Меню

Податок на нерухоме майно на 2020 рік в Україні

Податок на нерухомість у 2020 році для українців перестав бути новиною. Держава самостійно вирішує категорію населення яка за просторі житлові та нежитлові площі повинна сплачувати в бюджет гроші.

Макет домика на столе

Вирішувати який буде податок на нерухоме майно на 2020 рік в Україні будуть органи місцевого самоврядування. Від їх рішення залежить сума оподаткування. На певний тип нерухомості планується встановити граничні показники метражу при перевищенні яких власник буде сплачувати податки до бюджету.

Процедура сплати податків

Платниками податку на нерухомість в Україні 2020 є фізичні та юридичні особи, власники приватної та комерційної площі, резиденти та нерезиденти країни.

Якщо нерухомість знаходиться в пайовому володінні, платити податки будуть усі зацікавлені громадяни (згідно зі своєю часткою). Правило яке громадини дотримаються вже декілька років припускає оподаткування для житла площею більше:

 • для квартир – 60 кв.м;
 • для приватних будинків – більше ніж 120 кв.м;
 • для власників квартир та приватних будинків – понад 180 кв.м.

Приклад. Якщо у людини квартира 74 кв.м, вона повинна сплатити до бюджету за зайві 14 метрів (74-60=14). Якщо у власника є квартира 65 кв.м. та будинок 220 кв.м, вона повинна сплатити за 105 кв.м (65+220-180=105). Той хто не перевищує граничний поріг податок на нерухомість сплачувати не буде.

Якщо у 2020 році уряд не придумає нововведень в законодавстві ставки залишаться такими які були у 2020 році, а саме 1,5% від мінімальної заробітної плати. Що буде конкретно в наступному році, стане відомо у січні.

Граничні дати сплати у 2020 році не зміняться. Вони будуть складати 60 календарних днів з моменту отримання з податкового органу платівки.

Податок на нерухомість у 2015-2020 роках – зміни

Перші зміни, пов’язані з податком на нерухомість дали про себе знати у 2015 році. Якщо раніше оподаткування застосовувалось до власників приватної нерухомості, починаючи з 2015 року категорія значно розширилася.

Читайте також:  Конституция Украины по состоянию на 2022 год

Платниками податку стали особи, які володіють нежитловим майном:

 • господарськими прибудовами;
 • складами, будівлями промислового призначення;
 • готельними будинками, офісами, приміщеннями торгового призначення.

Пільги були надані сільгоспвиробникам та громадянам, які мають статус інвалідів та людей з обмеженими властивостями. Органи місцевого самоврядування самостійно встановлювали розмір ставки. Але він не повинен був перевищувати 2% від мінімальної зарплати.

Виды налогов в Украине

У 2016 році ставки піднялися до 3%. При цьому органам місцевого самоврядування заборонили самостійне встановлення ставок. За дуже велике майно власники повинні були сплачувати до держави 25 тис. грн. за кожну будівлю.

У 2017 році ставка на нерухомість стала складати 1,5% та було відновлено право органів місцевого самоврядування на встановлення сум податку.

При цьому власник міг не сплачувати суму у разі якщо йому не прийшло повідомлення з податкової інспекції. Насправді було і таке, що в наступному році податкові органи могли надіслати повідомлення з урахуванням пропущених сум.

У 2018 році ситуація не змінилась, податок на нерухомість склав 1,5%, у 2019 році – 1,6%. Планується що ставка податку на нерухоме майно на 2020 рік складе 1,8% від мінімальної зарплати.

Несвоєчасна сплата надісланого податковою службою зобов’язання тягне за собою штраф у сумі 10% при затримці до 30 календарних днів та 20% при затримці більше ніж 30 календарних днів.).

Саме тому платники податку які є власниками житлової та нежитлової будівлі, підлягаючої оподаткуванню, повинні завчасно проводити звірку надісланих податковою сум розрахунків.

У 2020 році податок на нерухомість для пенсіонерів буде таким як у 2019 року. Пільги для окремих категорій громадян визначені в ПКУ, ознайомитися з котрими можна в інтернет-ресурсах.

Транспортний податок у 2020 році – що треба знати

Згідно зі статтею 267 ПКУ платниками транспортного податку (далі – ТП) є юридичні та фізичні особи, резиденти та нерезиденти України які мають зареєстроване на себе авто.

Податкова ставка у 2019 році складала 25 тис. грн. на рік. Об’єктом оподаткування був легковий транспорт до п’яти років від року виготовлення, вартість якого перевищую 375 мінімальних зарплат (1564875 грн.). У 2019 році мінімальна заробітна плата складала 4173 грн.

При проведенні оцінки важливими показниками являлася модель авто, пробіг, рік випуску, тип коробки передач та двигуна.

Читайте також:  Податковий кодекс України на 2021 рік

Строки сплати ТП складали 60 календарних днів з дати вручення повідомлення податковим органом. Юридичні особи були повинні сплачувати ТП до 30 числа місяця наступного за кварталом.

Виды недвижимого имущества в Украине

Останні урядові новини показали що транспортний податок на 2020 рік буде незмінними, тобто фізичні та юридичні особи резиденти та нерезиденти України будуть сплачувати 25 тис. грн./рік.

Хто встановлює сплату податків у 2020 році

Податок на нерухоме майно нежитлового призначення, транспорт та інші встановлюється рішенням органів місцевих виконкомів. При прийнятті рішення орган користується законодавчими актами та статтями податкового кодексу.

Оприлюднення рішення про встановлення податків повинно бути до 15.07. кожного року що передує бюджетному періоду. Прийнятий нормативно-правовий акт становиться дійсним згідно строків передбачених у рішенні.

Прийняті акти є обов’язковими для виконання на відповідної території. Контролюючим органом є податкова інспекція.

Об’єкти які не підлягають оподаткуванню

Перелік нерухомості не підлягаючий оподаткуванню визначені статтями податкового кодексу. До них відносяться:

 • об’єкти розташовані в зоні відчуження;
 • житлові приміщення дитячих будинків сімейного типу;
 • непридатне для проживання житло, рішення про аварійний стан якого прийнято місцевими виконкомами чи селищною радою;
 • житлова нерухомість, власниками якої є сиріти, діти, позбавлені батьківського піклування матері-одиночки, діти-інваліди;
 • приміщення які відносяться до навчальних закладів незалежно від форми власності;
 • будинки в яких проживають багатодітні сім’ї, або родина в якої є 5 та більше дітей.

До об’єктів оподаткування не відноситься нерухомість житлова та нежитлова на окупованої території або місцевості де було завершено АТО.

Особові правила для сплати податку у 2020 році

Особове оподаткування провадиться на окупованої території та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

З метою підтримання суб’єктів господарювання, здійснюючим діяльність в зоні АТО та тих хто став переселенцями внаслідок бойових дій зачислені податковим органом суми з урахуванням боргу не підлягають поверненню. До зазначених категорій громадян не застосовуються строки давності, крім грошей які були сплачені надмірно зобов’язанням.

Читайте також:  Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рікРезюме

Незважаючи на скрутне становище українців у 2015-2019 року, наступний рік обіцяє залишити транспортні податки та сплати за нерухомість на тому же рівні. Пенсіонери також можуть бути спокійними з питання підвищення сплати податків. Такого не відбудеться.

При цьому у податковому законодавстві визначені категорії об’єктів та суб’єктів господарювання які будуть звільнені від сплати податків. Рішення про суму виплат будуть приймати органи місцевого самоврядування.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.