Меню

Яка буде плата за землю в 2022 році в Україні?

Напередодні Нового року в Україні відбулося багато соціальних та економічних змін, нова влада ухвалила зміни ПМ, новий бюджет, а також багато законопроектів, які в майбутньому зіграють українцям. Один із нових проектів зобов’язує кожного власника земельного паю виплатити запропонований податок, згідно з класифікатором використання, метражем та іншим показниками.

Яка буде плата за землю в 2022 році в Україні

Оплачувати за землю необхідно тим, хто має оформлений на себе наділ або орендує його у держави. Тому варто знати, яка плата за землю в 2022 році в Україні, тому ще влада кожен рік вносить поправки в налогові проекти.

Цікаво! Тим, хто орендує приватну ділянку у фізичної чи юридичної особи повинен знати, що в такому разі умови оплати податку мають прописуватися окремо у контракті, хто зобов’язується платити (власник, врахувуюи яка орендна плата за землю встановлена або орендар перераховує на рахунок гроші).

Оцінка вартості та безпосередньо суми мита проводиться виходячи із встановленої нормативної фінансової оцінки аграрних зон, площі земельних паїв тощо.

Що передбачає законодавство?

Перший етап нарахування найменшого податкового майна проводитиметься за оцінкою 2022 року, МНО зараховуватиметься у 2023 році за 2022 рік. У цей час становить 4 % від того, яка на той час грошова оцінка землі, а далі – 5 % (оцінку повинен проводити професіонал, спеціалізоване бюро).

У середньому доводиться платити приблизно 1200 гривень. У січні 2022 року мито на кожен гектар, який розміщено за межами міської зони, платитимуть власники паїв земельних зон площею від 50 соток. Від сплати найменшого податкового зобов’язання звільнені власники земельних зон, які розміщені у межах населених пунктів.

Пільги з податку землю

Багато громадян не прийняли із захопленням питання про збільшення податку на землі, тому поки що влада надає невеликі «знижки» з оплати. Пільги з оплати податку встановлені для фізичних та юридичних осіб та деяких класифікацій земель. Звільнятимуться від оплати наступні українці (фіз.диця):

 • Ті, хто може офіційно підтвердити інвалідність 1,2 група;
 • Особи, які займаються вихованням дітей віком до 18 років;
 • Ветерани війни;
 • Пенсіонери за віком;
 • Постраждалі внаслідок катастрофи НС.
Плата за землю в 2022 році в Україні

Ці звільнення поширені на першу зону по кожному типу застосування:

 • для можливості створити комплекс сільського господарства – не більше ніж 2 га;
 • для садівництва, садів – не більше 0,12 га.
Читайте також:  Розмір неоподатковуваного мінімума доходів громадян

Заявка на оформлення може подаватися у простій формі, без зразків, особливо якщо питання стосується тих, хто має не одну ділянку.

Пільгу можна застосувати до обраної земельної ділянки у тому періоді, у якому подано таку заявку в офіційні органи влади.

Юридичні особи (компанії, фірми, агрокомплекси), звільняються від виплати податки, якщо територія використовується за таким призначенням:

 • санітарно-курортні заклади (відпочинок, терапія, лікування);
 • громадських організацій для інвалідів чи компаній спеціалізованого типу.

Цікаво, що у випадку з власністю для забезпечення потреб інвалідів земля знаходиться у повній власності, де на протязі попереднього календарного місяця становить 50 відсотків.

Додаткові зміни

Коли всі папери будуть підписані, коригування внесено, в Україні 2022 року набудуть чинності такі зміни:

 • сума виплат до скарбниці дорівнюватиме 18% на дохід від продажу сільгосппродукції або на суму понад 12 найменших зарплат;
 • зменшення регламентованого мінімуму площі землі фермерського господарства;
 • група платників, що займається розведенням свійської птиці, виключається із платників єдиного податку.

Термін та порядок оплати

Базис для зарахування податки – це інформація земельного кадастру, яким користуються не лише службовці держорганів, а й у вільному доступі усі охочі громадяни України. В обов’язковому порядку власники земель повинні оформляти відповідні документи на них, щоб офіційно сплачувати податок на землю в 2022 році та після вносити інформацію щодо оплати до декларації. У такому разі деякі групи населення можуть претендувати на податкову пільгу.

