Меню

Норма робочого часу на 2022 рік

Окрім медичної, освітньої та пенсійної реформи, особлива увага урядовців приділяється також змінам в сфері трудового законодавства. Щоб утримати якнайбільше працездатних, молодих та розумних людей в країні та зменшити постійно зростаючий рівень еміграції, перш за все, потрібно забезпечити українцям достойні умови роботи. Не останнє місце посідає питання відпрацьованих годин. Допомагає контролювати роботодавців календар робочого часу на 2022 рік в Україні.в сфері трудового законодавства

Робочий тиждень в класичному варіанті

Хоча нововведень цьогоріч було чимало, все ж, стандарт робочого тижня поки що залишається незмінним. Кожна людина повинна працювати максимально 40 годин за 1 робочий тиждень. Важливою умовою є те, що такий показник доречний лише у випадках, коли працевлаштована людина вже досягла повноліття. Понаднормово можна працювати лише за згодою обидвох сторін (і робітника, і його керівника), при цьому кожна додаткова година повинна оплачуватись більше, аніж звичайний робочий час.

Чинне законодавство визначає  робочі години у 2022 році в Україні для кожної окремої вікової групи.

 1. Особи, віком від 14-ти до 16-ти років. Для них діють найбільш серйозні обмеження. Використовувати працю неповнолітніх можна не більше, аніж 24 години на тиждень. Окремою умовою є визначення робочого часу для школярів. Їм держава дозволяє присвячувати роботі не більше, аніж 50% від часу дорослого робітника. Тобто, якщо нормою для повнолітнього є 40 годин, то для школяра — 20 годин на тиждень максимум.
 2. Особи, віком від 16-ти до 18-ти років. Можуть на робочому місці перебувати до 36-ти годин на тиждень.

Скороченими повинні бути  робочі години в Україні помісячно в 2022 році в тому випадку, якщо доводиться виконувати свої посадові обов’язки в умовах, шкідливих для здоров’я. 36 годин на тиждень — щонайбільше.

Скорочення годин працівника

Нерідко трапляються ситуації, коли, внаслідок нестачі бюджету компанії, підприємець чи керівник установи змушений зменшувати тривалість робочого дня і, відповідно, буде оплачувати зарплатню в меншому розмірі. Держава регулює цей момент.  Норма робочого часу на 2022 рік може зменшуватись не більше, аніж на 5 годин на тиждень.

На кілька годин можуть бути скороченими так звані передсвяткові дні, наприклад: 31 грудня, 6 січня, 18 січня.

За згодою обидвох сторін, скороченим може бути робочий день у жінок, котрі здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, котрій ще не виповнилось 14 років.

Святкові дні

Звичайно, складаючи  баланс робочого часу на 2022 рік в Україні, українська влада не могла не взяти до уваги також і найбільші релігійні та державні свята, котрі залишаються вихідними, або можуть переноситись для відпрацювання на інший день.

Читайте також:  Посівний календар огородника на листопад 2021 року

Традиційно вихідними днями в 2022-му для усіх працевлаштованих українців будуть:

 • перший день Нового року — 1 січня;
 • Різдво — 7 січня;
 • Великдень (Пасха) — 8 квітня;
 • Свята Праці — 1, 2 травня;
 • День Перемоги над фашизмом — 9 травня;
 • Свято Трійці (в народі Зелені свята) — 27 травня;
 • День Конституції — щороку 28 червня;
 • День Незалежності держави — 24 серпня;
 • День захисника Вітчизни, а також Покрови, День УПА, День козацтва — 14 жовтня.День козацтва

Січень

Як і кожного року, в січні випадає 31 календарний день, але 2 з них є святковими. Переноситись на робочий понеділок 8-го січня буде Різдво. Таким чином, вихідних буде 10, а працювати прийдеться протягом 21-го дня.

Тим, хто працює в тиждень лише 24 години, за місяць буде зараховано 100,8 годин. Ті ж, хто працює по 36 годин, відпрацюють за січень 151,2 години. Для усіх інших зарплата буде виплаченою за 168 годин.

Лютий

В лютому, хоча в 2022-му році він і найкоротший місяць, офіційних святкових днів взагалі немає. Календарних днів 28, а 20 із них потрібно відпрацювати. Для усіх, хто погодився на 24-годинний тиждень, в лютому робочий час загалом буде становити 96 годин. Ті, хто в тиждень на роботі перебуває 36 годин, відпрацюють 144 години, а ті, хто максимально допустимий час — 160 годин.

Березень

Березень — місяць, котрий має 31 днів. Офіційно вихідними в березні будуть 10 днів. Тих, хто в установах та на підприємствах перебуває мінімальну кількість годин, в третьому місяці року будуть працювати 99,8 годин. 36-годинний тижневий графік передбачає працю протягом 150,2 годин в березні. При повному відпрацюванні, березень займе 167 годин.на прийомі в лікаря

Квітень

Перший тиждень квітня завершиться великим християнським святом — Великоднем. Цей день на державному рівні визнано вихідним, однак, 8-ме квітня припадає на неділю. Відповідно до чинного законодавства вихідний повинен переноситись на найближчий робочий день. Ним в 2022-му випадає понеділок 20-го квітня. Серед 30 квітневих діб, 20 відводиться для роботи. Мінімальний, передбачений Трудовим кодексом, робочий тиждень передбачає для працівників виконання роботи 95 годин.

