Меню

Классифікатор кодів УКТ ЗЕД України 2018

Коди УКТ ЗЕД України 2018 потрібні для кожного підприємця, який реєструє компанію чи додає новий вид діяльності. Їх можна знайти у державному класифікаторі. Таким довідником користуються у європейських країнах.

Система, на основі котрої він розроблявся, передбачає необхідність перегляду змін, що мають місце в світовій економіці. Через це до класифікатора кожні 5 років вносяться нові коди. В Україні при складанні довідника керувалися концепцією побудови національної статистики, переходом до стандартів бухгалтерського обліку, по якім працюють в більшості розвинених країн.Коди УКТ ЗЕД України 2018

Сфера використання

УКТ ЗЕД 2018 України з розшифровкою застосовуються центральною та міською владою, фінансовими установами, відділами статистики, фізичними особами та підприємствами різних форм власності. Використання класифікатору дозволяє вирішувати різні завдання:

 • складати баланс у всіх галузях виробництва;
 • забезпечувати роботу системи оподаткування;
 • зіставляти національні показники з міжнародними;
 • виконувати функції обліку випущеної продукції та наданих послуг;

Інформація, що міститься у класифікаторі, допомагає прогнозувати особливості фінансового розвитку держави. Керуючись ним, підприємці знаходять вид діяльності, за яким дозволяється обирати спрощену систему або єдиний податок.

Зміни у довіднику

Класифікатор кодів УКТ ЗЕД України 2018 відрізняється від версії 2005 року за назвою класів, кількістю знаків у цифрах. Він має секції, які поділяються на розділи, групи, класи, категорії. Аби отримати новий вид діяльності достатньо ввести попередній код. Користування довідником не потребує додаткових знань, не зважаючи на те, що його структура трохи змінилася.

У класифікаторі розміщуються коди послуг та продукція, що створюється підприємствами різних видів діяльності. Букви та цифри, якими позначаються групи, категорії, розділи відповідають європейській класифікації.Зміни у довіднику

Секції виробництва

Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2018 має секції, які стартують з англійської літери та закінчуються буквою U. Кожна з них вміщує декілька розділів. Під час розробки класифікатора використовувався закон про державну статистику, господарський кодекс, регламент Європейського парламенту.

Галузь являє собою сукупність виробничих одиниць, що займаються подібним видом діяльності. Секція A поділяється на розділи, в які входять:

 • вирощування культур;
 • тваринництво;
 • мисливство;
 • насаджування та догляд за лісами;
 • рибне господарство.

В першому з них відображається виробництво зернових, бобових, овочевих культур, квітів, насіння, садівництво.

Багато видів діяльності має добувна промисловість. Їй відведена секція B, яка також поділяється на розділи. Саме тут шукають коди підприємства, що піднімають з під землі вугілля, качають нафту, добувають алюміній, марганець, залізну руду, будівельні метали.

Секція C призначена для обробної промисловості. Тут знаходять правильний КВЕД компанії, які виробляють харчові продукти, у тому числі:

 • м’ясо та ковбаси,
 • вироби з борошна,
 • рибу та олію;
 • соки та суміші;
 • спиртне та безалкогольні напої.

Окремі розділи з 23 посідає виробництво тканин, текстилю, взуття, шкіри та аксесуарів, ліків, предметів догляду, хімічних сполук, мінеральних добрив, техніки, машин, меблів.

Постачальники теплової, електричної та атомної енергетики, газу та пару мають коди у секції D. Наступна E поєднує водоканали, компанії, що відповідають за каналізацію, вивозять та перероблюють відходи.

Діяльність компаній та фізичних осіб, коди яких знаходяться в 39 розділі, пов’язується з поводженням з відходами.Секції виробництва

Секції послуг

Будівництво включає різні види робіт – малярні, електромонтажні, покрівельні, прокладання залізничних колій та шляхів. КВЕД фірми, що має вид діяльності мурування каменем та цеглою 43.99.6, з них перші 2 цифри – розділ, наступні дві – група, остання – клас.

Читайте також:  Колективний договір 2022 в Україні

Для послуг, що надаються під час економічної діяльності компаній та фізичних осіб, не встановлюється право на власність. Вони не можуть продаватися без самого виробничого процесу.

Аби знайти коди на послуги згідно з УКТ ЗЕД України 2018 варто уважно дивитися. Торгівля оптом розміщується в секції, що позначена літерою G у 45 розділу, далі йде роздрібна. Під буквою H згрупований транспорт:

 • трубопровідний;
 • залізничний;
 • водний ;
 • автомобільний;
 • авіаційний.

До секції J входять видавництво книг, журналів, інформаційне забезпечення зйомки та демонстрація фільмів. 60 розділ відводиться діяльності телебачення й радіомовлення.

Літера P відведена під освіту, яка поділяється на початкову, середню, вищу, дошкільну. Секція Q призначена охороні здоров’я та соціальній допомозі. Тут виділені коди для хірургічних, психіатричних, стоматологічних закладів, послуг швидкої допомоги, догляду за хворими.

Закінчується класифікатор КВЕД діяльністю екстериторіальних органів, послугами домашніх господарств та 99 розділом. Цифри, починаючи з 7 та закінчуючи 9 рівнем деталізують типи послуг та продукції.

Як розшифровують коди

Використовуючи довідник, неважко обрати правильний КВЕД. Він вказується у спеціальних графах податкової та статичної звітності. Невірний код вважається помилкою та може закінчитися неприємностями в діяльності підприємства. Для тих, кому не зрозумілий механізм його пошуку, пояснення надається на офіційному урядовому сайті.

Секція, що позначається літерою, складається з підсекції, яка також позначається буквами. Далі у цифрах слідує:

 • розділ;
 • група;
 • клас;
 • категорія;
 • тип.

Державний класифікатор містить основні терміни економічної діяльності та розшифровує їх визначення. Крім нього в Україні діє довідник, де можна знайти код будь-якого товару. В першому розділі, а їх 21, зайшли місце продукти тваринного походження, в другому – рослинного.

В класифікаторі є прилади, засоби наземного транспорту, зброя, навіть твори мистецтва.

Ці коди бухгалтери обов’язково заносять у накладну разом з назвою та ціною за одиницю товару. Довідник розроблявся на основі класифікації товарів та митного тарифу.Як розшифровують коди

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.