Меню

Колективний договір на 2019 рік з додатками

Усі взаємовідносини, які виникають під час робочого процесу між роботодавцем та співробітниками, регулюються не лише положеннями чинного трудового законодавства, а ще й колективним договором. Цей договір являє собою особливий документ нормативно-правового характеру, який укладається в кожній установі чи підприємстві. Договір створюється для чіткого визначення обов’язків роботодавців та працівників, а також для регламентування робочого процесу. Колективний договір складається з купи різних положень, які охоплюють усі галузі, що стосуються керівника підприємства та робочого персоналу. А тому якщо в установі ще не був розроблений й укладений колективний договір на 2019 рік з додатками, то керівництво повинно якнайшвидше вирішити це питання, бо за відсутності цього документу не можна вести будь-яку діяльність.Усі взаємовідносини

Хто бере участь у розробці цього документу?

Для початку треба зазначити, що проектування і розробка договору відбуваються відповідно до усіх вимог чинного законодавства. Договір ні в якому разі не повинен порушувати положення законодавства. Існує помилкова думка, що договір укладається лише в тих випадках, коли під час робочого процесу виникають спірні питання. Насправді це зовсім не так. Мета документу полягає у тому, щоб саме запобігти виникненню таких ситуацій. Що стосується саме суб’єктів договору, то їх усього лише двоє: сам працівник та його роботодавець.

Колективний договір є обов’язковим документом для усіх установ, якими володіють юридичні особи та де працюють наймані робітники. В такому випадку до уваги не береться форма власності. Окрім того, цей регулюючий взаємовідносини документ може стосуватися різних рівнів установи. В деяких випадках для певних підрозділів створюються особливі договори. Незалежно від того, яких саме рівнів стосується документ, усі суб’єкти зобов’язуються чітко його дотримуватися.

Якщо установа є великою та має достатній штат для створення профспілки, то укладання керівного документа відбувається трошки інакше. Шляхом голосування серед працівників обирається одна людина, яка буде виступати як представник профспілки. Саме ця людина буде займатися розробкою й укладенням договору, що стосуватиметься усього штату підприємства.

Читайте також:  План роботи бібліотеки на 2022 рік

Точно таким чином укладається колективний договір в Україні в тих установах, де колектив дуже маленький та не вистачає працівників для створення профспілки. Можна зробити висновок, що цей документ треба обов’язково розробляти та впроваджувати, незалежно від кількості співробітників та умов праці.Хто бере участь у розробці цього документ

Яка інформація міститься в договорі?

Як вже згадувалося раніше, усі положення цього документу повинні чітко відповідати чинному законодавству. Щоб охопити усі аспекти робочого процесу та запобігти виникненню спірних ситуацій, в договорі зазначаються пункти, які стосуються:

  1. Умов, в яких співробітники вестимуть свою трудову діяльність.
  2. Питань щодо охорони праці співробітників.
  3. Питань, в яких йдеться про організацію певного виду виробництва.
  4. Ставок та розмірів окладів для певних посад. Також в документі може зазначатися інформація щодо відпусток, лікарняних та навіть добових на відрядження.
  5. Режиму праці та кількості годин, що виділяються на відпрацювання згідно з посадою та обов’язками людини.
  6. Виплат, які надають особам під час роботи та навіть після звільнення з роботи.

В деяких випадках колективний договір надає працівникам набагато більше прав та свобод, ніж здається на перший погляд. Людям надається можливість брати участь у розподілі бюджету установи, надається можливість вільно виражати свою думку та виступати з пропозиціями. Але ці положення є специфічними, а тому їх можна відшукати далеко не в кожному договорі. Також у цьому документі іноді є положення, що стосуються субсидій та допомог від держави, різних пільг та процедури їх отримання. Важливо знати, що після укладення договору жодна зі сторін не має права його змінювати. Особливо це стосується роботодавців, які таким чином намагаються обмежувати права працівників. Такі порушення караються щонайменше адміністративною відповідальністю та великими штрафами.Яка інформація міститься в договорі

Договори, які укладаються у сільських громадах та адміністраціях

Для початку варто розглянути колективний договір сільської ради на 2019 рік. Процедура його розробки та укладання нічим не відрізняється та є цілком стандартною. Проте треба враховувати певні особливі умови. Існують угоди, які стосуються певних галузей та регіонів. Колективний договір не повинен суперечити усім пунктам цих угод. Дуже часто цей документ розробляється тоді, коли виникають суперечності між головою сільради та співробітниками. Наразі дозволяється укладати договір на тривалий термін, аж до настання 2020 року. Цим часто користуються роботодавці, адже набагато зручніше урегулювати відносини на декілька років вперед, ніж займатися цим щороку. Але до документа можна вносити певні поправки та доповнення й вилучати статі, якщо на це дали згоду обидві сторони. Сторони не мають ніякого права самостійно редагувати договір. Згода повинна даватися привселюдно. Тільки що укладений чи нещодавно відредагований документ треба обов’язково зареєструвати.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні 2018

Окремо необхідно згадати про колективний договір від Райдержадміністрації та подібних установ. В цьому випадку документ укладається тільки тоді, коли відбуваються загальні збори. Договір від адміністрацій містить ті самі положення та має такі самі особливості, однак в ньому можуть зазначатися додаткові положення, що визначають права та обов’язки працівників. Ще варто знати, що для цього виду угоди існує свій особливий порядок реєстрації, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Що ще можна відшукати в цьому документі?

Нові установи, які вперше зустрілися з цим питанням зазвичай не знають, на яких саме засадах укладається договір та як він взагалі повинен виглядати. В такому випадку може знадобитися зразок колективного договору на 2019 рік. Він є загальнодоступним, а тому його можна легко відшукати в мережі Інтернет або в інстанціях, які займаються питаннями охорони праці.

Взагалі у цьому документі може зазначатися абсолютно різна інформація. Немає положень, які регламентували б зміст колективної угоди. Саме тому тут може міститися інформація навіть про святкові й вихідні дні, трудові будні. Договір може регламентувати порядок нарахування заробітної плати, порядок отримання відгулів чи навіть відпустки, тощо.

Чимало питань виникає з приводу того, як саме створюється та підписується колективний договір для ПАТ. Для акціонерних товариств не зазначено ніяких особливостей, а тому все відбувається відповідно до стандартного процесу. Іноді трапляється так, що під час укладання якоїсь трудової угоди виникає чимало суперечок. Тоді створюється протокол із зазначеними суперечками й розбіжностями, а укладення договору відкладається на певний термін, допоки усі спірні питання не будуть вирішені. Іноді для пошуку компромісу можуть навіть залучатися сторонні комісії та особи. Усе це робиться лише для того, щоб обидві сторони залишилися задоволеними та якнайшвидше відшукали компроміс.Яка інформація міститься в договорі

 

Читайте також:  Электронное декларирование в 2021 году
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *