Меню

Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2021

УКТ ЗЕД є систематизованим переліком товарів, що дозволяє знаходити місце кожному товару і присвоювати йому код. Коди УКТ ЗЕД України 2021 дозволяють застосовувати заходи регулювання ввезення / вивезення товарів.

Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2021

В УКТ ЗЕД всі товари класифіковано за розділом, групою, товарною позицією та підпозицією, товарною категорією та підкатегорією, найменуванням. Скоріш за всього система користування та класифікатор залишаться такими, як були у 2020 році. Нововведень наприкінці року на очікується.

Классифікатор кодів УКТ ЗЕД України – його призначення

Классифікатор кодів УКТ ЗЕД України – це перелік товарів, яким присвоєно певний цифровий код. Обов’язковість його використання при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності встановлена митним законодавством України.

Основою УКТ ЗЕД є система класифікації, що застосовується для кодування та ідентифікації товарів при проведенні митних операцій.

Обов’язок визначення коду товару, переміщуваного через митний кордон України, покладено на декларанта. Митні органи здійснюють контроль правильності кодування товарів відповідно до УКТ ЗЕД.

Коли вводять нові коди?

Система кодів в ТН ЗЕД дозволяє представити всю необхідну інформацію про товари в зручній для передачі і автоматизованої обробки формі.Кожному товару присвоюється десятизначний код, який використовується при проведенні декларування, справлянні митних зборів, а також при інших митних операціях.

Десятизначний код товару за УКТ ЗЕД є основою для:

 • визначення ставки мита;
 • застосування заходів нетарифного регулювання для даного виду товару;
 • вирішення питання про нарахування та стягнення ПДВ, акцизу;
 • статистики зовнішньої торгівлі та митної статистики;
 • прийняття рішення компетентними органами у разі митного правопорушення.
Читайте також:  Як їздити на польських номерах в Україні 1 рік в 2021 році?

Класифікатор використовують для збору статистичної інформації про зовнішньоекономічну діяльність, а також для вирішення завдань, пов’язаних з державним регулюванням зовнішньоекономічної діяльності, серед яких:

 • декларування товарів, які переміщуються через митний кордон України;
 • нетарифне регулювання імпорту та експорту деяких товарів (квотування та ліцензування);
 • заходи оперативного регулювання економічних зовнішніх зв’язків, в тому числі і тарифне регулювання.

Система класифікації та кодування

Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) характеризується такими основними властивостями, як:

 • розподіл на групи товарів засноване на конкретних даних, товар не поділяється на групи за ознаками, які засновані на теорії і є марними з метою зовнішньоторговельного регулювання;
 • у класифікаторі групи товарів не перетинаються за змістом;
 • УКТ ЗЕД охоплює все рухоме майно, тобто не існує такого товару, для якого неможливо було б підібрати код;
 • особливості розділення різноманітних товарів у класифікаторі є об’єктивними;
 • загальними критеріями виступають матеріали, з яких зроблена продукція, або функціональні особливості, які вона виконує;
 • інші важливі критерії – це ступінь переробки, призначення, приналежність до промислової галузі, особливості, які пов’язані з перевезенням або зберіганням товару;
 • УКТ ЗЕД містить чіткі правила і визначення, які обумовлюють випадки приватного збігу змісту позицій товару або неможливості підібрати товарні відповідні позиції;
 • У УКТ ЗЕД класифікація є збалансованою, тобто різноманітні товарні позиції, які знаходяться на одному рівні, мають економічну порівнянну вагу.
Структура кодів УКТ ЗЕД в Україні 2021

УКТ ЗЕД включає в себе коди на послуги згідно з УКТ ЗЕД України, найменування його і скорочене позначення для одиниць виміру.
Від правильного визначення коду товару залежить нарахування, а також подальше справляння митних платежів.

Відповідно до прийнятої системи для класифікації кожному товару, товарній групі і підгрупі присвоюється спеціальний код. УКТ ЗЕД 2021 України з розшифровкою має наступний вигляд:

 • дві перші цифри – товарна група УКТ ЗЕД (наприклад, ХХ – деревина та вироби з неї; деревне вугілля);
 • чотири перші цифри – товарна позиція УКТ ЗЕД (наприклад, ХХХХ – вироби дерев’яні інші);
 • шість перших цифр – товарна субпозиція УКТ ЗЕД (наприклад, ХХХХХХ – інші вироби дерев’яні);
 • десять цифр ( повний код товару) – товарна підсубпозиція УКТ ЗЕД (наприклад, ХХХХХХХХХХ – інші дерев’яні вироби).
Читайте також:  Декларування доходів державних службовців у 2021 році

Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2021 містить більше 150. Його застосування та використання передбачено митним законодавством України.

Резюме

В наступному році законодавчих змін у класифікаторі кодів УКТ ЗЕД очікувати не треба. При цьому не виключені нововведення у податковому кодексі, які прямо чи побічно торкнуться класифікатору кодів.

Правдива і реальна інформація мінімізує ризик штрафних санкцій, допоможе швидко проходити митний контроль. Саме тому треба бути в курсі законодавчих змін, завжди моніторити ситуацію.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.