Меню

Які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2022 році

Незважаючи на складну економічну і політичну ситуацію в страті законодавці подбали про пільги багатодітним сім’ям. Зазначена категорія вважається особливою, оскільки народити, прогодувати і виростити дітей не просто. З цих причин питання, які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2022 році ніколи не втратить власної актуальності.

mnogodetnye semii 1 1024x657 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

Проблеми багатодітних сімей  в 2022 році

Реальна соціально-економічна ситуація показує, багато багатодітних сімей проживають у злиднях. Особливо це стосується сімей, в яких вік дітей наближається до повнолітнього віку. Подорожчання соціально-значущої групи товарів, одягу змушують сім’ї економити. При цьому рівень бідності нарівні з іншими дітьми помітний. У новому році держава врахувала побажання багатодітних матерів, підвищила розмір грошової допомоги. Очікується, що на цьому допомога з боку держави не обмежиться і в майбутньому багатодітні сім’ї не знатимуть поняття такого слова, як потреба.

Хто в Україні вважається багатодітною сім’єю?

Багатодітними сім’ями вважаються ті, які виховують 3 і більше неповнолітніх дітей. З боку державою багатодітної категорії виділяється спеціальне посвідчення, пільги та грошова допомога. Документ вручається спеціальними службами, які працюють при місцевих адміністраціях. Грошова допомога-управлінням праці.

mnogodetnye semii 8 1024x683 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

Фахівці уповноважених органів надають і мають у своєму розпорядженні повну інформацію про бонуси таким сім’ям. Тому, отримати інформацію, які пільги для багатодітних сімей в 2022 році і в якому розмірі повинні бути призначені можна тільки в управлінні праці.

Документи для отримання статусу багатодітна сім’ї

Щоб оформити статус багатодітної сім’ї достатньо звернутися до відповідного органу або дізнатися інформацію, як отримати статус багатодітної сім’ї з інтернет-джерел. Для отримання статусу знадобиться стандартний набір документів: паспорт або інший документ, підтверджує особу, на обох батьків і неповнолітніх дітей, ідентифікаційні коди і метрики на всіх народжених дітей.

Також для отримання додаткової допомоги при подачі документів багатодітним сім’ям потрібно надати копію свідоцтва про шлюб або документ, що підтверджує статус матері-одиначки. У новому році ніхто не залишиться без уваги. Додаткові та основні виплати допоможуть вижити в несприятливому економічному середовищі.

mnogodetnye semii 3 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

З іншими труднощами отримання статусу допоможуть фахівці уповноваженого органу. При його відвідуванні батько повинен власноруч написати заяву і надати копії. Після вивчення документів на достовірність сім’я отримає статус або відмову.

Різновиди фінансової допомоги для багатодітних сімей в Україні

З настанням нового року стало відомо, які види допомоги отримають сім’ї з великою кількістю дітей. Цього року грошова допомога підрозділяється на щомісячну та одноразову.

Одноразові пільги

До зазначеного виду допомоги законодавці відносять грошові виплати при народженні малят сьогоднішня одноразова допомога багатодітним сім’ям з боку держави становить 41280 грн. Отримати гроші одним платежем не вийде, спочатку породілля отримує 10320 грн., решта коштів (за вирахуванням цієї цифри) рівномірно розподіляються на 36 місяців, що становить 860 грн. в місяць.

mnogodetnye semii 4 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

Щомісячні пільги

Якими будуть пільги багатодітним сім’ям у 2022 році в Україні залежить від множинних факторів. У новому році розмір грошової суми буде варіюватися від офіційно підтвердженого статусу одержувача державної допомоги:

 • матусям або Батькові, а також офіційно оформленим опікунам в сім’ї яких від 3-х і більше неповнолітніх дітей держава пропонує скористатися грошовою підтримкою по 1700 грн. на кожну дитину;
 • якщо багатодітна матуся має статус одинака, законодавцями передбачена додаткова допомога, яка становить 30% від встановленого на конкретний період ПМ, в даній ситуації вона становить 1699 і 2118 грн. для діток віком до 6-ти і від 6-ти років;
 • розглядаючи, які пільги мають право багатодітні родини, стало відомо, при грамотному підході до законодавчої бази сім’я може домогтися додаткову допомогу в розмірі 75% від ПМ, на додаток до вищевказаної суми матуся та інші піклувальники можуть отримувати додатково на дітей по 250 грн. для діток віком до 13 років, для дітей аж до повнолітнього віку – по 500 грн.
Читайте також:  Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

