Меню

Декретні у 2019 році в Україні

Уряд України дбає про підвищення рівня народжуваності. Тому прийняли закони, які спрямовані на фінансову підтримку вагітним жінкам та сім’ям с дітьми. Мінімальна сума виплат обчислюється шляхом урахування заробітної плати батьків та визначеного органами влади прожиткового мінімуму. Багатьох українських мам цікавить те, як нараховуються декретні в 2019 році в Україні.   Уряд України

Загальні положення

Правила та період надання декретних зазначені в статті 25. Слід детально розглянути основні із них.

Норма 1

Декретні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами нараховуються за повний термін відпустки, строк якої становить:

 • В загальній ситуації – 126 календарних днів. Якщо пологи були важкими чи народились двійнята, близнюки, то призначають 70 к.д.
 • Жінки, які відносяться до 1-3-ї категорії осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС – 180 к.д. 90 к.д . до пологів і 90 к.д. після них.
 • Особи, які опікують дитину з дитячого будинку до 2-х місяців мають 56 к.д. 70 к.д. мають особи, які всиновили двоє і більше дітей. Жінки, які належать до1-3-ї категорії постраждалих від аварії в Чорнобилі мають 90 к.д.

Важлива інформація! Згідно ст. 25 Закону № 1105 жінки, які відносяться до 4-ї категорії постраждалих на ЧАЕС мають право на більш тривалу декретну відпустку. Але це тільки формальність. Насправді дана категорія осіб не може отримати декретну відпустку терміном 180 к.д., оскільки з 1 січня 2015 року в Законі України від 27.02.91 р. №791а-ХΙΙ не зазначене пояснення території 4 в Чорнобилі.

Норма 2

Коли декретна відпустка надається на час тимчасової непрацездатності жінки, то 1-й лікарняний припиняється і з дня настання відпустки виписується другий. Іншими словами лікарняні й декретні отримуються на основі двох листів непрацездатності.

Норма 3

Якщо декретна відпустка почалась під час тимчасового припинення діяльності організації, законної відпустки, відпустки власним коштом, то вона починається з дня її офіційного початку.

Норма 4

Допомогу по вагітності та пологам мати має змогу отримувати навіть тоді, коли вона сходиться з відпусткою по догляду за малюком до трьох років.у зв’язку з вагітністю та пологами

Для кого призначена допомога

Декретні у 2019 році в Україні має право одержати кожна громадянка, яка планує стати матір’ю. Виплата по вагітності може відрізнятись для підприємця, безробітної чи майбутньої мами, що працює у приватній організації, в державній структурі й т. д.

Читайте також:  Соціальні виплати на 2018 рік в Україні

Щоб гроші виплатили потрібно протягом шести місяців після народження дитини звернутись в фонд соціального захисту громадян. У випадку зі складними пологами виплачується додатково дванадцять днів.

Якщо вагітна працює, то вона оформлює заяву і заносить її на підприємство. Там розраховують суму виплати й відправляють дані до фонду. Згодом вирахувана сума переходить на рахунок організації, далі виплачується жінці.

Якщо підприємство, в якому була працевлаштована мати, збанкрутіло, то вона може отримати гроші в фонді (якщо немає правонаступника).

Допомога на дитину

Дитяча допомога – це фінансова допомога для вагітних жінок, які оформили декретну відпустку, молодим мамам. Сума виплати залежить від зайнятості жінки до появи декрету. Якщо вона була офіційно працевлаштована, то буде отримувати 100% від місячної зарплати. Якщо жінка не має досвіду роботи або працювала неофіційно, то мінімальна сума – 440 грн.

Соціальна допомога оформлюється після пологів й ділиться на щомісячні виплати. Не так давно сума виплати залежала від кількості малюків в родині. На даний момент сума фіксована – 41280 грн.

Спочатку батькам видають приблизно 12-13 тис. грн. Решта ділиться на місячні платежі по 860 грн. Сума виплачується 3 роки.

Матерям одиначкам дитячі гроші нараховують інакше. Їм кошти нараховуються залежно від прожиткових мінімумів всіх членів сім’ї, які живуть з мамою. Щоб жінці, в такому випадку, оформили соціальну допомогу, їй потрібно мати при собі довідку, в якій зазначено склад сім’ї. Відповідні органи будуть брати до уваги дохід кожного, хто проживаю з мамою. Якщо спільний дохід менший від прожиткового мінімуму, то жінці нарахуються додаткові гроші. Сума їх може коливатись від 1492 до 1762 гривні.Допомога на дитину

Процес оформлення дитячої матеріальної допомоги 2019

Декретні виплати в Україні батьки дитини повинні оформити після її народження. Це потрібно зробити протягом року. Перше, що потрібно зробити, це взяти виписку з пологового будинку та отримати свідоцтво народження.

Щоб оформити допомогу потрібно звернутись в Собес  та взяти з собою наступні документи:

 • копія паспорта мами або усиновителя;
 • заяву про нарахування виплати на дитину;
 • копія свідоцтва про народження;
 • номер рахунку, на який будуть надходити гроші.

Документи також можуть бути оформлені усиновителем або опікуном, якщо рідні батьки померли або відмовились від дитини. Дитячі кошти надходять через декілька місяців після подачі всіх документів.

