Меню

Коли починається Великий Піст в 2022 році?

Великий піст – важлива подія в житті людей, які сповідують християнську віру (католицизм, православ’я). Тривалість посту найбільша серед всіх існуючих постів – 7 тижнів. З допомогою такого обряду віруючі готуються до свята Воскресіння Господнього.

Оскільки цей обряд є надзвичайно важливим кожен віруючий задається питанням: «коли починається Великий Піст в 2022 році?» Цьогоріч дата проведення посту припадає на період з 7 березня по 24 квітня.біблія і свічка

Піст – утримання від вживання певних продуктів і напоїв. Під час посту віруючі значну частину часу приділяють духовним практикам. Метою проведення довготривалого обряду є очищення людського тіла і розуму від всього зайвого. «Чотиридесятниця » – друга назва Великого Посту, яка закладає в собі точну кількість стримування – 40 днів. Згідно релігійним положенням саме цей проміжок часу тіло покійного Сина Божого Ісуса Христа пробуло на землі перед Його воскресінням.

Великий Піст 2022 призначений для того, щоб люди на собі відчули муки Божого Нащадка, який постраждав за людей на хресті і часто не мав чого їсти і пити під час мандрування по землі зі своїми послідовниками. Утримання від їжі не зможе повністю передати всіх тих страждань, однак викличе почуття безмежної вдячності Спасителю.

Як підготуватися до Великого Посту

Оскільки відмовитися від їжі треба на сім тижнів, перед його початком проводиться так званий «підготовчий» піст, який триватиме на протязі одного місяця(чотири неділі). Кожен тиждень(седмиця) цього обряду присвячений певному явищу чи події, які відбулися в біблійські часи.розп'ятий Ісус Христос

Седмиця №1 (тиждень про митаря і фарисея)

Під час відведеного часу треба замислитися над тим, наскільки неважливими є матеріальні цінністю в порівняння з іншими речами.

Піст відміняється у середу і п’ятницю. В інші дні можна вживати все нескромне. 

Седмиця №2 (тиждень про блудного сина)

М’ясо можна їсти в усі дні, окрім середи і п’ятниці. Седмиця №3 (тиждень про страшний суд)

Читайте також:  Новий місяць у вересні 2022 року

Друга його назва – мясопусний: під час нього на м’ясо накладена повна заборона. 

Седмиця №4 (тиждень про Закхее)

Сім днів до настання свята Масляної, через це його іменують ще масляним. М’ясо дозволяється вживати в їжу лише в середу і п’ятницю. В католицькій традиції розпочинається 14 січня, в православній – 21 січня.дівчина ставить свічки

Тижні Великого Посту

Відразу ж після закінчення «підготовчого» періоду починається Великий Піст, який також поділений на седмиці.

Тижні і седмиці Великого Посту в 2022 році мають наступне значення

 • Перша седмиця понеділок 7 березня вважається Чистим. В цей день вірянам повністю забороняється їсти, а весь час згідно церковним рекомендаціям варто присвятити спілкуванню з Богом і духовним розмірковуванням.
 • Друга седмиця тиждень найвизначнішого богослова православної віри – святого Григорія
 • Третя седмиця в церквах виносять хрест, який символізує розп’яття Сина Божого. Цей тиждень називається Хрестопоклонним.
 • Четверта седмиця тиждень присвячений спогадам про Іоанна Лествичника, який написав працю під загально відомою назвою «Модрина Раю».
 • П’ята седмиця метою цих семи днів є вшанування Марії Єгипетської, яка повірила у Всевишнього і чесно розкаялася перед ним у всіх гріхах.
 • Шоста седмиця – згадують про дивовижне воскресіння Лазаря, яке звершив Ісус Христос.
 • Сьома седмиця – останній тиждень іменують Страсним. Кожен із семи днів має власне значення. Найбільш значимі дні припадають на кінець тижня, а саме Чистий четвер, Страсна п’ятниця, Велика субота, Пасха.

Що не можна їсти

Всім тим, хто сповідує християнську віру, під час Великого посту заборонено їсти скоромну їжу. Під нею розуміються продукти тваринного походження. Відтак, пісні страви 2022 не мають містити в собі яєць та всіх видів молокопродуктів. До забороненого списку занесена також риба.

 • У Чистий понеділок не можна нічого їсти, дозволяється лише випити води після того, як повністю зайде сонце.
 • Під час посту можна їсти продукти рослинного походження, окрім олії. ЇЇ можна додавати до страв лише в окремі дні.
 • Понеділок, середа і п’ятниця їдять холодну їжу без додавання масла лише один раз після заходу сонця.
 • Вівторок, четвер можна їсти гарячу їжу без додавання масла тільки один раз по заході сонця.
 • Субота, неділя дозволяється зробити два прийоми їжі, в яку додано невелику кількість масла. Також цього дня згідно з приписами можна пригубити вина зробленого із винограду.дозволені продукти
Читайте також:  Лунний календар стрижок на лютий 2023 року

Всі деталі, щодо того що і коли слід вживати в їжу містить календар Великого Посту в 2022 році

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.