Меню

Розмір допомоги на поховання 2020 рік

Найчастіше смерть людини є для родичів несподіванка, і вони поглинені скорботою, втратою повинні займатися збором документів, вирішувати матеріальні питання і організовувати похоронну процесію.

Мужчина с цветами на кладбище

Державою розроблений ряд пільг і матеріальна допомога на оплату комунальних послуг, які допоможуть провести поховання. Що це за пільги, який розмір допомоги на поховання 2020 рік і що необхідно для отримання?

Похорон і що для цього необхідно?

Ціна на ритуальні послуги та заходи поховання вельми висока, щоб допомогти в цій нелегкій справі громадяни можуть розраховувати на матеріальну компенсацію від держави. Сума безпосередньо залежить від кожного конкретного випадку, звернення до місцевих органів, різні пенсійні фонди і т.д.

При самостійної організації такі заходи віднімають багато сил, часу, а іноді здаються просто непосильними. Тому краще всього звернутися за допомогою до фахівців – в бюро ритуальних послуг! Вони виконують всі швидко і якісно, ​​але це «буде коштувати грошей».

Щоб провести всі процедури максимально оперативно, з мінімумом нервів рекомендується визначитися з найбільш важливими питаннями:

 1. Спочатку родичам необхідно визначитися з датою проведення похоронної процесії, якщо немає ніяких обмежень – 3 день після констатації смерті.
 2. Також необхідно визначитися зі способом поховання покійного, тобто вибрати кладовищі, вибрати і придбати місце. Викопкой і підготовкою могили займаються працівники кладовища за додаткову плату.
 3. Потрібно підібрати покійному похоронний костюм, вибрати труну, в який він відправиться «в останню путь», також щоб вага пройшло належним чином, необхідно вибрати вінки, покривало.
 4. Родичам або представникам ритуальних послуг потрібно зайнятися питанням оренди катафалка, пасажирського транспорту.
 5. Після проведення все заходів часто організовують «прощальний стіл», для цього заздалегідь необхідно домовитися про місце проведення обіду, меню і кількості осіб.

Важливо! Самовбивця не відспівують у церкві (за православними канонами), але при великому бажанні можна домовитися.

Що потрібно робити в першу чергу?

 Рідні померлої людини зобов’язані провести всі необхідні заходи для встановлення факту смерті, а саме викликати для цього швидку допомогу і служителів правопорядку.

Похороны

Важливо знати! Ні в якому разі до приїзду відповідних фахівців не можна чіпати тіло, пересувати його, краще навіть не торкатися до предметів в приміщенні (якщо смерть сталася будинку).

За останніми змінами в законодавстві, в будь-якому випадку смерті проводиться розтин тіла, після чого в морзі можна буде отримати свідоцтво про розтин.З цим бланком може бути переведена матеріальна допомога на поховання родича 2020.

Пільгове поховання

В державі розроблені кілька пільгових категорій громадян, для яких передбачено безкоштовне поховання, наприклад, ветеран праці, ветерани ВВВ України, трудівники тилу в роки ВМВ.

Для отримання пільг необхідно отримати відповідний документ, що підтверджує приналежність до тієї чи іншої категорії в спеціальному комунальному підприємстві. У довідці має бути вказано точне місце поховання і місце проведення похорону.

Класифікація осіб, що мають право на безкоштовне поховання в Україні:

 • Інваліди війни.
 • Учасники бойових дій.
 • Герої війни, які мають 4 і більше медалей за відвагу.
 • Громадяни з трудовими заслугами перед Батьківщиною.
 • Герої Соцпраці під час ВВВ.

Поховання за рахунок держави

Безоплатне поховання померлих за рахунок держави надається для наступних категорій громадян, якщо вони звернулися виключно в державні (муніципальні) бюро ритуальних послуг:

 • Жінці, у якої з’явився мертвонароджений дитина.
 • Особи, які не мають офіційне працевлаштування.
 • Ветерани війни.
 • Громадяни, які мають заслуги перед Батьківщиною.
 • Пенсіонери, які не мають роботу.
Читайте також:  Декретні у 2018 році в Україні

Виходячи з чинного в країні законодавства, якщо покійний не мав постійного офіційного місця роботи, його родичам покладаеться допомога на поховання за рахунок соцстраху 2020 оподаткування. Точніше, влада зобов’язується виконати компенсацію коштів на поховання родичам безробітного.

Якщо питання похоронної процесії стосується непрацездатної особи з інвалідністю, родичі покійного можуть розраховувати також на відшкодування або допомогу в організації похорону.

Фінансову допомогу можна отримати в Центрі зайнятості за місцем реєстрації, там також вкажуть терміни виплат і необхідний пакет документів.

Для пенсіонерів, вік і розмір пенсії не має значення, родичі покійного отримають матеріальну допомогу після похорону. У такій ситуації допомогу видається ПФ України.

Процесс оформления документов

Важливо! При похоронах пенсіонера, родичам покладені виплати на допомогу дорівнює сумі пенсії за останні 2 місяці.

За рахунок держави також можна провести заходи поховання покійних з будинків для літніх, інтернатів і хостес.

Чим може допомогти роботодавець?

Нарівні з державою, допомога на поховання небіжчика можуть отримати родичі тих, осіб які:

 1. Померли в робочий час на підприємстві.
 2. Отримай внаслідок роботи виробничу травму, яка спричинила за собою смерть.

У такому випадку роботодавець зобов’язується:

 • Видати одноразову допомогу родичам померлого.
 • Допомогти або повністю провести всі заходи з поховання.

Конкретна допомога на поховання за рахунок підприємства розраховується виходячи із заробітної плати загиблого за останні 6 місяців. У цьому питанні важливе значення мають фінансові можливості підприємства.Який формат додаткової допомоги вибрати, представники підприємства вибирають самостійно, будь то матеріальна компенсація або надання ритуальних послуг (установка пам’ятника, допомога з транспортом і т.д.).

Всі пільги, які видаються державою, засновані за одним принципом, родичам потрібно зібрати мінімальний пакет документів і звернутися до відповідної інстанції та зберігати порядок виплати допомоги на поховання.

Читайте також:  Субсидия в 2022 году в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.