Читайте також:  Социальная льгота на 2022 год в Украине

Мати перебуває у відпустці доки малюку не виповниться 3 роки. Протягом цих років вона отримує соціальну допомогу. Матір може вийти раніше з відпустки за власним бажанням. В такому випадку вона переоформлює соціальну допомогу на чоловіка, батьків чи близьких родичів.Процес оформлення дитячої матеріальної допомоги

Як розраховується розмір декретних у 2019 році

Декретні кошти виплачуються незайнятим жінкам, студенткам попри те, що вони не вважаються застрахованими особами. Сума допомоги не може бути меншою ніж чверть прожиткового мінімуму. Якою саме буде сума декретних у 2019 році залежить від прожиткового мінімуму, тому що він впливає на розмір стипендії й інших типів допомог.

Є можливість самостійно порахувати розмір допомоги, скориставшись онлайн калькулятором декретних виплат.

А можна це зробити самостійно. Для цього потрібно взяти зарплату за рік та поділити її на число робочих днів. Отримане число потрібно помножити на кількість днів по лікарняному листу до декрету та після його закінчення. Проте із сумарної суми потрібно відняти розмір відпустки та виплати по хворобі. Якщо жінка працювала тільки 7 чи 6 місяців, то рахується цей термін.

З декретних не вираховується військовий збір, податок з доходів. Організація перераховую в бюджет 22% єдиного соціального внеску, якщо у вагітної є інвалідність, то тільки 8,41%. Виплата не може бути меншою за мінімальну та більшою ніж 2 мінімальних.

Кожен бухгалтер в Україні розуміє як вирахувати декретні кошти. Якщо жінка вважає що їй призначили суму меншу ніж вона має право отримувати, вона може звернутись до інспекції праці. На роботі потрібно взяти довідку про доходи за рік та про працевлаштування.

Декретні для безробітних

Декретні виплати безробітним у 2019 році в Україні будуть розраховуватись в залежності від затвердженого прожиткового мінімуму (чверть від цієї суми)та періоду декретної відпустки.

Таким чином безробітні мами, яким надається декретна відпустка 126 к.д. будуть отримувати приблизно 1946 грн з січня 2019 року, 2033 грн з липня й 2111,5 з грудня.

В жінок з 140 денною відпусткою виплати наступні:

 • з 01.19 – 2161, 83 грн;
 • з 07.19 – 2258,70 грн;
 • з 12.19 – 2346, 15 грн.

Коли декрет триває 180 днів, то допомога буде наступних розмірів:

 • з 01.19- 2779, 50 грн;
 • з 07.19- 2904 грн;
 • з 12.19 – 3016, 50 грн.

Жінки, які навчаються в вищому навчальному закладі, будуть отримувати допомогу, яка буде вираховуватись на базі їхньої місячної стипендії.Як розраховується розмір декретних

Читайте також:  Розмір виплати при народженні дитини в 2020 році

Декретні виплати для підприємця

Декретна відпустка для ФОП жінки підприємця в Україні можлива. Коли жінка, яка займається підприємницькою діяльністю, очікує на народження дитини, то вона має офіційну можливість отримувати декретні і навіть лікарняні. Для цього вона повинна сплачувати єдиний соціальний внесок.

Щоб фонд оплатив допомогу жінці-підприємцю знадобляться наступні документи:

 • заповнений лікарняний лист;
 • копія паспорта, індивідуального податкового номера і трудової книжки (якщо є);
 • копія виписки, яка доводить що матір вважається фізичною особою підприємцем;
 • заява-розрахунок;
 • протокол уповноваженого із соціального захисту;
 • копія чеків про сплату єдиного соціального внеску за розрахунковий період.

Декретні у підприємця не впливають на сплату ним податків. Жінка – підприємець не сплачує податків з суми декретних коштів.

Яким чином виплачується декретна допомога сумісникам

В наш час не завжди чоловік може повністю утримувати родину. Не всі бажають їхати за кордон на заробітки. Зараз багато жінок успішно займаються бізнесом, працюють в декількох організаціях, тому не встигають приділити належної уваги дитині. Саме таких жінок цікавить питання, чи вони зможуть отримати декретні на декількох роботах.

Щоб отримувати декретні кошти жінці необхідно написати заяву та мати наступні документи:

 • копія лікарняного;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідка про нарахування зарплати.

Паспорт разом з ідентифікаційним кодом на роботі вимагають одразу. Тому мати має право отримувати допомогу всюди, де працевлаштована..

Отже, на суму декретних не впливає трудовий стаж застрахованої особи, та становить 100% заробітної плати. Декретна допомога має виплачуватись в повному розмірі коштом бюджету соціального страхування. Сам розрахунок схожий до розрахунку лікарняних, проте має деякі особливості.

Кожна жінка повинна знати свої права в цьому питанні, аби бути впевненою в правильності розрахунку.

Повного утримання з декретних коштів на передбачається, але все ж таки це гроші, які можуть покрити певні витрати. При розрахунку потрібно ураховувати обмеження, що зазначені в законодавстві.

Сума декретних грошей не обкладається сплатою податків, але є основою для нарахування ЄСВ.Яким чином виплачується декретна допомога

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.