Меню

Індекс в Україні в лютому 2022 року

Не секрет, що добробут кожного громадянина в першу чергу залежить від того, в якому стані знаходиться державна економіка. В Україні економічна ситуація, на жаль,  дуже плачевна. В результаті цього з’явилася одна дуже актуальна проблема – інфляція. Саме тому народ піклується про те, якою буде інфляція за лютий 2022 року в Україні.

Наразі інфляція являє собою неабияку проблему, з якою не так вже й легко боротися. Її поява була обумовлена неабиякими змінами у державі. В результаті велика кількість різних факторів призвели до того, що зараз українці живуть не так вже й гарно. Але влада намагається усіма силами протидіяти цій ситуації, а тому є надія, що в лютому 2022 року інфляція суттєво зменшиться.в якому стані знаходиться державна економіка

Що таке інфляція та чому вона так небезпечна

Інфляцією обумовлене зростання цін на всі види товарів та послуг. Це негативне явище, бо в той самий час усі соціальні стандарти та сама заробітна плата представників багатьох професій не змінюється. Таким чином, національна валюта потроху починає втрачати свою цінність, а тому доводиться віддавати набагато більшу кількість грошових знаків за одиницю товару.

Треба розуміти, що валютний ринок взагалі іноді може бути дуже нестабільним. В результаті чого іноді бувають такі зміни, що усі зароблені людьми гроші рівнозначні звичайному вітру. Такі явища зазвичай супроводжуються масовими заворушеннями та бунтами. А тому влада, перш за все, повинна усіма можливими способами боротися з інфляцією. Наразі найгіршим прикладом для України є ситуація 2015 року, коли інфляція перевищувала показник у 60%. Спеціалісти кажуть, що такого падіння відбуватися більше не буде, а сам індекс інфляції за лютий 2022 року буде набагато меншим.Що таке інфляція

Що буде відбуватися у 2022 році

Для початку треба сказати, що на бюджетну політику України неабияким чином впливають міжнародні кредитори. Найбільший вплив, звісно, має МВФ. Ця структура також має свої прогнози щодо економічної проблеми в державі. Представники МВФ заявляють, що якщо ситуація буде розвиватися згідно з позитивним сценарієм, то через певний час вдасться знизити рівень інфляції до 8%.

Читайте також:  Прогнози інфляції в Україні на 2019 рік

Проте самі експерти вже давно розділилися на два табори. Представники першого табору вважають, що вартість гривні буде й надалі зменшуватися, а в результаті долар буде коштувати щонайменше 32 гривні. На такий розвиток подій матиме вплив зменшення попиту на українську сировину та розірвання всіх торгових договорів з РФ.  Проте інший табір, до якого входить й сама українська влада, запевняє, що такий сценарій просто неможливий. Долар буде поступово зменшуватися, а економічна ситуація завдяки великій кількості реформ буде пожвавлюватися.

Насправді вже давно існує кілька офіційних прогнозів на майбутній рік. Влада каже, що рівень інфляції за лютий 2022 року знизиться не тільки до 8%, а ще більше. Вона ставить собі за мету покращити ті показники, які можна було спостерігати ще у довоєнний час. А результатом стане покращення рівня життя кожного українця, поборення безробіття, тощо. Окрім того, важливим питанням є покращення ситуації в багатьох державних фондах, зокрема в Пенсійному фонді. Проте на даний момент важко повірити. Що цей прогноз може справдитися. Однак усе буде видно згодом.

Від чого зростає інфляція

Одною з умов підвищення рівня інфляції є саме тарифи на комунальні послуги. Більш того, постійно відбуваються неабиякі зростання цін на продовольчі та непродовольчі види товарів, на послуги. Але, мабуть, майже найбільший вплив має курс іноземних валют, зокрема долара. Є певний перелік товарів, ціни на які корегуються в першу чергу через долар. Це, наприклад, автомобілі чи техніка.

Читайте також:  Індексація заробітної плати за лютий 2022 року

Українські чиновники намагаються усіма силами вирішити цю ситуацію та призупинити процес зростання цін. Проте не зажди вдається це зробити. Основний шлях вирішення проблем – це шлях реформ. Наразі активно збільшуються майже усі можливі соціальні стандарти та заробітні плати представників багатьох професій. Однак треба розуміти, що підвищення не може бути різким та дуже великим, бо це створить неабиякий тиск на державний бюджет.

Також треба згадати про одне особливе явище. Чим менше люди купляють один вид товару, тим повільніше зростає його ціна. До речі, експерти нагадують, що ціни заминулий рік зросли не так вже й сильно, як могли. Проте 2022 рік може стати трохи важчим для держави.

Висновки

Звісно, не можна певне сказати те, яким чином буде розвиватися ця ситуація.  Курс долара може зрости до небес, а може й навпаки гривня підвищиться. Все може дуже сильно залежати від зовнішніх факторів або незалежних пасивних факторів, до яких, наприклад, відноситься урожайність. Однак в будь-якому випадку треба сподіватися на краще та вірити, що інфляція в Україні в лютому 2022 року зменшиться щонайменше до 8%.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.