідне рішення з приводу того, чи надаватиметься родині соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні.Перевірка та скасування виплат

Коли оформлюється допомога малозабезпеченим сім’ям на 2020рік, органи соціального захисту населення проводять детальну перевірку документів та матеріального стану родини, відповідність загального заробітку вказаним цифрам. Це основні дані на основі яких приймається рішення про надання родині виплат від держави.

Перевірка є необхідною, оскільки донедавна в державі було чимало шахраїв, які навмисно занижували свій рівень прибутку, щоб отримувати пільги та допомогу від держави. Також співробітники органів соціального захисту населення залишаються за собою повне право повторно здійснювати перевірку у будь-який момент з метою виявлення порушень.

Відповідно чинне законодавство встановлює випадки, коли соціальна допомога на дітей малозабезпеченим сім’ям може скасовуватися. Перш за все, це випадки, коли родина ненавмисно або ж навмисно надає невірні документи та дані, що зменшують її реальний рівень прибутку.

Читайте також:  Алименты на ребенка в 2022 году в Украине
Дополнительные льготы малообеспеченным семьям

За таких умов уповноважені особи можуть навіть оштрафувати родину. Ще у законодавстві визначаються суми покупок, роблячи які родина підтверджує свою забезпеченість й залишається без виплат. Це можуть бути, наприклад, купівля автомобіля або житла, тощо. Також родині не дозволяється мати декілька транспортних засобів, квартир або житлових будинків.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.