Меню

Гранти на 2019 рік в Україні

Шанс на реалізацію свого особливо проекту чи то в сфері освіти, чи то в сфері науки, енергозбереження чи розвитку власного містечка має сьогодні кожен громадянин країни, а також і міські громади. Отримати фінансове забезпечення для цього дають змогу гранти на 2019 рік в Україні. Видані кошти називаються цвілевими, а тому їх не потрібно повертати. Разом із тим, оголошуючи гранти, компанії, організації, або державні органи, мають право вимагати виконання певних правил та обмежувати бюджет гранту.Шанс на реалізацію свого особливо проекту

Етапи грантових програм

Загалом, можна вказати на чотири основні етапи грантових програм.

 1. Підготовчий. Передбачає підготовку проекту: складання чітких правил, визначення бюджету, складання відповідної документації та повідомлення конкурс.
 2. Проведення конкурсу. Збираються анкети учасників, проводиться сам конкурс, аналізуються результати. Обирається кращий кандидат – презер.
 3. Впровадження. Видаються кошти на проект та відслідковуються етапи його реалізації.
 4. Здійснюється оцінювання проекту. У разі потреби стратегія коригується та виправляється.

Такі етапи не є обов’язковими та можуть змінюватись. Також можуть додаватись й інші пункти.

Гранти для громадських організацій 2019

Громадські гранти 2019 в Україні не мають комерційного спрямування, однак, повинні принести користь певному закладу (наприклад, вуз чи бібліотека), або ж допомогти суспільству в цілому чи певній його частині – групі людей.

Як приклад варто назвати посольство Канади в Україні. Воно стало ініціатором фонду місцевих ініціатив. В першу чергу фінансуються ті проекти, котрі спрямовані на:

 • Боротьбу із глобальним потеплінням;
 • Захист жінок та дітей від насильства у родинах;
 • Розвиток системи освіти, охорони здоров’я.

Американське агентство розвитку USAID оголосило грант «ВзаємоДІя». Основний напрямок такого – боротьба із корупцією в Україні. Учасниками можуть стати як окремі ініціативні групи, громадські організації, так і окремі громадяни. Важливо, щоб вони запропонували дієві схеми боротьби із нечесним збагаченням. Конкурс було оголошено ще влітку 2018-го року. Кінцева дата подання проекту – 19 червня 2019-го року. В такому проекті може бути не один переможець. Важливо, щоб придуманий детальний проект був дієвим на базувався на точних розрахунках, і тоді кожен учасник зможе розраховувати на його фінансування.

Читайте також:  Розмір прожиткового мінімума в Україні в 2018 році

Європейський фонд підтримки демократія  пропонує від 10 до 150 тисяч євро на реалізацію проекту, котрий би допоміг зміцнити демократичні засади як в самій країні, так і в її стосунках із сусідніми державами.

The ABILIS Foundation з радістю виділить від 500 до 100 тисяч євро на проекти, котрі допоможуть соціалізуватись людям із особливими потребами. В першу чергу, будуть розглядатись ті проекти, котрі допоможуть людям із вадами стати економічно незалежними.Американське агентство розвитку USAID

Шкільні проекти

Гранти для шкіл дають можливість українським дітям не тільки отримати більш якісні умови для навчання, але й перевести вітчизняну освіту на кардинально інший рівень. Відтак, після закінчення вузів, українські підлітки стають конкурентоздатними і на міжнародному ринку праці.

Як правило, ані міжнародні гранти для України, ані вітчизняні не вимагають від школярів та адміністрації закладу нічого над можливого. Достатньо бути готовими до змін, відкритими для спілкування та обміну із представниками інших навчальних закладів в країні, та за її межами.

В 2019-му році міжнародні гранти українцям готує чимало зарубіжних країн, зокрема й: Польща, Естонія, США, Великобританія, Чехія.

Щоб взяти участь в проекті достатньо просто заповнити необхідну форму на участь, розповісти (в письмовому вигляді) про перспективи української освіти та вказати чіткі кроки (поради) щодо вдосконалення навчального процесу.міжнародні гранти для України

Досить часто в рамках шкільного проекту учні можуть:

 • Брати участь у різноманітних конкурсах;
 • Обмінюватись досвідом з дітьми з інших країн;
 • Їздити на екскурсії у деякі зарубіжні школи;
 • Додатково займатись з іноземними педагогами;
 • Вивчати традиції, культуру та історію інших держав;
 • Перебувати у дитячому таборі разом з дітками з інших міст чи країн.

Для адміністрації закладу пропонуються гранди, спрямовані на покращення умов. Особлива увага приділяється класам для дітей із особливими потребами, а також сучасним комп’ютерним класам.

Читайте також:  Добові по Україні в 2018 році

Деякі програми спрямовані на покращення педагогічного рівня самих вчителів. Їм пропонуються:

 • Курси з підвищення кваліфікації;
 • Можливість вивчення іноземних мов;
 • Обмін досвідом з іншими колегами;
 • Освітні поїздки за кордон тощо.

Гранти для сільської місцевості

Звісно, жителям сіл значно важче отримувати доступ до якісної освіти, а також творчо розвивати своїх дітей, працевлаштовуватись. З огляду на це гранти на розвиток села є особливо важливими для українців.

В рамках запланованої урядом децентралізації влади, жителям сільських місцевостей будуть виділятись чималі кошти для покриття найбільш важливих, на їхній погляд, поточних проблем. Звісно, попередньо доведеться навчити сільські громади грамотному обрахуванню видатків та керуванню прибутками. З цією ціллю з’являються тимчасові, спрямовані на навчання сільських громад:

 • демократичним засадам розвитку сіл та міст;
 • організовувати та використовувати громадські слухання, місцеві ініціативні групи, громадські організації;
 • правильно планувати бюджет та сприяти інвестиційно-привабливому клімату.

Міжнародні організації не рідно пропонують фінансову підтримку невеличким населеним пунктам України. Враховуючи дуже обмежений сільський бюджет, часто такі донорські програми стають єдиним реальним шансом вирішити якусь серйозну проблему, наприклад, пов’язану із дорогою в селі, проведенням комунікацій чи покращення навчальних, культурних, медичних закладів.

Селища із важливим для країни історичним значенням мають найбільше шансів скористатись як державною, так і міжнародною підтримкою. Тому ініціативним групам в місцевості важливо слідкувати за оголошеними грантами, а також чітко визначити яка саме допомога населеному пункту потрібна та скільки коштів доведеться  на неї витратити.Гранти для сільської місцевості

Програми енергозбереження

Як і усі найбільш важливі для країни ресурси, енергетика не є невичерпною. Її виробництво дістається людству дорогою ціною та потребує великих фінансових та фізичних вкладень. Тому гранти на енергозбереження в Україні пропонуються численними міжнародними організаціями та місцевими фондами-спонсорами.

Читайте також:  Грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році

Розробивши власний варіант економії енергоресурсів, «винахіднику» обов’язково потрібно звернути також на кілька основних аспектів у своїй роботі:

 • аналіз фінансових та виробничих затрат країни (чи області) на енергетику;
 • проведення досліджень та моніторингу об’єктів продукування енергетики;
 • підвищення інформативності та покращення обізнаності населення щодо цієї проблематики;
 • залучення ініціативних груп, громадян країни до економії енерговитрат.

Щоб знайти шляхи вдосконалення існуючої в країні системи енергопостачання Європейська Комісія в рамках Дунайської транснаціональної програми виділяє на грант 5 мільйонів євро. Прийматись проекти будуть аж до 2020-го року.Програми енергозбереження

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.