Меню

Кількість населення України на 2022 рік

Відповідно постанови Президенту, встановлені нові терміни проведення Всеукраїнського перепису населення. Згідно з документом кількість населення України
 відповідні особи повинні перерахувати у 2022 році. Але ходять чутки, що процедура затягнеться до 2023 року.

Кількість населення України на 2022 рік

Коротка історія

Поняття перепису населення являє собою єдину процедуру збору та узагальнення демографічних, економічних і соціальних даних. Інформація надається респондентами добровільно на конкретний проміжок часу, і відноситься до всіх осіб, що населяють країну або її частину. Основним принципом проведення заходу є публікація отриманих та оброблених відомостей.

Переписи стали проводитися в момент виникнення перших централізованих держав. В даний час даний захід не проходить лише в слаборозвинених, економічно слабких і бідних країнах.

Основні принципи перепису, яких дотримуються в усьому світі, склалися до середини 19 століття. З того часу вони включають в себе не тільки облік економічних і демографічних даних, але і підкоряються певним правилам. До них відносяться загальність і єдиний період часу проведення, конфіденційність і свобода самовизначення.

Таким чином, перепис є не обов’язком, а правом громадян, що населяють державу. За бажанням людина може відмовитися від участі в опитуванні або вибрати найбільш зручний спосіб дачі даних.

Для чого потрібний перепис населення України 2022?

У 2021-2022 році переписи заплановані в 50-ти країнах світу і охоплять понад 3 млрд осіб. У певний період опитування пройдуть не тільки в Україні, але також в США, Китаї та інших країнах світу. Цифровий перепис населення України 2022 підтримають Україна, Вірменія, Казахстан та інші країни колишнього СРСР.

Головною метою заходу є економічне прогнозування та визначення внутрішньої політики в галузі зайнятості населення. На базі отриманих результатів будуть заплановані соціальні програми щодо поліпшення якості життя українців.

Як повідомили в Укрстаті, відомості про вік респондентів покажуть справжню ситуацію в країні та яка кількість населення України станом на 2022 рік. В подальшому це допоможе спрогнозувати дії щодо поліпшення пенсійних програм.

Читайте також:  Мобилизация в Украине в 2020 году

Загальні відомості

Починаючи з жовтня 2021 року, почнеться масштабне проведення статистичного заходу, який пройде в рамках проекту зі збору інформації про населення України. ВПН 2022 буде проводитися з використанням цифрових технологій. В результаті опитувань будуть встановлені чисельність, національний склад, рівень освіти та соціальні умови громадян.

Особливості нового перепису також полягають і в обробці даних. Збір інформації буде проходити відразу ж після її введення на пристроях. Підсумки результатів також будуть перенесені на цифрову платформу і отримають геоприв’язку до місця проживання респондентів.

Кількість населення на 2022 рік

Підготовка до перепису проводилася в 2018 році. Основною метою заходу було відпрацювання та апробація сучасних методик збору інформації.

Перевірочний перепис складався з 3 основних етапів.

  1. В режимі онлайн.
  2. Поквартирний обхід переписувачів і робота переписних пунктів;
  3. Контрольний обхід.

Всеукраїнський переписнаселення України на 2022 рік буде проходити з урахуванням методів і вдосконалених програм, а також результатів пробного заходу.

Методи і програми

В рамках перепису 2022 року будуть використані паперові та електронні опитувальники, а також 3 способи збору інформації:

  • самостійне заповнення листів;
  • опитування переписувачем і занесення даних в Планшети;
  • заповнення паперових опитувальників (переписувачем).

Переписні листи випущені в 3 стандартних формах, призначених для різних категорій громадян:

  • «Л» – лист призначений для всіх осіб, які постійно проживають на території України;
  • «Е» – у лист вноситься інформація про приміщення та житлові умови;
  • «В» – опитувальник призначений для осіб, які постійно проживають за кордоном, але які тимчасово перебувають на території України.

