Меню

Останні новини про зарплату суддів у 2018 році

На жаль, економічна криза зайшла дуже далеко. Річ у тім, що влада намагається усіма силами збільшити рівень життя українців. Проте зростання соціальних стандартів ніяк не впливає на купівельну спроможність. Саме тому влада вирішила додатково підвищувати зарплати представників деяких професій. А тому буде відбуватися й підвищення зарплати суддям 2018. Треба сказати, що деякі особи вважають заробітні плати представників апарату суду надто великими, а тому чергове зростання – дуже гостра та актуальна тема.заробітні плати представників апарату суду

Про що говорила державна влада

Депутати та сам президент України неодноразово наголошували на тому, що судова реформа – це необхідність. Проте, довгий час ніякої конкретики не було. Влада не давала інформації з приводу того, коли буде проводитися реформа, чого вона торкнеться та чого чекати. Можливо, вони хотіли до кінця розробити проект та не робити якихось гучних заяв з приводу підвищення зарплати суддям, бо звичайні українці були б обурені цим. Але наразі про реформу вже дещо стало відомо та політики почали висказуватися з приводу змін.говорила державна влада

Як виглядатиме судова реформа

Дуже часто на інформаційних сайтах з’являться останні новини про зарплату суддів у 2018 році. Окрім того, проект реформи передбачає ще й суттєве реформування усієї галузі, яке має значно поліпшити судову систему. Результатом цього буде те, що залишиться усього лише декілька рівнів судового апарату:

  • місцевий суд;
  • апеляційний суд;
  • касаційний суд.

Так склалося, що кожен з них є дуже важливим, адже усі вони виконують особливі функції. Таким чином, наприклад до місцевого суду звертаються з справами, які повинні урегулювати цивільні, правові, адміністративні відносини. Це, звісно, найнижча ланка у судовій ієрархії, проте треба розуміти, що вона є основою усієї системи, бо саме в такі суди надходять майже усі справи.

Читайте також:  Підвищення зарплати пилота у 2021 році в Україні

Що стосується апеляційних судів, то вони розглядають скарги на судові рішення. Іноді буває так, що громадяни не вдоволені вироком. В такому випадку апеляційний суд переглядає справу та підтверджує або змінює вирок, визначає наскільки законними були діяння судді.

Якщо громадянина не змін задовольнити навіть апеляційний суд, то він може подати скаргу до касаційного суду. В цій структурі розглядаються усі можливі справи. Це найвища ланка в усій судовій системі України.Як виглядатиме судова реформа

Якими є зміни

Отже, результатом довгих роздумів було те, що всі інші інстанції були розформовані. Функціонувати будуть тільки ті, які були перераховані вище. Однак все ж залишилася потреба у особливих судових структурних підрозділах. Влада зараз займається їх розробкою та впровадженням. Вони будуть займатися захистом конфіденційно інформації та боротьбою з основними корупційними механізмами.

Докладніше про величину заробітних плат суддів

Робота судді є досить прибутковою, навіть якщо він працює в звичайному місцевому суді. Треба зауважити, що ця професія в Україні оплачується значно більше, ніж в деяких європейських державах. А нова судова реформа робить ці виплати ще більшими. В результаті ця посада становиться бажаною не тільки для українців, а  навіть для іноземних спеціалістів.

На жаль, поки не можна конкретизувати підвищення. Проте згідно з попередніми даними, зарплата суді буде щонайменше 22 тисячі гривень. Це для найнижчої судової ланки. Представники апеляційного та касаційного суду можуть розраховувати на заробітні плати, розмір яких сягатиме до 100 тисяч гривень.

Читайте також:  Как выбрать дизайн интерьера квартиры в современном стиле в интернете

Варто знати, що підвищення виплат отримають майже всі співробітники апарату суду, зокрема помічники судів. Ці люди будуть отримувати щомісяця щонайменше 7 тисяч гривень. Поступово, звісно, ця цифра буде зростати. З часом вона переросте 10 тисяч гривень. Треба зазначити, що поки невідомо, чи буде індексація заробітної плати суддям в 2018 році в Україні, бо виплати й так викликають багато гніву.

Яку критику викликало збільшення зарплат

Велика кількість звичайних громадян та депутатів обурені тим, яким чином оплачується робота суддів. Вони постійно кажуть про те, що такі зміни тільки додатково навантажать український бюджет та в них немає якоїсь потреби. Вважається, що праця, яку виконує звичайний суддя не є такою вже й тяжкою. Саме тому заробітні плати мають бути меншими, бо вони отримують гроші майже ні за що.

Проте реформа не подобається ще й представникам апарату суду. Річ у тім, що одним з нововведень є дозвіл на працю суддею для іноземних громадян. Оскільки зарплати дуже великі, то іноземні спеціалісти не проти переїхати до України на постійне місце проживання та працювати тут суддею.

Однак скорочення суддів в 2018 році в Україні не буде відбуватися. Річ у тім, що всі вони повинні будуть пройти переатестацію, за результатом якої судді можуть бути звільнені. Проте майже одразу на роботу будуть прийняті молоді спеціалісти.

Згідно з деякими положеннями реформи, вимоги про працівників цієї системи стануть набагато жорсткішими. Будуть змінювати вікові рамки. Буде постійно відбуватися переатестація. Для роботи тепер необхідна обов’язкова вища профільна освіта. Працювати без неї тепер тут заборонено. Проте це далеко не всі нововведення. Усі вони будуть відомі тоді, коли відбудеться офіційна публікація проект реформи.Докладніше про величину заробітних плат суддів

Загальна динаміка змін

Звісно, не можна збільшувати зарплату усім.  Треба обов’язково звертати увагу на розмір бюджету, бо Україна має не так вже й багато коштів. Якщо продивитися проект бюджету, який скоро буде опублікований, стане відомо, на яку приблизно заробітну плату можуть розраховувати представники різних сфер. Однак поки що, згідно з попередніми даними, найбільше підвищення отримають саме судді, а також інші робітники апарату суду. Те, наскільки виправданими є такі зміни, можна буде дізнатися лише згодом. Збільшення виплат є своєрідною мотивацією чесно та гідно виконувати свої обов’язки. Поки залишається лише спостерігати за впровадженням змін та сподіватися, що вони допоможуть побороти корупційні прояви.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.