Отримання матдопомоги починається після подачі повного переліку документів в управління праці. Виплати починаються після перевірки та обробки пакету документів. Термін виконання-швидкий, в індивідуальних ситуаціях може затягуватися до 30 діб.

mnogodetnye semii 5 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

Зазначений перелік пільг для багатодітних сімей в Україні далеко не повний. Держава дбає про власних громадян, зацікавлена в поліпшенні демографічної ситуації в країні. Тому пропонує багатодітним сім’ям користуватися іншими пільгами. Наприклад, субсидіями, безкоштовним харчуванням і медичним обслуговуванням. При їх оформленні витрати багатодітних сімей знизяться в кілька разів.

Пільги для сімей з 3 і більше дітьми в 2022 році

Пільги для багатодітних сімей в Україні не завжди носять грошовий характер. Найчастіше турбота про зазначену категорію громадян з боку законодавців проявляється іншими вчинками і факторами. Поліпшити добробут, заощадити витрати, безцінний час та інші витрати допоможуть такі пільги:

 • соціальна пільга-пропонується одному з батьків, її застосування дозволяють зменшити податкову ставку в розмірі 50% від ПМ на кількості дітей, які не досягли повноліття;
 • додаткова відпустка-офіційно працевлаштовані батьки можуть скористатися додатковою відпусткою, розмір якої становить 10 днів (відпустка є оплачуваною і доповнюється до щорічної);
 • пільги при сплаті послуг ЖКГ – при наявності підтверджуючих документів економія витрат може скласти 50%, якщо житло опалюються твердим паливом, законодавчі норми і вимоги відносяться до вугілля;
 • отримання квартири – при постановці на облік на отримання квартири від держави багатодітні сім’ї будуть обслужені в першій черзі;
 • вступ до ВНЗ, садочки та інші установи – зверніть увагу на законодавчу базу, в кожній з них вказана першочерговість для багатодітних сімей, не варто дивуватися якщо діти зазначеної категорії позачергово були зараховані в садок або отримали пільги при вступі в освітні установи;
 • пільги для дітей поширюються на дітей 1-4 класах при отриманні пільгового (безкоштовного) харчування (батькам доведеться надати довідку, що підтверджує статус багатодітної сім’ї або малозабезпеченості);
 • достроковий вихід на пенсію-один з батьків може скористатися пільгою для дострокового виходу на пенсію, в таких ситуаціях слід надати в ПФУ відповідний пакет документів (скористатися правом можна при досягненні 50-річного віку і наявності страхового стажу в кількості 15 років);
 • допомога у вигляді продуктових і гуманітарних наборів, зазвичай надається державними органами при проведенні певних заходів, наприклад, День дитинства та інші.
mnogodetnye semii 6 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

Вищевказаний перелік не можна вважати кінцевою, оскільки, кожен орган місцевого самоврядування має право його розширити. Наприклад, в Києві та інших містах діє безкоштовний проїзд по посвідченню багатодітної сім’ї в громадському транспорті. Бюджет міста допускає розширення кількості пільг.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2018 в Україні

Важливо! При прийнятті рішення та реалізації політики на місцевих рівнях слід враховувати попередню видачу дітям спеціального посвідчення з урахуванням його віку. Якщо дитина доросла, посвідчення буде дійсним до досягнення 23-річного віку (за умови наявності довідки про навчання в навчальному закладі).

Про трудові відносини

Відповідно до норм та вимог КЗпП багатодітним сім’ям гарантовано першочергове працевлаштування на підприємства, додаткові відпустки та інші види допомоги. Порушення законодавчих актів з боку роботодавця тягне за собою адміністративну відповідальність.

Також при оформленні відпусток керівники не мають право змушувати працівників брати відпустки в зимовий період. При відмові виконувати заходи член багатодітної сім’ї має право звернутися до інспекції з праці для відновлення справедливості.

mnogodetnye semii 7 - Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2022 році

Резюме

Багатодітна сім’я-це велике щастя. Тільки зростаючих дітей слід прогодувати, одягнути, виростити і вивчити. Спростити зазначені завдання допоможуть законодавчі зміни. У 2022 році законодавці передбачили кілька категорій пільг і матеріальних виплат, які поліпшать добробуту і дозволять мінімізувати зростаючі витрати сім’ї та дітей.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.