Меню

Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

Для розподілу лімітної і дохідної частини на початок року в якості обов’язкового документа використовується бюджетний запит. Витрати державних підприємств розподіляються відповідно до класифікації. Зрозуміти, що собою являє документ допоможе зразок заповнення бюджетний запиту на 2022 рік, розміщений на офіційному урядовому сайті.

zrazok 1 - Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

Оновлений зразок заповнення бюджетний запиту на 2022 рік

Як правило з документом знайомі фінансисти, економісти і бухгалтера. Для інших фахівців зразок заповнення бюджетного запиту за програмно-цільовим методом-справжня загадка. Перед тим, як працювати з документом, слід розуміти, що він собою являє і для чого потрібен. Діяльність підприємств проводиться згідно фінансово-господарського плану. У ньому вказані поточні та планові витрати, дохідна частина.

Планування коштів проводиться завчасно. Фахівці роблять аналіз поточного року, планують витрати на майбутній період. Після складання документа розпорядники фінансових коштів неодноразово коригують документ, вносять зміни і погоджують його з контролюючими організаціями.

Ліміти бюджетних коштів розробляються відповідно до планових документів. Для державних організацій такою підставою є кошторис, затверджений Мінфіном на 2022 рік. Після її доведення розпорядники розподіляють кошти відповідно до класифікації. При цьому не варто забувати, доведені суми повинні бути повністю оприбутковані. Інакше, у розпорядників і фахівців будуть проблеми.

zrazok 2 1 - Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

При настанні нового року частим явищем є оновлення бланка бюджетного запиту. З цих причин не варто забувати цікавитися законодавчими нововведеннями і уважно вивчати документ.

З чого складається документ?

У новому році перед складанням порядку оформлення бюджетного запиту з’явилося розпорядження про затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів, в якому зазначено, бюджетний запит формується на 1 плановий рік і 1 фінансовий рік. Іншими словами, в 2020 році був розроблений документ на попередні 2 роки. Фінансово-господарські показники, зазначені в документі, затверджені розпорядником на підставі показників 2020 року з урахуванням інфляції та інших поправок.

Читайте також:  Переходные положения налогового кодекса Украины на 2022 год по разделам

В обсяги фінансування входять необхідні витрати підприємства. Документ супроводжується підтверджуючими розрахунковими даними, неодноразово перевіреними провідними фахівцями. Кожна цифра документа аргументована документально. Сумнівів і помилок в документі не повинно бути. Неграмотне витрачання бюджетних коштів каране. Винні особи можуть бути притягнуті до адмінвідповідальності.

zrazok 3 - Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

Термін затвердження документу становить 10 днів. Для організацій, що працюють з державною таємницею термін становить 20 днів з моменту доведення лімітів. Нова інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік вказує, підготовлений документ повинен підписуватися керівником або уповноваженою ним особою. В умовах сучасності багато організацій підписують документ з вищими організаціями. Як правило, на документі ставиться Віза «погоджено».

Після затвердження документ передається вищому керівнику не раніше, ніж на наступний день з моменту підписання кошторису. Як заповнюється зразок заповнення бюджетного запиту на 2022 рік для сільської ради можна дізнатися з інтернет-ресурсів або за допомогою самостійного вивчення документів. Зі слів фінансистів складнощів в цьому немає. Головне, слідувати згідно з інструкцією і не порушувати вимоги класифікації.

Електронна база-навіщо вона потрібна?

Згідно з вимогами законодавства 2022 року всі кошторисні документи в обов’язковому порядку вносяться в електронну базу. Винятком з правил є документи, які містять державну таємницю. Документ вноситься в електронну базу згідно з правилами. Після доведення лімітів розробляється Кошторис в інформаційній системі державного рівня.

zrazok 4 - Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

Протягом 10 днів допустимо внесення змін. Нові ліміти заново переглядаються і узгоджуються, вносяться в електронний Кошторис.

Читайте також:  Льготы многодетным семьям в 2021 году в Украине

Проект держбюджету і держзапит 2022 і реальність

Напередодні 2022 року законодавці займалися розробкою і прийняттям бюджету на Новий Рік. У кінцевому документі структура доходів представлена наступними цифрами:

 • дохідна частина-1277,7 млрд. грн.;
 • видаткова частина-1465,7 млрд. грн.

Граничний показник дефіциту в новому році складе 3,5% або 188,2 млрд.грн. Дохідна частина представлена податками. Вони є головною складовою поповнення державної скарбниці.

Витратна частина

Згідно з оприлюдненим документом в новому році виникне маса витрат. У порівнянні з попереднім періодом сума збільшена в кілька разів. Пропонуємо ознайомитися з важливими запланованими на 2022 рік витратами:

 • мінімальна зарплата збільшиться до показника 6500 грн. з січня і до 6700 грн. з жовтня, прожитковий мінімум складе 2393 грн., 2508 грн., 2589 грн. у січні, липні та грудні 2022 року відповідно
 • витрати на сферу охорони здоров’я збільшаться на 35,8 млрд. грн. і складуть 197,2 млрд. грн., з них на боротьбу з коронавірусною інфекцією планується направити 6 млрд. грн.;
 • витрати на освіту збільшаться на 16,7 млрд.грн. і складуть 185,6 млрд. грн.;
 • на пенсії уряд запланував 531 млрд.грн., що достатньо для забезпечення 11 млн. пенсіонерів;
 • на оборону заплановано виділити 13,9 млрд.грн.;
 • на розвиток культури і мистецтва – 13,5 млрд.грн.;
 • на підтримку вугільної промисловості-4,5 млрд.грн.;
  • на розвиток науки – 13,8 млрд. грн.

Найменше коштів заплановано на розвиток агропромислового комплексу та космічної галузі. У новому році стане гаряче всім, оскільки державна скарбниця виявилася нульовою і її потрібно чимось поповнити.

Нюанси нового бюджетного запиту

Аналізуючи дохідні та видаткові частини бюджетного запиту стає ясно, при складанні документа були використані цифри, отримані від органів місцевого самоврядування. Таким чином, управління міського господарство при складанні кошторису використовувало зразок заповнення бюджетного запиту на 2022 рік для благоустрію, а управління праці зразок заповнення бюджетний запиту для соціального захисту і т. д.

Читайте також:  Єдиний податок на 2021 рік в Україні

Над розробкою документа органи місцевого самоврядування працювали кілька місяців. По завершення роботи проводилася доопрацювання та виправлення, були дані поради та коментарі. У порівнянні з попереднім періодом бюджетний запит змінився не кардинально. Тому складнощів при його складанні не виникло. Фінансисти працювали за аналогією попереднього періоду.

Резюме

Правила бюджетного запиту в новому 2022 році змінилися не кардинально. Підтвердженням тому є інструкція щодо заповнення бюджетного запиту. Основний документ розробляється органами місцевого самоврядування. Для складання видаткової та дохідної частини беруться реальні показники з урахуванням інфляції та аргументації. Кожна цифра неодноразово перевіряється і лише потім направляється на узгодження з профільним міністерством. Процес складання бюджетного запиту триває кілька місяців. Робота серйозна і відповідальна. Від точності зазначених показників залежатиме подальший соціально-економічний стан країни.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.