У терміни, встановлені для проведення перепису, також працюватимуть і стаціонарні ділянки. У пунктах проводитиметься збір інформації на паперових та електронних аркушах для всіх бажаючих. Останні новини про майбутній перепису також повідомляють, що всі категорії громадян зможуть самостійно заповнити опитувальники в електронному вигляді на порталі, який планується зробити заздалегідь.

Читайте також:  Світові пам'ятні дати 2022 року

Етапи обробки даних

Перенесення запланованого перепису на 2022 рік змінив і терміни обробки отриманих даних. Результати опитувань будуть оброблені в 3 етапи, і повністю завершаться в кінці 2023 року. На даний момент терміни, коли буде проходити збір звітної інформації та час її обробки, позначені періодом з жовтня 2021 по грудень 2023 року.

Відповідно до правил, перепис буде проводитися на всій території країни, в тому числі і у віддалених і важкодоступних районах. Завдяки використанню цифрових технологій, населення зможе самостійно взяти участь в опитуванні. Застосування нових технологій забезпечить не тільки самостійне і добровільне заповнення листів, а й охопить найвіддаленіші населені пункти.

Для тих громадян, які будуть проходити опитування за місцем проживання, будуть задіяні переписувачі, оснащені сучасними планшетними комп’ютерами. Як повідомили в Укрстаті, паперові бланки також будуть використовуватися, проте тільки у виняткових випадках.

Нововведення зроблять процедуру проходження опитування ще більш комфортною і прозорою. Всі дані будуть негайно заноситися в комп’ютер і передаватися в відповідні органи.

Права респондентів

Одними з основних принципів проведення перепису є довіра і конфіденційність. Це означає, що участь населення в опитуванні не є обов’язковою. Захід проводиться на добровільній основі і ніяких покарань у разі відмови від заповнення опитувальника не передбачено.

Вся інформація, яка фіксується переписувачами, дається тільки зі слів опитуваних. Жодних підтверджуючих документів респондентам надавати не потрібно. Громадянин може відмовитися від відповідей на певні питання або від заповнення анкети в повному обсязі.

Населення України за віком

Всі дані, які вносяться в опитувальні листи, відповідають правилам конфіденційності. Наприклад, в анкету не увійшли питання про розмір доходів. Однак при заповненні листка опитуваний може вказати джерела свого заробітку.

Що нового?

В анкету увійдуть не тільки традиційні питання, а й будуть включені нові. Опитуваним буде запропоновано кілька питань про якість життя та економічну складову. В анкету увійшли дані про зайнятість населення України в 2022 році та безробіття, житлові умови, освіту та навички. Результати роботи переписувачів будуть передаватися у віддаленому режимі на головний комп’ютер.

Читайте також:  Образец заполнения бюджетного запроса на 2021 год

Електронні та паперові листи включають повністю ідентичні питання, відповіді на які буде запропоновано дати респондентам. Всі бланки видрукувані українською мовою, а також переведені на окремі мови народів, що населяють Україну.

До документа увійшли питання про володіння іноземними мовами, місце роботи та джерела заробітку. Також з’явилися в документі питання про міграцію, колишніх місцях роботи і проживання. Крім цього в документ ВПН увійдуть відомості про житлові умови та міграції. Форма документа заповнюється в єдиному екземплярі на кожного жителя України, в тому числі і на малолітніх (новонароджених) дітей.

Невеликі зміни торкнулися освітніх питань і навичках, якими володіє опитуваний. В анкету додані графи про дошкільну освіту дітей, а для більш докладної картини поле «середня освіта» було розширено додатковими варіантами. Тепер респонденти можуть більш точно визначити рівень своєї кваліфікації та отриманої ними освіти.

Анкета являє собою єдине достовірне джерело інформації, який дасть повну картину про чисельність населення України, освіту та рівень доходів всіх соціальних верств населення. Всі дані будуть використані МінфіномУкраїни, а також органами виконавчої влади для формування бюджетів на всіх рівнях.

Резюме

Перепис населення України, який має відбутися у 2022 році дозволить дізнатися про національний склад населення України, кількість зайнятих на безробітних, дітей та пенсіонерів. Якісне проведення перепису допоможе спрогнозувати бюджет та правильно використати гроші з державної скарбниці.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.