Меню

Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2022 році

День Перемоги вже багато років поспіль вважається одним з найголовніших світ країн, котрі вели боротьбу проти фашистської Німеччини за свободу та незалежність. Всі жителі колишніх республік пам’ятають про офіцерів, генералів, а, найголовніше, солдатів, котрі втратили життя за свободу і щастя майбутніх поколінь, тобто якого числа день Перемоги в Україні 2022 відомо кожному громадянинові світу.
На території України дане свято завжди відрізнялося пишністю та широким розмахом святкування. Заздалегідь готувався військовий парад, на могили павших воїнів покладали квіти.

Перед святами школярі та учні університетів приходять навідати ветеранів та подарувати їм ціні подарунки разом з квітами. Навідавшись до парку, можливо послухати святковий концерт, помилуватися феєрверком, котрий завжди починається як тільки засяють на небі перші зорі. День Перемоги вже багато років поспіль вважається одним з найголовніших світ країн 

Виникнення свята

Завдяки шкільній програмі всі учні пам’ятають про те, що весною 1945 року армія Радянського Союзу, потрапивши до Берліну, встановила на Рейхстагу прапор червоного кольору. А от 9 травня о півночі було підписано Акт про капітуляцію Німеччини, тобто страшна війна, котра тривала кілька років, врешті-решт закінчилася.
Після спливу 15 днів, красна площа наповнилася людом і радянські війська провели парад, на чолі них стояв маршал Рокоссовским.

На протязі трьох років поспіль даний день був вихідним але пізніше ця традиція була скасована і це протривало аж до 1965 року. Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2022 році, а, саме 9 травня є значимим святом і його відзначають кожного року, тобто громадяни України в цей день відпочивають. проведення дня Перемоги в Україні

Як святкують в Європі

Слід зазначити, що в більшості країн радянського союзу святкування Дня перемоги трохи різне.  Пояснення цьому досить просте, бо мова йде про неоднакові часові пояси. В Європі свято починається 8 травня, а Україна ж святкує його 9 числа.

Велика кількість країн світу, які також приймали активну участь у війні шанують пам’ять померлих та загиблих під час цього жахливого конфлікту. Європейці цього дня йдуть до музеїв слави, де оглядають спеціальні експозиції та зали, присвячені Другій Світовій війні.

Читайте також:  Найкращі дні та дати для весілля в 2022 році

На протязі 20 років ця дата є вихідним для населення нашої країни. У 2022 році ми святкуватимемо його в середу. Всім відомо, що операція в Берліні в 1945 році стала знаменною і радянським солдатам вдалося зробити, здавалося, неможливе, тобто втримати ворога і звільнити рідні землі від окупантів.

Нажаль, фінальний наступ зумовлений величезними та масштабними людським жертвами. Ця операція налічила смерть близько 350 осіб лише з боку радянських військ, а що можна говори про озброєння, танки, гармати та іншу техніку. Чому такі величезні втрати? Відповідь проста: наступ вівся на території міста, не в полі чи лісі, де можна було сховатися, тобто техніка була на видноті. Солдати радянської армії були простою мішенню для ворога.

Зі спливом часу, мировий акт все ж вдалося підписати, але існує один цікавий факт: воєнні дії в Німеччині продовжувалися аж до 1955 року, однак її масштаби були дещо іншими. А у 2017 році підписали законодавчий акт, котрий носить назву «Увіковічення пам’яті жертв нацизму у 2 Світовій війні».

Він говорить про те, що День Перемоги буде тривати не один день, як свято, а два дні поспіль, тобто 8 та 9 травня. Це було зроблено для того, що в повній мірі наслідувати традиції інших європейських країн, де 8 число вважається Днем примирення. Українці зможуть отримати два вихідних поспіль, що є досить цікавим та радісним фактом.День Перемоги буде тривати не один день

Символіка

Нещодавно було прийнято оновлений символ свята – це яскраво-червона квітка, котра є уособленням чорної рани, яка з’явилася від ворожої кулі, а пелюстки є кров’ю, котра обрамляє її.  Досить цікаве поєднання символів, чи не так?

Читайте також:  Дата проведения дня защиты детей в Украине в 2020 году

Квіточка повинна бути прикріплена на грудях жінок дітей та чоловіків. Традиційно цей символ прикріплюють на грудях.

В день святкування або напередодні починають працювати спеціальні виставки, котрі мають на меті ознайомлення громадян з тими важкими та страшними часами, щоб покоління не забували своїх дідів, котрі поклали голови за визволення рідної країни.це яскраво-червона квітка...

Свято Перемоги в Україні

2015 рік став знаковим, так як саме в цей час було внесено до календаря інформацію про те, що 8 травня є днем примирення, а вже 9 травня  Днем Перемоги. Обидва ці дні є офіційними для відпочинку, тобто питання коли буде день Перемоги в Україні 2022 не повинно виникати.

Наприклад, в місті Київ покладаються квіти на могилу невідомого солдата, а Одеса також не відрізняється, бо в ній є  пам’ятник невідомому матросу, котрий також отримує відповідну шану. 9 травня, ветерани, котрі залишилися живими, приходять на братські могили для того, щоб вшанувати своїх побратимів та покласти квіти.

Наразі, паради за участю військової техніки більше не проводяться, бо в нашій державі йде протистояння сил та ведеться антитерористична операція, в якій задіяна більша частина військової зброї.

Інші держави і їх відношення до свята

Заходи державного значення в цей час не прийнято проводити, але на території Німеччини 8 травня є святом звільнення від нацистів. У Франції президент йде до могили Невідомого солдата для того, щоб покласти на неї квіти.

В Лондоні існує меморіал радянському солдатові, до якого йдуть всі жителі держави 5 травня та шанують пам’ять загиблих. Білорусь також не залишається осторонь цих подій. Мінськ наповняється людом для проведення різноманітних урочистостей, а поблизу Брестської фортеці реконструюються воєнні події минулого.

Читайте також:  Батьківський день у 2022 році

Не слід забувати і про Чехію, котра, також отримала багато негативу та крові. 5 травня йде відзначення Празького повстання. На радіостанції реконструюються події минулих часів, а вже через декілька днів, 8 травня, члени уряду разом з народом йдуть покладати квіти поруч з пам’ятником, спеціально збудованим Національним визволителям.

Ізраїль нещодавно зробив 9 травня офіційним святом, затвердивши спеціальне рішення. Цього дня прийнято йди до пам’ятника воїнам Червоної армії, котрий знаходиться в Натанії. Його побудували близько 5 років тому як символ нескореності, свободи та відважності.

Традиції святкування дня Перемоги 2022 в Україні вже більше 60 років поспіль залишаються незмінними і важливо щоб так було і надалі, адже не слід забувати про те, скільки молодих людей віддали свої цінні життя за свободу та незалежність рідної держави. Вони повинні бути в серцях людей і надалі.відношення до свята...

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.