Меню

Якого числа день Незалежності України 2022

Щороку, крім звичайних вихідних, є багато релігійних і державний свят. Одне з найбільших – День Незалежності. Як і в будь-якій суверенній державі, в Україні також приділяється велика увага вшануванню цього свята. Отож, якого числа буде День Незалежності України в 2022 році? Дата відзначення Дня Незалежності безпосередньо пов’язана з історією становлення державності країни. 27 років тому – у 1991 році – Верховною Радою було проголошено незалежність України. Ця дата незмінна і припадає на 24 серпня. Саме цього дня було прийнято Акт про незалежність України.

Це найбільше свято на рівні держави. Україна впродовж багатьох віків боролася за право бути самостійною державою. Багато людей пожертвували своїм життям за те, щоб об’єднати українські землі, зберегти народні звичаї і традиції, не втратити самобутність і не забути вікову історію рідного народу. Відзначення цього свята не тільки нагадує українцям про здобутки і перемоги минулого, втрати і трагічні сторінки у розвитку і становленні країни як самостійної держави, але й вчить молоде покоління цінувати свою  країну, не забувати про своє коріння і бути справжніми патріотами. Відзначення Дня Незалежності – це не просто святковий день,  це нагадування сучасникам про історію своєї країни, про ти, хто поклав своє життя заради свободи, нагадування про нові можливості розвитку. День Незалежності

Сценарій святкування

Щороку, щоб якнайкраще все організувати, пишеться сценарій до Дня Незалежності України. 2022 рік не стане винятком. Згідно сценарію передбачені різноманітні заходи:

  • Концерти на центральному майдані в столиці України та інших (малих і великих) містах (виступи духових та військових оркестрів, танцювальних дитячих і дорослих колективів, відомих виконавців);
  • Величезна кількість виставок робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва (художників, гончарів, ковалів, вишивальниць);
  • Літургії в храмах різних конфесій;
  • Покладання квітів до пам’ятників борців за Україну;
  • Віча та зібрання з нагоди свята (за участю представників влади, різних громадських організацій);
  • На закінчення святкового насиченого дня на гостей на учасників свята чекатиме святковий салют.

Звичайно, починаючи з 1991 року і до сьогоднішнього – 2022 відбулося багато змін у святкуванні Дня Незалежності. Щороку додається щось нове, нові традиції, а давніші відходять у минуле. Це стосується і самого проведення свята, і все більшої кількості гостей, і ставлення самих українців.

Читайте також:  Дата Паски в Україні у 2022 році

Варто сказати і про вшанування цього свята у навчальних закладах. Звичайно,  літо – період канікул для учнів,  але навіть впродовж навчального процесу, при проведенні різноманітних шкільних заходів (особливо на громадянську тему) це питання не лишається в стороні. Складаючи сценарії до проведення шкільних або відзначення державних свят в школі, педагоги не лише стараються зробити їх цікавими, але й намагаються наповнити словами любові до Вітчизни, поваги до рідного краю, пошани до звичаїв і традицій, історії і культурних досягнень, розкрити для учнів все багатство і неповторність рідної країни.

Якщо взяти календар і подивитися, коли буде День Незалежності в 2022 році, то видно, що свято буде в середині тижня – четвер. Оскільки День Незалежності – офіційний вихідний – це можливість гарно відпочити, насолодитися красою свята, забути на мить про всі проблеми та неприємності, робочі моменти, зібратися всією родиною і долучитися до святкування.День Незалежності – офіційний вихідний

Традиції відзначення

Щоб краще зрозуміти історію  та традиції, пов’язані з цим  Днем, варто детальніше розглянути створення державності.

16 липня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Республіки було прийнято Декларацію про суверенітет. А вже пізніше – саме 24 серпня того ж самого року – Акт проголошення незалежності України. Остаточно це було затверджено 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі, де більшість громадян країни підтвердила своє бажання жити в самостійній державі.

Читайте також:  День захисника України в 2021 році

Вже у лютому наступного – 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про відзначення Дня Незалежності саме 24 серпня. Вже впродовж 27 років українці відзначають цю знаменну подію. З року в рік додаються нові традиції, свято стає все більш масштабним, насиченим і цікавим, відзначається у великих містах і невеличких селищах.

В Києві та інших містах країни відбуваються святкові заходи. У столиці концерт до Дня Незалежності України  2022 відбуватиметься впродовж всього дня. На сцені виступатимуть відомі та молоді естрадні виконавці, танцювальні колективи. Глядачів порадують емоційні неповторні мелодії різних  стилів – від класики, джазу, року, блюзу і до народних мелодій. Звичайно, не обійдеться це свято і без запрошених гостей. Привітати Україну з Днем Незалежності приїдуть гості з багатьох країн світу, близького і далекого зарубіжжя. Вони порадують українців своїми танцювальними виступами, піснями, подарують свій неповторний колорит, покажуть свої народні традиції і звичаї.

Відбуватиметься святковий парад вишиванок, де кожен учасник зможе  продемонструвати своє національне вбрання. Впродовж всього дня діятиме ярмарок, де всі, хто забажають, матимуть можливість  вибрати цікаві речі для інтер’єру, аксесуари для волосся і одягу, а також покуштувати смачні національні страви та напої.столиця святкує

Виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва не лише дозволить оцінити майстерність представлених робіт, полюбуватися їх красою, але й купити неповторні вироби ручної роботи (одяг, взуття, аксесуари, картини, посуд тощо).

Крім того, традиційно на День Незалежності будь представлені персональні виставки відомих митців (як в залах, так і на великих майданчиках  в містах України), де при бажанні можна буде придбати унікальні речі, що сподобались.

Для найменшого покоління українців передбачена величезна кількість ігрових атракціонів у парках та на майданчиках, пізнавальних та цікавих екскурсій, ігор. На своїх відвідувачів чекатиме зоопарк, де, крім можливості полюбуватись тваринами і поспостерігати за ними, працівниками зоопарку будуть здійснюватись показові годівлі тварин.

Читайте також:  Дата проведения дня защиты детей в Украине в 2020 году

Любителі спорту зможуть показати свої сили, беручи участь в різноманітних спортивних заходах – конкурсах, вікторинах, квестах, змаганнях на силу, витривалість, хитрість і кмітливість.  Відбуватимуться змагання з волейболу, футболу та інших видів спорту.

Історія та традиції святкування Дня Незалежності беруть свій початок від проголошення незалежності у 1991 році, включають в себе багатовікову історію українського народу, культуру, звичаї і постійно поповнюються новими здобутками сьогодення.Історія та традиції святкування Дня Незалежності

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.