Меню

План-графік перевірок ДФС на 2021 рік

Щорічно ДФС планую заходи з контрольних перевірок. Розроблений план перевірок ДФС на 2021 рік містить всі організації та комерсанти, які планується перевірити в поточному податковому періоді. Зведений план публікують на офіційному сайті.

Державна Фіскальна Служба України

План комплексних перевірок – критерії відбору

Інспектори мають право ініціювати виїзну перевірку щодо абсолютно будь-якого платника податків, і в будь-який час. Якщо ДФС вважатиме діяльність компанії або ІП сумнівною, то ревізії не уникнути.
Претендентів на виїзний метод контролю дуже багато.
Тому представники ДФС розробили систему критеріїв, за якими виявляється конкретний перелік щасливчиків.

Розроблений на 2021 рік план комплексних перевірок враховує наступні критерії:

  1. Підприємство співпрацює з одноденками. Звичайно, разова угода не є підставою для включення в списки. Але ось систематичні договори з недобросовісними фірмами-одноденками привернуть увагу контролерів.
  2. Низьке податкове навантаження. Якщо платник податків заявляє великі суми до відрахувань, знижуючи тим самим свій податковий тягар, значить в бізнесі не все так чисто. Зверніть увагу, разове зниження показника податкового навантаження не приверне уваги ДФС. Зниження має бути зафіксовано протягом календарного року.
  3. Збитки у звітності протягом двох років. Якщо фірма відображає свої збитки в податковій звітності більше двох років поспіль, то у ФНС з’являється причина перевірити компанію особисто.
  4. Низька рентабельність. Інтерес контролерів виникне до тієї компанії, яка при солідних потужностях і показниках, буде заявляти мінімальні значення виручки.

Вказані критерії є ключовими і не остаточними. Тому план графік перевірок ДФСу може включати і інші категорії платників податку.

Як проходить відбір для податкових перевірок

Якщо фірма відповідає одному або навіть декільком критеріям відбору відразу, це ще не означає, що потрібно готуватися до побачення з контролюючою службою. Хоча зустрічі з представниками інспекції не уникнути.

Податкові перевірки в 2021 році

ДФС має право застосувати до сумнівної компанії інший метод контролю. Наприклад, запросити керівника або іншого представника бізнесу для бесіди. Директору потрібно з’явитися і дати відповіді на питання, що цікавлять. Якщо запрошення в інспекцію проігнорувати, то вашу фірму обов’язково включать в план виїзних перевірок.

Як діє ДФС при перевірці?

При виявленні сумнівних критеріїв, на адресу платника податків будуть направлені вимоги про надання пояснень.
Наприклад, у компанії виявлено договір з фірмою-одноденкою, або ж спостерігається низьке податкове навантаження протягом року. ДФС запросить пояснень. Тут панікувати не варто.

Компанії слід підготувати докладну і детальну відповідь, докласти документи, що підтверджують сумлінне і відкрите ведення бізнесу. Це можуть бути договори, контракти, рахунки-фактури, платіжки та чеки. Якщо пояснень мало, то представника бізнесу запросять в ДФС.
Це стандартна процедура.

Зустріч з дирекцією платника податків дозволить переконатися контролерам, що це не фірма-одноденка. Що діяльність дійсно ведеться. На зустріч обов’язково візьміть паспорт, або інший документ підтверджує особу. Також потрібно взяти установчі документи, і папір, на підставі якої діє офіційний представник. Наприклад, це наказ про призначення генерального директора на посаду, або довіреність на представника.

Усунення розбіжностей

Від помилок не застрахований ніхто. Можливо, результатів запиту пояснень або при особистій зустрічі в ДФС, розбіжності між сторонами будуть усунені.

Наприклад, компанія представить всі необхідні обґрунтування правомірності застосування податкових відрахувань. Або, ДФС доведе необгрунтованість застосування податкових пільг. Компанія подасть коригування звітності та доплатить податки. В такому випадку, чекати виїзну перевірку не варто.

Важливо! План виїзних перевірок ДФС і план-графік перевірок ДФС на 2021 рікрізні документи. Перший – є прогнозним, а другий – обов’язковий до виконання. Якщо вашої компанії немає в списках, це не означає, що виїзної ревізії не буде. ДФС має право провести перевірку в будь-який час. Відсутність компанії або ІП в переліку не є підставою, вважати ревізію незаконною.

Тому, якщо ви не знайшли свою фірму в списку, розслаблятися не варто. Рекомендуємо систематично проводити самоконтроль.

Як дізнатися дати перевірок?

Для цього потрібно виконати наступні кроки:

  • зайти на сайт «інспекційний портал»;
  • у відповідну графу ввести інформацію про назву фірми або код ЄДРПОУ;
  • можна відфільтрувати за контролюючим органом, датою та іншими параметрами або залишити ці поля порожніми.

Примітно, у новому році бізнес може відмовитися від комплексної перевірки. У такому випадку, контролюючі органи будуть приходити по черзі, а не разом. Для цього потрібно написати письмову заяву в Державну регуляторну службу до 1 грудня 2020 року.

Резюме

Дізнатися про перевірки ДФС можна вже сьогодні. Зробити це допоможе план перевірок який вже зараз опубліковано на офіційному сайті контролюючого органу.

Це буде цікаво:

Читайте також:  Норми тривалості робочого часу на 2018 рік в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.