Меню

Коли буде Хеловін в Україні в 2022 році?

Страшні маски, незвично прикрашені будинки, різноманітні фігури з плодів гарбуза, містика, сміх і веселощі, видурювання смаколиків – так можна сказати про Хеловін. Це свято прийшло до нас із-за кордону, з Америки, порівняно недавно, але швидко здобуло популярність. Звичайно, традиції, звичаї, пов’язані з Хеловіном, дещо чужі і незвичні, але емоції, позитив, отримані в результаті святкування, дозволяють розбавити сірі будні і забути на мить про щоденні справи. Коли ж буде Хеловін в Україні в 2022 році? Дата святкування стала і припадає на 31 жовтня, точніше в ніч з 31 жовтня на перше листопада.Страшні маски, незвично прикрашені будинки

Історія свята

Історія святкування бере свій початок ще із давніх часів, язичництва. Хеловін поєднує в собі вірування кількох народів. Древні кельти вірили, що весь рік ділиться на дві частини – темну та світлу. І перехід від однієї до іншої відбувається саме в цю ніч, коли межа між світом живих людей і світом мертвих стиралася і духи вільно блукали по світу. Люди боялися виходити зі своїх будинків, гасили світло. А щоб налякати і прогнати привидів, всі одягалися в страшні костюми, на обличчя чіпляли маски. Для того, щоб задобрити злих духів і вберегти своє життя, перед порогом будинку лишалася їжа. Свято Хеловіна відбувалося якраз після закінчення збору врожаю і було символом переходу до зими.

Пізніше на кельтські землі прийшли давні римляни і це свято поповнилося новими традиціями. Його стали пов’язувати із древньоримською богинею родючості. Цього дня вшановували померлих, а своєрідним символом було яблуко (що лишилось і до сьогодні).

З приходом християнства свято дещо змінилось, хоча давні традиції не зникли. Хеловін стали називати – День (Вечір) всіх святих. Дата святкування з весни була перенесена на 31 жовтня, що збереглося і до сьогодні. Люди різного віку (зазвичай діти, підлітки, молодь) одягали різноманітні страшні маски. Потім ходили по вулицях і лякали перехожих. В це свято дозволяються різні витівки, жарти і ніхто нікого не сварить. Часто бешкетники стукають в двері чи вікна і жартома вимагають всіляких ласощів (цукерок, печива, фруктів).

Особливості святкування

В Америці, де Хеловін  відбувається бурхливо і насичено, більшість населення готується до свята серйозно і задовго до самої дати. Люди придумують різні фігури із овочів і фруктів, прикрашають будинки і подвір’я, шиють самостійно або замовляють костюми, маски. Найчастіше в день Хеловіна на вулицях можна побачити фей, відьом, привидів, персонажів із казок, мультиків, фільмів, принцес, лицарів, смерть, вампірів та безліч іншої «нечисті». Вони ходять від будинку до будинку, вигукуючи «життя або смерть» і вимагаючи від мешканців солодощів. В таких день ніхто не відмовляється і не свариться за такі витівки.

Читайте також:  Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2022 році?

Для оформлення будинків робляться страшні фігури із гарбуза та інших овочів. Для цього з овоча виймається вся середина, вирізаються очі, ніс, рот з зубами. А в середину ставиться запалена свічка. Також використовується штучна павутина, павуки, скелети.

Крім Сполучених Штатів, День всіх святих відзначається в багатьох країнах світу – європейських, Південної та Північної Америки.Традиції святкування Хеловіна в Україні

Традиції святкування Хеловіна в Україні схожі з американськими, хоча й не настільки поширені. Причина цьому – недавній «прихід» цього свята в нашу країну. Хеловін святкує молодь. Найчастіше святкування відбувається у вигляді тематичних, спеціалізованих вечірок. Хлопці й дівчата перевдягаються в незвичні костюми, вдягають маски або розмальовують обличчя. Найчастіше на такі вечірки з’являються у вигляді фей в яскравих платтях, відьом в чорних капелюхах, привидів, зомбі. Також можна зустріти героїв народних казок, сучасних фільмів, іноді навіть зірок кіно чи музики.

Знаючи, коли Хеловін в Україні в 2022 році, слід подбати не тільки про цікаві костюми, але й про атрибутику святкової вечірки. На це свято місце проведення можна прикрасити різними страшними декораціями – павутиною, величезними павуками, кістками, фігурами скелетів, перекривленими закривавленими обличчями, порозвішувати і порозкладати фігури з гарбуза, яблука, часник, поставити свічки.

Читайте також:  Дата проведення дня рибалки в Україні у 2020 році

Зробити святкування ще більш реалістичним допоможуть і правильно підготовлені напої та наїдки. Для Хеловіна їм можна надати казкового, фантастичного, страшного вигляду. Наприклад, замість напоїв буде чарівне зілля, відьомська отрута, кров. Підкреслять містичність свята і страви, приготовані у вигляді руки, ноги, голови чи будь-якої іншої частини тіла; бутерброди у вигляді очей тощо.Хеловін в Україні – незвичне свято

Хеловін в Україні – незвичне свято. В країні ще не сформувались традиції святкування Дня всіх святих. Сьогодні для більшості населення тільки розпочинається знайомство із Хеловіном. Тому не дивно, що все більше і більше людей цікавиться, якого числа Хеловін в Україні в 2022 році, щоб заздалегідь запланувати незвичайне святкування.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.