Меню

Аліменти на 2019 рік в Україні

Не буває ідеальних шлюбів. Саме тому іноді у родині, де є діти, можуть виникати сварки, що з часом призводять до розлучення. В такому випадку постає питання виплати аліментів.  Цим питанням нині займаються спеціальні органи, які виконують свої обов’язки згідно з чинним законодавством України. Останні новини о аліментах в Україні нагадують про те, що тепер розмір виплат на користь дитини буде визначатися постановою суду. Звісно, зазвичай рішення приймаються на користь особи, яка займається вихованням неповнолітньої дитинки, однак іноді бувають винятки.Не буває ідеальних шлюбів

Від чого залежить величина нарахувань та які бувають їх види?

Взагалі конкретна сума аліментів визначається з урахуванням низки факторів:

 1. Стану здоров’я платника аліментів.
 2. Матеріального становища сторони, яка займається вихованням неповнолітнього та становища платника.
 3. Наявності інших дітей у платника, непрацездатних родичів, тощо.

В деяких випадках можуть враховуватися й інші важливі фактори, які мають вплив на змогу відповідача справно сплачувати аліменти. Що стосується способів нарахування виплат, то Сімейним кодексом передбачається два варіанти:

 1. У розмірі від прибутку, який щомісяця отримує платник. Цей варіант обирається тоді, коли прибуток платника є непостійним та може часто змінюватися. Водночас він є більш гнучким, що дозволяє врахувати інтереси обох сторін.
 2. У фіксованому розмірі. В такому випадку визначається точна сума, які відповідач повинен в обов’язковому порядку сплачувати щомісяця, незалежно від рівня свого прибутку.

Також положення Сімейного кодексу нагадують, що питання сплати аліментів можна вирішити без звернення до судових установ. В такому випадку між розлученими батьками укладається спеціальна угода, де точно та в повній мірі описуються обов’язки обох батьків. Договір повинен мати два екземпляри та бути обов’язково завіреним нотаріусом. Також варто знати й враховувати те, що аліменти можуть стягуватися навіть у тих випадках, коли батьки ніколи не були офіційно одружені.Від чого залежить величина нарахувань

На яку мінімальну суму може розраховувати сторона, яка виховує дитину?

Варто знати, що нижня межа виплат постійно переглядається, а тому вона нерідко змінюється. Завдяки одному з законопроектів, що були ухвалені президентом країни, розмір аліментів на дитину 2019 в Україні не повинен бути меншим за половину прожиткового мінімуму. Звісно, при збільшені величини прожиткового мінімуму відбувається перерахунок виплат. Спосіб, згідно з яким відбувається стягнення коштів, визначається судовою установою або опікуном дитини.

Читайте також:  Социальные выплаты в Госбюджете Украины на 2021 год

Якщо у родині налічується кілька дітей та опікуватися ними надалі буде саме позивач, то в такому випадку він може розраховувати на підвищену суму виплат.

 1. На одну дитини встановлюється четверта частина від прибутку платника.
 2. Аліменти на двох дітей встановлюється 30%.
 3. На трьох або більше дітей встановлюється не менше 50% від прибутку платника.

Варто згадати, що зараз прожитковий мінімум збільшується тричі на рік, а тому сума аліментів поступово ставатиме більшою.

Аліменти на дитину, що досягла вісімнадцятиріччя

Чинним законодавством передбачається низка випадків, коли навіть при досягненні дитиною вісімнадцятиріччя аліменти продовжують виплачуватися. Ось ці випадки:

 1. Якщо особа навчається у ВНЗ та виключно на очній формі навчання. В такому вид паку аліменти нараховуються до моменту досягнення дитиною 23 років.
 2. У випадку, коли особа має обмежені можливості, причиною яких є фізичні або психологічні вади.

Взагалі варто знати, що за віком можуть встановлюватися різні величини аліментів. Наприклад, якщо вік дитинки не перевищує шести років, то аліменти на неї не повинні бути меншими за 450 гривень. А якщо особі вже від восьми до вісімнадцяти років, то виплати не повинні бути меншими за 560 гривень.

Також варто знати, що не існує якоїсь граничної максимальної суми аліментів. Якщо ознайомитися з даними, які надають органи статистики, то можна побачити, що протягом останніх років судові установи призначали зовсім різні суми аліментів. Вони коливалися від двох до десяти тисяч гривень чи навіть більше.Певні нюанси

Певні нюанси

З урахуванням багатьох факторів можна самостійно визначити, якими будуть аліменти на 2019 рік в Україні, таблиця яких вже давно перебуває у вільному доступі. Однак в деяких складних випадках краще звернутися по допомогу до юриста. Також під час проведення обчислень треба обов’язково враховувати суми індексації, а також актуальний рівень інфляції.

Читайте також:  Допомога при народженні дитини в 2022 році в Україні

Якщо відповідач навмисно не сплачує аліменти, то він скоює адміністративне правопорушення. Більш того, урядовці внесли декілька особливих змін, що стосуються саме призначення стягнень.

 1. Тепер судова установа може призначити сплату аліментів у наказовому порядку. В такому вид паку платник не зможе відтягувати момент призначення виплат та впливати на суд шляхом зриву засідань, тощо.
 2. При визначенні остаточної суми аліментів враховуватимуться усі великі покупки, що здійснював платник протягом останнього часу. Вважається, що так відповідачі більше не зможуть приховати рівень свого прибутку від суду.
 3. Також до уваги братиметься те, яким нерухомим майном володіє відповідач.

Сплачувати аліменти дозволяється будь-яким зручним для відповідача чином. Він може здійснювати банківські перекази чи поштові переводи або просто передавати кошти готівкою. Починаючи з 14 років дитині дозволяється самостійно розпоряджатися цими коштами.

Покарання при несплаті аліментів

Новий закон про аліменти 2019 встановлює більш суворі покарання за несплату. Перш за все, платник повинен буде за кожну добу прострочення додатково виплатити певну частину від суми до сплати, що визначається у відсотковому відношенні. Якщо відбуватиметься прострочення, то за сплатою аліментів почнуть слідкувати органи опіку. Позивач також може звернутися до органів з відповідним проханням. Однак якщо органи опіки встановлять, що кошти, призначені дитині, витрачаються не за призначенням, то відповідач може звернутися до суду з проханням зменшити суму аліментів. Окрім того, відповідачеві дозволяється звертатися до суду у разі неналежного ставлення до дитини з боку позивача. Іноді буває так, що сторону, яка займається опікунством навіть лишають батьківських прав.

Встановлення суми стягнень у випадку, якщо відповідач безробітний

Дуже часто виникають питання з приводу того, як встановлюватимуться аліменти 2019 якщо батько не працює. Варто знати, що дуже часто відповідачі приховуються свої прибутки. У такому випадку позивачу варто потурбуватися про надання доказів про реальне матеріальне становище відповідача, а також викликати свідків, якщо такі є.

Читайте також:  Мінімальний прожитковий мінімум на 2020 рік в Україні

Якщо на момент призначення аліментів платник є безробітним, то в такому випадку сума аліментів визначається згідно з середньою заробітною платою у місцевості, де він проживає. У такому випадку відповідач буде практично змушений влаштуватися на роботу. За сплатою також будуть активно слідкувати органи опіки. Саме в такому порядку нині в державі стягуються аліменти з безробітного.Покарання при несплаті аліментів

 

One Response
 1. Юлія 16 января, 2019 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.