Хто погодився на 36 годин тижневої праці, в квітні змушений буде виконувати посадові обов’язки протягом 143-х годин за увесь квітень.

Максимально повний годинами тиждень обумовлює роботу за квітень протягом 159-ти годин.

Травень

Як показує таблиця робочого часу у 2022 році в Україні, в травні буде аж 4 святкові дні, котрі вважаються офіційно вихідними. Це: 1, 2, 9, 27 травня. Переноситись з них будуть лише свято Трійці — з 27-го на 28-ме. Таким чином, з 31-го дня в місяці травні виходити на місце зайнятості прийдеться лише протягом 19-ти. Відповідно, 12 днів можна буде відпочивати.

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у листопаді 2021 року в Україні

При найменшому за годинами тижні потрібно буде в травні відпрацювати 90,2 години. При 36-годинному — 135,8 годин, а при 40-годинному — 151 годину.

Червень

Вдалим для заробітку стане перший літній місяць. Разом із тим, в червні буде також одне свято, котре відзначається на державному рівні. Це День Конституції — 28 червня. 95 годин будуть проводити працівники на роботі у випадку, якщо їхній тиждень складається із 24-х годин роботи. Якщо ж працювати  приходиться по 7,2 години, то в місяць набіжить 143 години, а якщо по повних 8, тоді — 159 годин.День Конституції

Липень

Ще більше вдасться заробити в липні. Із 31-го робочого дня принести користь собі та підприємству можна протягом 22-х днів. Максимальний час, котрий можна буде проводити для виконання посадових обов’язків складає 176 годин. Якщо ж в день максимальний час — 7,2 години, тоді загальний об’єм, котрий змушений буде оплатити роботодавець, – 158,4 години. Ті, кому дозволено перебувати на роботі до 5-ти годин, зароблять кошти за 105,6 годин.

Серпень

Останній літній місяць також пропонує відробити 22 дні. Вихідними з 31-го будуть лише 9. Відтак, увесь оплачуваний час буде точно таким самим, як і в липні.

Варто відзначити, що в серпні буде, мабуть, найбільше державне свято — День незалежності. Традиційно щорічно воно відзначається 24-го серпня та є вихідним для усіх комерційних та некомерційних організацій, установ та підприємств.

Вересень

Святкових днів в вересні взагалі не передбачається. 20 дат — такі, за котрі можна отримати гроші і 10, відповідно, можна буде присвятити власному відпочинку, розвитку чи хатнім справам.

Особи, котрі для роботодавця присвячують по 4,8 годин щоденно, у вересні будуть мати оплачуваних 96. Ті ж, хто по 7,2, — 144, а ті, хто по 8 — 160.учитель на уроці

Жовтень

14-го жовтня — одне із найбільш важливих для українців свят. Вже кілька років підряд воно офіційно визнано державним святом, а тому повинне переноситись, якщо випадає на вихідний.

Проте, незважаючи на додатковий відпочинок, українцям все ж вдасться і успішно попрацювати протягом жовтня. Протягом 22-х днів доведеться виконувати свої посадові обов’язки.

Читайте також:  Лунний календар стрижок на лютий 2022 року

105,6 — загальні години в жовтні, за котрі отримують заробітну плату особи, що приділяють праці по 288 хвилин щодня. 158,4 — час, якщо норми тривалості робочого часу 2022 в Україні буде 7,2 години. 176 — якщо працює людина повний день.

Листопад

Таких же самих результатів, як і в жовтні, доб’ються працевлаштовані громадяни України. Хоча місяць має не 31, а 30 діб, однак, офіційних державних святкувань, а, отже, і перенесень в листопаді не планується. Таким чином, здійснювати, передбачену посадовою інструкцією, роботу, можуть усі працевлаштовані протягом 22-х діб. Відтак, нарахування оплачуваного часу буде відбуватись за тим самим варіантом, що і в жовтні.

Грудень

Працюючи в грудні 21 день, працівники отримають зарплату за 99,8 годин (в тому разі, якщо щоденно будуть присвячувати своїм обов’язкам по 4,8), 150,2 (якщо по 7,2 щодня) та 167 (в тому випадку, коли будуть старатись повний, передбачений законодавством, тиждень).

Офіційних вихідних в грудні не буде. Щоправда, за бажанням підприємства, можуть скорочуватись 19-те грудня — свято Миколая та переддень Нового року, тобто 31-ше грудня.

Додатковий час

Звичайно, вказана норма стосується тих організацій та установ, котрі працюють за стандартним варіантом. Разом із тим, варто зазначити, що є чимало служб та організацій, котрі зобов’язані виходити на роботу навіть у державні свята, перенесені святкові дні чи, навіть, вихідні. До таких, наприклад, належить Служба надзвичайних ситуацій, лікарні швидкої допомоги, різноманітні медичні служби, в яких хворі лікуються стаціонарно, а також служби охорони, газова служба, поліція. Працювати у державні свята повинні і аптекарі. Хоча б одна аптека обов’язково повинна бути відкритою (черговою) у місті. Вони працюють по змінах, а тому зможуть відпочити в інший час, який для більшості українців є робочим.

Також потрібно звернути увагу й на те, що не залежно від того в якій саме службі працевлаштована людина, в ситуації, коли їй доводиться виходити на роботу під час державного свята, обов’язково їй виплачується зарплата вдвічі більша, аніж у випадку звичайного дня.Служба надзвичайних ситуацій

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.