Меню

Закон України про охорону праці 2018

Відомо, що останнього разу Трудовий кодекс приймався ще за часів Радянського Союзу. А тому не дивно, що наразі він вже втратив свою актуальність. Оскільки старий кодекс більше не відповідав актуальним економічним реаліям, влада вирішила випустити нову редакцію цього документу з усіма необхідними змінами. Новий кодекс законів про працю в Україні 2018 покликаний вирішити усі ті проблеми, що виникли за такий довгий час.Новий кодекс законів про працю в Україні

Основі нововведення та положення довгоочікуваної редакції

До складання нового Трудового кодексу були залучені не тільки депутати. Майже вся Україна мала змогу вплинути на його розробку. Таким чином, аби змінити кодекс та закон України про працю 2018, люди на народні депутати відправили до законодавчого органу щонайменше півтори тисячі пропозицій, які мали б певним чином урегулювати ситуацію, що склалася наразі. Було вирішено, що треба створити спеціальну робочу групу, яка буде займатися розглядом усіх цих пропозицій, їх розглядом та тестуванням. Саме група в основному займалася створенням нової редакції.

Сам новий закон, перш за все, покликаний вдосконалити усі аспекти трудових відносин, а також забезпечити жителям України кращі умови праці, що повинні також вплинути на стан трудової дисципліни.

Як відомо з загальних положень, які були розроблені досить давно, кожний робітник та роботодавець повинні  співіснувати у повній злагоді. А праця повинна відбуватися в умовах цілковитого компромісу, що задовольнятиме потреби обох сторін. Саме тому ці два суб’єкти мають приймати активну участь у створенні та підписанні трудового договору. Саме він регулює та регламентує усі права та обов’язки суб’єктів.

Більш того, нова редакція кодексу вводить поняття тимчасового трудового договору, який, як можна здогадатися, буде укладатися на певний та чітко визначений строк.Основі нововведення

Докладніше про положення

Перш за все нове законодавство дає змогу кожному роботодавцю самостійно шукати інформацію про робітника, якого він вирішив взяти на роботу. Це означає, що керівник може вільно користуватися усіма можливими джерелами інформації задля отримання усіх необхідних даних. Це, звісно, можна робити тільки у рамках закону.

Читайте також:  Timex – популярные американские часы теперь в Украине

А о що стосується профспілок, то про них в новій редакції ніякої інформації немає взагалі. Вони, певна річ, нікуди не дінуться. Але треба розуміти, що усі їх діяння, а також роль у трудовому процесі, будуть не такими вагомими.

Також були внесені зміни, що стосуються випробувального терміну. Закон України про охорону праці 2018 зазначає, що випробувальний термін було скорочено. Як відомо зі слів робочої групи, тепер новий випробувальний термін не може бути довшим за 1 місяць. Якщо за його результатами керівник установи вирішить не брати людину на роботу, то він повинен буде чітко вказати усі причини такого рішення. Це потім може бути використано у суді.

Також у новому Трудовому кодексі з’явилася інформація, що стосується роботи на дому. Як відомо, вона буде оплачуватися так само, як і робота в звичайному офісі. Якщо праця людини не буде оплачуватися справно, то людина має право звернутися до відповідного органу. В результаті цього на роботодавця будуть накладені різні штрафи та пені. нове законодавство

Які є покарання

Що стосується питання покарань, то нова редакція також має декілька пунктів про дисциплінарні покарання та стягнення у випадку недбайливого ставлення до самої праці, а також до порушення встановленої трудової дисципліни.

Догана тепер відходить у минуле, а вводиться новий вид покарання – попередження. Така зміна викликала чимало обговорень, а те, чи була вона дійсно потрібна, буде видно через деякий час.

Читайте також:  Кримінальний кодекс України станом на 2018 рік

Більш того, в новому Трудовому кодексі є чіткий перелік осіб, яких забороняється звільняти з роботи. Цей перелік затверджувався та створювався відповідно до чинного законодавства. Таким чином, наприклад, не можна звільняти з роботи матерів, що самостійно виховують дітей. Тут треба кожному особисто ознайомитись з цим переліком.

Що буде гарного для звичайних працівників

Треба також сказати, що з прийняттям нового документу про працю, будуть вводитися деякі справді незвичні для українців зміни. Однією з таких змін є таке поняття, як годинна перерва на спеку. Варто сказати, що подібна практика вже давно використовується в багатьох Європейських країнах та є необхідною. Така перерва означає, що будуть зачинатися усі заклади та магазини на період найбільшої спеки, який, як відомо, починається о 14:00, та закінчується приблизно о 16:00.

Відтепер усі ті робітники, які вчасно не отримали свою заробітну плату, маються право спокійно відмовитися від виконання своїх службових обов’язків. На перший погляд це є не досить важливою зміною. Проте такий дозвіл надає неабияку змогу зменшити кількість мітингів та акцій громадян, які незадоволені порядком в окремій організації. Таким чином, Трудовий кодекс буде полегшувати організацію усього трудового процесу, а також буде сильніше впливати на поведінку роботодавців. Варто також сказати, що наразі окремо готується закон України про працюючих пенсіонерів 2018 року.

Трохи про відпочинок

Є, звісно, зміни, що стосуються відпочинку працівників. Таким чином, кількість днів відпусти збільшена з 24 до 28. Отже, тепер відпочинок дозволить зробити більшу кількість справ та насолодитися сповна. Самостійно переносити та якимось чином регулювати час відпустки роботодавець не має права. Це можливо тільки при наявності письмової згоди працівника установи на це. Окрім того, новою редакцією Трудового кодексу чітко встановлений перелік та час довших відпусток, що можуть тривати по два місяці. На них можуть розраховувати тільки представники деяких професій.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2022

Загалом, усі ці позитивні зрушення мають дуже важливе значення. Вони відбуваються саме в той час, коли країна цього найбільше потребує. Треба розуміти, що зміни старого порядку ж необхідними. Нові умови праці та новий закон, кодекс – це важливий крок вперед.засоби безпеки

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.