Меню

Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

Виявляється, що соціальні виплати на 2023 рік в Україні у розмірі 2 тис. грн на дорослу та 3 тис. грн на дитину отримує не кожна людина. Про зміни у соціальних виплатах розповіла можна дізнатися із рішення міністрів соцполітики в Україні.

Новини про виплати

Від держави за поповнення сім’ї у 2023 році нараховується соціальна підтримка дітям. Ця сума зараз становить аж 41280 грн. Людина може відразу отримати на руки повну суму виплати. Спочатку йому виплачується одна частина грошей, і сума становить 10 320 грн. Потім рівно 3 роки батько отримуватиме по 860 грн щомісяця.

Важливо! Аналогічна допомога надається дітям, яких усиновили чи удочерили.

sotsialni vyplaty1 - Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

Якщо батьки не можуть з якоїсь причини отримати допомогу від держави у банку чи поштою, то скористайтесь «Є-Малятком». Мамі чи татові потрібно створити форму із заявою та відправити її віртуально. Тепер можна скористатися соціальною допомогою на дитину таким чином:

 • зареєструйте народження малюка та його прописку;
 • відбудеться розрахунок певної суми допомоги;
 • нараховується матеріальна підтримка сім’ї.

Якщо вивчити останні новини щодо соціальних виплат в Україні у 2023 році, то при народженні малюка передбачено спеціальний пакет. У цьому пакеті є необхідні предмети для життя новонародженого, але замість цього пакета допомоги можна взяти грошову суму. Зайдіть в Дія і оформіть заяву в даному додатку. З минулого року допомогу вагітним жінкам підвищили і до загальної суми було додано 620,25 грн.

sotsialni vyplaty2 - Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

Які права дозволяють отримати допомогу у 2023:

 • неповнолітні батьки, які мають взяти довідки з навчальних закладів;
 • якщо підприємство ліквідували та жінку скоротили з посади;
 • якщо жінка є аспіранткою, лікарем, ординатором;
 • коли жінка є ученицею університету з І-ІV рівнем акредитації;
 • безробітні батьки малюків. Важливо подати довідку, отриману в центрі зайнятості;
 • соціальні працівники, працівники поліції, які служать ЗСУ;
 • матері-одиначки. Враховується сума різниці 100% прожиткового мінімуму для дитини конкретного віку.
Читайте також:  Социальная помощь инвалидам с детства в 2020 году в Украине

Соціальні виплати в Держбюджеті України на 2023 рік матерям-одинакам у грн:

 • якщо дитині немає 6 років, то сума 2100;
 • до повноліття – виплата 2618;
 • студенти стаціонару 18-23 віку отримують суму 2481.

Аліменти

Якщо з якоїсь причини не платить аліменти, то малюкові цього року надано 50% допомогу від держави у вигляді соціальної виплати. Сума розраховується із прожиткового мінімуму. Соціальні виплати у 2023 році в Україні у вигляді аліментів на дітей:

 • 1050 грн до 6 років;
 • 1 309 грн. до 18 років.
sotsialni vyplaty3 - Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

Допомога дітям під опікою

У 2023 році в Україні існує особлива допомога опікунам або піклувальникам, які взяли дітей із притулків на виховання. Гроші опікунства повинні витрачатися на дитину, оскільки вони належать їй від держави.

Допомога цього року складає в грн:

 • якщо дитині до 6 років – сума 5 250 (інвалідам допомога надається у розмірі 7 350);
 • дітям від 6 до 18 років виплачують по 6545 матеріальної компенсації (виплата 9163 дітям-інвалідам).

Допомога дітям-інвалідам

Якщо дитина інвалід будь-якої групи, то від держави вона отримує матеріальну соціальну підтримку. Опікуни та піклувальники отримують надбавки для догляду за такими дітьми. Діти до 18 років мають право на отримання допомоги, якщо вони були інвалідами від народження.

Яка сума матеріальної помої інвалідам дитинства за відсотками прожиткового мінімуму та соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік у грн:

 • I гр. – це 100% становить 2093;
 • ІІ гр. належить 80% – 1 674,4;
 • ІІІ гр. – Це 60% – 1 255,8.
sotsialni vyplaty5 - Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

До 18 років належить 70% прожиткової суми, якщо вони повністю втратили свою працездатність. Сума складає для 1465,10 грн. Якщо дитина важко хвора, то їй також надходитимуть соціальні виплати від держави. У 2023 році дітям до 6 років виплачується 4200 грн, до повноліття виплата становить 5236 грн.

Читайте також:  Декретні у 2019 році в Україні

Доставка пенсій у 2023

«Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через Укрпошту є актуальним з минулого року і його продовжили з 1 січня цього 2023 року – і це як мінімум». В Укрпошті зазначили, що основна причина, через яку ініціативу довелося відкласти на 2 роки, полягає саме в неготовності самої банківської інфраструктури, і що дуже часто в Україні відкривають та закривають відділення різних банків.

sotsialni vyplaty6 - Соціальні виплати у Держбюджеті України на 2023 рік

Важливо! Два роки тому 29 березня 2021 року Кабмін міністрів ухвалив закон про те, щоб соціальні виплати надходили на банківські рахунки дітям, інвалідам, пенсіонерам та пільговикам.

Висновок

«У 2023 році доставка пенсійних виплат пенсіонерам та дітям, як і раніше, додому здійснюється за допомогою послуг Укрпошти та розносять гроші листоноші. Також розробляється механіка, яка спрощує доставку виплат, щоби не створювати труднощів людям пенсійного віку, а також інвалідам.» – так сказав генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.