Меню

Вихід на пенсію у 2020 році

Пенсійний вік – це дуже актуальна тема, якою хоч раз цікавився майже кожен українець. Річ у тім, що протягом останнього часу в самій пенсійній системі відбулося чимало важливих змін, одна з яких стосувалася саме підвищення планки пенсійного віку – необхідної кількості років для можливості офіційно отримувати пенсійні нарахування від держави.

Коллаж украинские гривны, фото пенсионерки

Тож наразі громадяни активно цікавляться тим, як саме відбуватиметься вихід на пенсію у 2020 році та які зміни чекатимуть на українців в майбутньому.

Чому з часом українці будуть виходити на пенсію пізніше?

Іноді українці цікавляться, чому саме змінюється страховий стаж і право виходу на пенсію. Перш за все, це зумовлюється вимогами, які були поставлені партнерами України, що надають транші.

Після проведеного аналізу кредитори визначили, що в Україні поступово збільшується нестача у Пенсійному фонді, а впроваджувана пенсійна реформа потребує набагато більше часу аби вона змогла компенсувати нестачі. Більш того, навіть запланована індексація пенсійних нарахувань призводила до збільшення нестачі у фонді приблизно на двадцять мільярдів гривень.

З цих причин партнери, що надають транші, зокрема представники МВФ почали потребувати від українського уряду оновлення положень реформи, а також зміни встановленого пенсійного віку з метою урегулювання стану ПФ України.

Звісно, самі українці не дуже раді таким змінам оскільки їм тепер в деяких випадках треба працювати набагато більше для того щоб отримувати свою пенсію. Однак згодом було прийнято рішення про підвищення пенсійного віку непрямим чином, тобто завдяки підвищенню потрібного для оформлення пенсії стажу.

Детальніше про поняття стажу

В Україні стаж може бути різним. Один вид стажу потребує від особи лише офіційного працевлаштування, а інший потребує від людини здійснення постійних відрахувань з заробітної плати.

Схема расчета пенсионного стажа

Тож немає нічого дивного у тому, що люди часто плутають існуючі види стажу. Усього використовуються такі види стажу:

  1. Пільговий. Цей вид нараховується особам, які офіційно трудилися на роботах, які є шкідливими для здоров’я. Важливо знати, що такі місця роботи, працівникам яких нараховується подібний стаж, є чітко встановлені постановами Кабінету Міністрів України, а самим співробітникам таких закладів дозволяється раніше виходити на пенсію.
  2. Страховий. Даний вид стажу являє собою період, коли людина перебувала на загальнодержавному обов’язковому страхуванні та кожного місяця сплачувала внески у визначених розмірах.
  3. Спеціальний. Величина трудової діяльності в окремих визначених випадках, що надає людині право на дострокове оформлення пенсії.
  4. Трудовий. Цей вид стажу визначається відповідно до наявних у трудовій книжці записів. Більш того, трудовий стаж може бути сукупною величиною трьох інших видів стажу.

Окремо варто знати, що сукупність загального стажу громадян, отримана до 2004 року була переведена у страховий стаж.

Згідно з останніми змінами, строки виходу на пенсію залежать від наявних обсягів страхового стажу, накопиченого за період трудової діяльності. Саме так було визначено право виходу на пенсію та зарахування страхового стажу з 1 січня. Наразі українці можуть виходити на пенсію у віці від 60 до 65 років.

Як відбуватиметься вихід на пенсію жінок?

Як відомо, зміни, викликані вимогами міжнародних кредиторів, стосуються кожного громадянина України. А тому вихід на пенсію жінок в 2020 році в Україні також відбуватиметься за новими правилами, хоча загалом пенсійна реформа є більш лояльною до осіб жіночої статі, оскільки на даному етапі вони все ж мають змогу оформити свою пенсію раніше 60 років.

Збільшення планки пенсійного віку до 60 років для жінок станеться лише у 2021 році, а в 2020 році вони все ж можуть вийти на пенсію у 59 з гаком років. Проте трохи пізніше планка почне зростати дуже швидко й жінкам потрібно буде мати цілих 35 років страхового стажу у 2028 році щоб оформити пенсійні нарахування при досягненні 60 років.

Чого чекати чоловікам?

Вихід на пенсію чоловіків в 2020 році трохи відрізняється від ситуації, яка склалася з жінками. Для осіб чоловічої статі пенсійний вік завжди був більшим, а самі чоловіки не завжди мають змогу накопичити потрібний страховий стаж, а тому виходять на заслужений відпочинок вони значно пізніше.

Читайте також:  Підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2019 році

Для того щоб у 2020 році полишити працю працювати та оформити законну пенсію, чоловікові у 60 років треба мати страховий стаж, що сягає принаймні 27 років. Якщо ж особа має менший стаж, то за таких умов вона має право оформляти виплати лише у 63 роки. Але у випадку, коли стаж не сягає планки у 17 років, то людина може оформити пенсійні виплати лише в 65.

Але урядовці все ж наполягають на тому, що такі законодавчі зміни у пенсійній системі дійсно є необхідними. Більш того, увесь потрібний страховий стаж можна легко накопичити якщо працювати лише на офіційних засадах, тобто бути офіційно працевлаштованим. Такі зміни повинні вплинути на процедуру встановлення трудових відносин, а також зменшити відсоток неофіційної та тіньової роботи.

Чи можливий достроковий вихід на пенсію?

Зміни у пенсійній системі також вплинули на порядок дострокового виходу на пенсію певних категорій громадян.

Стаж для пении в Украине

Наприклад, тепер не існує спеціальних пенсій для держслужбовців, депутатів, а також прокурорів та представників сфери науки, співробітників судів, тощо. Ці, а також інші категорії працівників були переведені на загальну пенсійну систему, внаслідок чого вони виходитимуть на пенсію за загальними правилами.

Водночас зміни у пенсійній системі є такими суворими не для кожного, оскільки для деяких категорій це право й досі залишається актуальним.

Наприклад, раніше полишити працю можуть особи, які водять громадський транспорт, артисти, особи, які працювали у небезпечних для здоров’я умовах, матері, що виховали п’ятьох дітей, учасники бойових дій, тощо.Інформацію про усі категорії працівників, які й досі можуть достроково вийти на пенсію можна дізнатися у нормативних документах або за допомогою дзвінка на гарячу лінію Пенсійного фонду.

Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2020 році в Україні
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *