Меню

Допомога при народженні дитини в 2022 році в Україні

З настанням нового року багато молодих пар і сім’ї, які очікують поповнення цікавляться питанням, яка одноразова допомога при народженні дитини 2022. Ні для кого не секрет, що кожен хотів би збільшення одноразової допомоги на новонародженого. сьогоднішнє життя не можна назвати дешевим. Тому всі без винятку живуть, щоб майбутній новонароджені не відчував нестачі і незручностей при розвитку. 

Допомога при народженні дитини в 2022 році в Україні

Про ситуацію в сім’ях з  дітьми в Україні

Цього року питання підвищення виплат особливо актуальне, оскільки інфляція, що розігналася, вдарила по кишенях украінців. У висновку ВР про бюджет Фонду соціального страхування України на 2022 рік і плановий період 2023-2024 років надані дані по індексації допомоги по догляду за дитиною до 3-х років.

На думку глави держави пряма загроза нашому майбутньому – це низькі доходи значної частини наших громадян. Особливо це стосується сімей з дітьми. За деякими оцінками, 70-80 відсотків малозабезпечених складають якраз таки сім’ї, які виховують дітей.

У таких сім’ях найчастіше працевлаштований тільки один з батьків, іноді і обидва, але і в такому випадку розмір загальних доходів залишає бажати кращого.

У віддалених селах малозабезпеченим сім’ям з дітьми живеться ще гірше, ніж у великих містах. Дуже часто такі сім’ї тримаються за рахунок заробітної плати батька і ряду посібників, що виплачуються державою на дітей. Причому після всіх відрахувань і сплати численних кредитів зарплати на життя за підсумком практично не залишається.

Саме тому держава кровно зацікавлена в збільшенні числа сімей з дітьми, і, звичайно, перш за все у фокусі уваги держави знаходяться багатодітні сім’ї.

Президент і ВР в останні роки безпрецедентно підвищують рівень державної підтримки, щоб підвищити народжуваність в країні і допомогти сім’ям з дітьми у вирішенні їх нагальних соціально-економічних проблем.

Днями стало відомо, що в 2022 році, вже зовсім скоро, більшість соціальних виплат і допомог буде збільшено на 4,3%. Це означає, що українцям, які виховують дітей, будуть платити ще більше. Залишилося почекати недовго, щоб дізнатися про конкретні  грошові суми.

Читайте також:  Декретные в 2022 году в Украине

Грошова допомога при народженні дитини

Як ми розуміємо, одноразова допомога при народженні дитини 2022 в Україні не носить регулярний характер. Вона виплачується один раз і з певного приводу. Чуток про підвищення грошової допомоги при народженні дитини було багато.

Насправді ситуація на кінець року не змінилася. Можливо такий стан справ пов’язаний зі складнощами в економіці і бурхливої на території України коронавірусної інфекції.

Допомога при народженні дитини в Україні

У 2022 році сім’я, в якій з’явилася дитина, може претендувати на одноразову допомогу при народженні дитини у розмірі 42580 грн. На руки родина отримає 10320 грн., гроші, які залишилися, будуть виплачуваться родині протягом 36 місяців пропорційною сумою

Для оформлення допомоги при народженні дитини в 2022 році в Украіні, мама або тато повинні звернутися із заявою за місцем роботи. Якщо батьки не працюють, оформлять допомогу потрібно через органи соціального захисту за місцем проживання. При народженні двійні сума, відповідно, подвоюється, трійні — потроюється.

Пакет документації для оформлення одноразової допомоги на наворожену дитину наступний.

 1. Оригінал і копія паспорта, а також ідентифікаційного коду породіллі.
 2. Оригінал та копія свідоцтва про народження дитини.
 3. Оригінал довідки про державну реєстрацію народження дитини, яка видається органами республіканського РАЦС.
 4. Оригінал і копія рішення про усиновлення або встановлення опіки над дитиною, якщо такий факт мав місце.

Подати документи на вказаний різновид допомоги потрібно не пізніше, ніж через шість місяців з дня народження дитини. Які треба документи при оформленні допомоги при народженні дитини у 2022 році можна дізнатися у органах соціального захисту населення за місцем проживання родини.

Про матеріальну допомогу українським родинам

Матеріальна допомога при народженні дитини в Україні в 2022 році виплачується роботодавцем тільки в тому випадку, якщо надання такого виду соціальної підтримки передбачено внутрішніми документами.

Читайте також:  Как получить кредит наличный срочно без отказа

Виплати надаються за рахунок власних коштів підприємства, найчастіше з фонду нерозподіленого прибутку, тому роботодавцю неважливо, чи отримав другий батько, який працює в іншій організації, таку допомогу.

Нюанси при виплаті грошей можуть виникнути в тому випадку, якщо обоє батьків новонародженої дитини працюють в одній і тій же організації. У цих обставинах також потрібно керуватися положеннями колективного договору або іншого документа, що визначає порядок надання виплат. Якщо в ньому прямо зазначено, що допомогу може отримати тільки один батько, подати заяву на надання виплати зможе тільки мати або батько дитини. Якщо ж таких вказівок в договорі немає, звернутися із заявою можуть обоє батьків.

Допомога при народженні дитини в 2022 році

Важливо! Локальний акт може містити вказівку на те, що виплата надається лише за умови наявності у роботодавця вільних грошових коштів. Якщо директор або інша уповноважена особа вирішить, що підприємство не має фінансової можливості на виплату матеріальної допомоги, заяву буде відхилено.

Оформлення допомоги

Як правило, для оформлення одноразової матеріальної допомоги у зв’язку з народженням дитини за місцем роботи потрібно:

 • заява на виплату грошових коштів; воно складається в довільній формі;
 • копію метріки на новороджену дитину.

Розмір виплати, яка призначається працівникові при народженні дитини, встановлюється роботодавцем.

Грошова допомога при народженні дитини виплачується у фіксованій сумі, встановленій положеннями колективного договору, або визначається керівництвом індивідуально в кожному конкретному випадку — все залежить від фінансового стану підприємства і змісту внутрішніх документів, що регулюють порядок виплат.

Заява на виплату

Форма заяви на законодавчому рівні не встановлена, тому вона складається у вільному вигляді.

Головне вказати:

 • П. І. Б. директора;
 • найменування підприємства;
 • П.І. Б. працівника, який подає заяву;
 • найменування підрозділу, в якому працює працівник;
 • зміст прохання (виплатити матеріальну допомогу у зв’язку з народженням дитини відповідно до положень трудового або колективного договору, або іншого локального документа);
 • реквізити свідоцтва про народження;
 • дату складання документа.
Читайте також:  Соціальна допомога інвалідам з дитинства в 2021 році

Заяву підписує подає его працівник, безпосередній керівник і особа, в повноваження якого входить розподіл грошових коштів (найчастіше такі рішення приймали генеральний директор підприємства).

Після того як всі підписи зібрані, заява передається до відділу кадрів – на його підставі складається наказ про виплату матеріальної допомоги. Наказ надходить в бухгалтерію, після чого на розрахунковий рахунок працівника перераховуються гроші.

Резюме

Допомога за першу дитину в 2022 році зміниться. По-перше, вагітні жінки, які стали на облік до певного терміну, зможуть отримувати державну допомогу. І, по-друге, сім’ям, прирівняних до незаможних покладена соціальна допомога при народженні дитини. Не виключено, що вказані у статті грошові суми можуть збільшитися наприкінці цього року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.