Плата за землю в Україні

Під час подання декларації подають довідку про розмір грошової оцінки земельної ділянки. Ті люди, які проживають у сільській місцевості, їхній податок може оплачуватись через касу сільських рад, які були створеними у підході із законом та перспективним планом розвитку територій громад.

Читайте також:  Тарифы на электроэнергию в 2020 году

Чи є нововведення?

З 1 січня податковий закон запроваджує нову систему оподаткування сільгоспвиробників та запроваджує поняття «податкове зобов’язання». Ця сума обов’язкових держмит, яку кожен власник має сплачувати до бюджету. Вона становить 5% ціни землі на рік. Якщо сума податків буде меншою за МНО, то він має доплатити різницю.

Необхідно знати, що у випадку, коли земель є кілька або є пільги, і необхідно розрахувати МНО формулою. Нормативно грошова оцінка землі на 2022 рік поділена на 12. Ця найменша сума податків, яку треба буде сплатити протягом року. Найменше податкове зобов’язання не визначається для городів та сільгоспземель, що знаходяться у межах міста, ближнього передмістя (розроблено спеціальну карту територіальних зон). При розрахунках мінімального та максимального зобов’язання враховується також  коефіцієнт індексації землі.

На поточний період індексація землі в 2022 році дорівнюється 1,0 для пашнів, перелогів, пасті для худоби, котрий встановлен Державною службою геодезії картографії. Максимальний показник буде 1,06 для несадівничих паїв. Це може бути землі водних ресурсів, території під житлові нужди тощо.

 Кожен рік цей показник змінюється, але встановлено, що він не може бути більше 115 розміру споживчих цін.

Скільки потрібно платити?

Ставка держзборів встановлюється у вигляді трохи більше 3%, а землі загального використання – трохи більше 1%. Ті земельні зони, які у частому використанні господарювання, їх розмір має становити 12 % від нормативної фінансової оцінки.

Розмір оплати за земельні зони, які розміщені за межами населених частин, їх нормативна грошова оцінка встановлюється у розмірі:

 • для агроземель, сільських паїв – 0,3 %;
 • на території лісів – не більше 2%.

Зверніть увагу, що контролюючі органи обчислюють суми земельного податку та вручають відповідний папір платнику за місцем оформлення до 1 липня поточного року за попередній період. Якщо платник податку визначив неточності у відомостях про земельну ділянку, потрібно подати папери до контролюючого органу для того, щоб провести відповідне звіряння даних. Не варто з цим питанням затягувати, інакше нараховуватиметься пені за прострочення платежів.

Яка буде плата за землю в 2022 році

Є основні класифікації зборів, які підуть до МНО, до таких відносяться такі платежі:

 • податок на прибуток з продукцією та військовий збір з оподатковуваного від реалізації с-кою продукції;
 • заробітна плата найманих працівників, які перебувають з платником податків у цивільно-правових відносинах;
 • дохід, виплачений у вигляді дивідендів;
 • земельна подати;
 • рентна плата за воду.
Читайте також:  Почему покупать жалюзи в Украине лучше на портале Bonline

Сімейні ферми: особливості

Нарахуванню податкового зобов’язання повинна підлягати товарна земля. Під час вирощування продукції на власні потреби вирішили використати МНО до землі, яка перебувати за межами населених пунктів. Ця сума не буде розрахована для тих аграрних зон, якими користуються дачні кооперативи. Некомерційні садові, дачні товариства сплачують податки, як юридична особа, пільги поширюються лише на власників ділянок у пенсійному віці.

Якщо пай товарної землі становить кілька соток, сума МНО вийде незначною. Законопроектом рекомендують послабити сільгоспвиробників ФОП, який використовує у своїй діяльності 4 групу оподаткування. Для них МНО буде встановлено у половинному розмірі від стандартних показників, прийнятих у 2022-2023 роках. Для тих господарств, які обробляють кілька гектарів землі, сформовано спеціальні умови, аби легше було перейти на спрощену систему оподаткування. Для них мінімальне зобов’язання становить 600 гривень/га. Для тваринництва неоподатковуваний дохід необхідно встановити на рівні 300 гривень/га.

У питанні продажу, оренди та плати податків за землю будуть серйозні зміни, і багато українців цікавляться, що будуть наступного року, як проводити розрахунок? Державне офіційне оформлення майна – це можливість захистити свої «активи» перед правоохоронними працівниками, бути «чистим» перед податковим законодавством.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.