Меню

Підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2022 році

Оклад вихователів дитячих садків і ясел країни не перевищує середньо статистичної. Протягом усього року, фінансовими аналітиками та експертами країни, була оприлюднена інформація про те, що очікується збільшення виплат вихователям дітсадочків у наступному році.

На реалізацію цієї мети влада виділила мільярди гривень з бюджету. Яка в дійсності буде зарплата вихователя дитячого садка з січня 2022 роцу в Україні розглянемо зараз.

Підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2022 році

Як збільшилася зарплата в 2021 році?

Указом Президента встановлено проведення заходів, спрямованих на збільшення зарплати державних службовців. Процес збільшення зарплати зводиться до підвищення в процентному співвідношенні окладу таких працівників.

У планах влади підвищення розміру пенсій працівників державних структур за рахунок відпрацьованого стажу. У пріоритеті на наступний 2022 рік збільшення зарплати молодшого вихователя, так як у таких фахівців найменша зарплата в ДДУ.

Найвища зарплата у вихователів на Київщині при наявності достатньої кількості стажу. На другому місці Дніпро та Одеса. Наряду з цим вихователі впевнені, що цих грошей мало, оскільки ціни на соціально значиму групу товарів збільшуються кожен місяць. Саме тому вони чекають змін в законодавстві та підвищення зарплати вихователів дитячого садка в Україні. В віддалених селах ситуація ще гірше.

Останні новини підвищення зарплати вихователя в 2022 році

У поточному році бюджет України поповнила сума, яка допоможе реалізувати програму з підвищення заробітньої плати вихователів ДНЗ в 2022 році в Україні повному обсязі. За прогнозами, така сума дозволить збільшити зарплати фахівців державних структур в середньому на 6 %.

Статистика вказує, що з усіх посад державних структур, найнижчий розмір оплати праці, саме у працівників ДДУ. Тому влада здійснить перегляд тарифів індексації нарахування таких працівників, проте неодноразово говорилося про те, що оклад вихователів не буде збільшено на значну суму.

На наступний рік планується коригувати тарифну стеку, таким чином, вийде підвищити зарплати вихователів в 2022 році в Україні. Якщо у вихователя є вища категорія, то збільшення зарплати може скласти до 35 %. Не секрет, що більшість молодих фахівців ДДУ змінюють сферу діяльності саме через маленьку оплату праці, тому ВР країни, помітивши подібну тенденцію, запланував заходи щодо збільшення зарплат.

Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2022 роцу в Україні – система нарахування

Владою країни вказується, що розмір зарплати вихователя дитячого садка у 2022 році в Україні, індексація будуть проведені обов’язково. Нарахування зарплати та кінцева сума будуть залежить від наступних факторів:

  • кількість відпрацьованих годин;
  • кваліфікація;
  • стаж;
  • наявність особливих заслуг і нагород;

Президент встановив, що розмір зарплат вихователів ДДУ в 2022 році не повинен бути нижче середньомісячного заробітку, що діє у відповідному місті. В цілому, в 2022 році буде продовжуватися реалізація положень Указів Зеленського.

Останні новини в цьому напрямку говорять, що вже з жовтня 2021 року вихователям ДДУ підвищать зарплати з урахуванням проведеної індексації. Реалізація плану підвищення зарплат вихователям ДДУ буде здійснена за кошти місцевих бюджетів, поповнення яких за останній час різко скоротилося через вплив пандемії, економічної кризи та інших несприятливих факторів. Про скорочення вихователів дитячого садка в 2022 році в Україні мови не йдеться.

Таким чином, аналітики стверджують, що зарплати вихователям гарантовано буде збільшені тільки на 3% з урахуванням наявного рівня інфляції. При цьому розмір підвищення зарплати повинні погоджувати з ВР, з урахуванням змін у трудовому законодавстві країни. Ці зміни пов’язані з наділенням ВР, повноваженням встановлювати розмір посадового окладу, компенсацій і стимулюючих виплат.

Зарплата вихователів дитячого садка

Зарплата вихователів у Європі

Середня заробітна плата вихователя в Європі становить 4,5 тис. євро/місяць. Цю ж суму більшість працівників українських дитячих садків отримує за календарний рік роботи.

Читайте також:  Зарплата полиции в 2020 году в Украине

При цьому не варто опускати і той факт, що вихованням дошкільнят в Європі можуть займатися педагоги, які мають вчений ступінь не нижче бакалавра. Тому навіть така сума вважається вельми скромним винагородою для фахівців даного рівня.

Неприємні відмінності роботи вихователів в Україні та Європі

Ряд відмінностей спостерігається і в умовах праці вихователів. У українських садах на наставників, крім виховання, покладається додатковий обсяг робіт. Кожен педагог складає плани заходів на день, на тиждень і на місяць, планує проведення тематичних заходів. Також він займається добіркою інформації, яка повинна не тільки зацікавити дитину, але і розбудити в ньому бажання вчитися, дізнаватися нове і застосовувати отримані знання на практиці.

Істотно різниться і чисельність малюків в групах. Якщо в українських дитячих дошкільних установах вважається нормою наповнюваність 27-28 чоловік в яслах і близько 33 в старших вікових групах, то в більшості європейських країн в групі ясельного віку зазвичай буває не більше 9 дітей, а дітлахів старшого віку – не більше 18.

Від вкладу вихователя залежить багато чого. Наприклад, наскільки легко буде адаптуватися дитина в соціумі, і наскільки просто йому буде продовжувати навчання в школі. Ось тільки шкода, що далеко не всі діти мають щастя бути прийнятим в групи, де вихователь працює на всі 100%, а не відбуває трудову повинність від зарплати до зарплати.

Резюме

Підводячи підсумок, можна говорити про те, що в 2022 році керівництво країни продовжать реалізацію підвищення зарплат працівників бюджетних структур. Підвищення зарплат вихователів в 2022 році в Україні пов’язано з тим, що у таких працівників найнижчі оклади, якщо їх порівняти з іншими виплатами.

Працівникам ДДУ не доведеться чекати значного збільшення розміру зарплат, однак після проведення індексації і при наявності критеріїв впливають на розмір окладу можна отримати відповідну надбавку.

Читайте також:  Повышение зарплаты пилота в 2021 году в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.