Меню

Класифікатор професій в 2022 році в Україні

Кожна держава розробляє перелік спеціальностей. Кількість їх постійно збільшується в зв’язку з тим, що створюються сучасні проекти, розвиваються нові сфери економіки. Класифікатор професій 2022 в Україні за алфавітом має допомагати людям знаходити посаду за фахом. Їм користуються органи влади та місцевого самоврядування та всі керівники підприємств та установ. На основі такого довідника записується відмітка у трудову книгу. В основних положеннях класифікатора містяться такі поняття як професія, спеціалізація, робота, кваліфікація, рівень освіти. такі поняття як професія, спеціалізація, робота, кваліфікація, рівень освіти

Призначення класифікатора

При складанні класифікатора використовували кодове значення, що формується з цифр, в котрих закладені групи та підгрупи, розділи та підрозділи.

Знаки, котрих є дев’ять, враховують рівні роботи та освіти, а також спеціалізацію. В довідник зміни вносилися в 2005 році. Дякуючи їм додалися нові професії, котрих раніше не існувало. Корективами в 2010 передбачений контроль щодо виконання обов’язків робітниками. Назва посади має відповідати критеріям, що закладені в класифікаторі. Відхилення від них вважається порушенням законодавства про працю. Аби такого не сталося на кожну професію розробляється інструкція. В ній описуються обов’язки, котрі потрібно виконувати.

Особливості розділів

Державний класифікатор професій України 2022 складається з розділів. В першому з них можна знайти професії, що займаються державною політикою та управлінням, законодавством, правосуддям, здійснюють прокурорський нагляд. В розділі відображені посади менеджерів, керівників та державних службовців високого рангу.

Далі йуть професіонали. До їх складу належать спеціальності, для котрих передбачений значний рівень знань у різних галузях, починаючи з гуманітарних та закінчуючи фізичними чи математичними науками. Аби працювати за фахом, що відображений у розділі, потрібно мати диплом магістра або спеціаліста, ступінь доктора або кандидата, атестат про затвердження звання професора чи доцента.

На посаді фахівця, відображеного в класифікаторі, можуть працювати ті, що  отримали документ про освіту бакалавра, молодшого спеціаліста, або проходить інтернатуру чи стажування.

Технічні службовці, що займаються реєстрацією, готують довідки, обслуговують клієнтів у відділенні пошти або в касі повинні мати атестат про середню освіту чи диплом професійного закладу.

В окремий розділ виділені послуги та торгівля. Для отамання посад, що зазначені тут, потрібні знання в сфері харчування, побуту, охорони.

Завдання робітників сільського господарства та рибальства полягає у розведенні тварин та птахів, вирощуванні культур, обслуговуванні лісів, а  також в реалізації та збуті продукції для підприємств торгівлі. Всі ці роботи пов’язані з природнім середовищем.Робітничі посади

Робітничі посади

Класифікатор професій в 2022 році в України може поповнитися новими посадами. Але в ньому скоріше за все, залишиться та сама кількість розділів. Передостанній вміщуватиме спеціальності, котрі займаються експлуатацією приладів та устаткування, керують транспортними засобами, роблять різні вироби та деталі до них, видобувають корисні копалини. Рівень освіти для таких посад має бути не нижчим професійно-технічного закладу.

Читайте також:  Частоты спутниковых каналов Украины 2021 год

В дев’ятому розділі відображені найпростіші роботи, що пов’язані з прибирання територій або службових приміщень, прасуванням чи пранням одягу. Люди, що не мають професійної підготовки, можуть працювати вантажниками, охороняти майно.

Кожний претендент на посаду, може легко знайти у класифікаторі професій, що розроблений в державі на основі міжнародних норм, до якого розділу вона належить, який потрібний рівень знать, яку сферу охоплює спеціальність.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.