Меню

Кубок України з футболу 2018

Багато футбольних фанатів з жадобою чекають початку нового сезону або споглядати за своєю улюбленою грою. Найбільш значущим, мабуть, для української аудиторії найближчим часом буде саме Кубок України з футболу 2017-2018. Однак це не просто звичайне змагання, тому варто спочатку розібратися що собою являє Кубок України з футболу.

Кубок України – це особливе змагання з футболу, яке заведено проводити щороку. Робиться це саме по олімпійській системі. Деякий час це змагання проводилося під егідою Професіональної футбольної ліги, але згодом право на проводження Кубку перейшло до Прем’єр-ліги. А починаючи з 2017 року Кубок України проводиться з допомогою Федерації футболу.Кубок України

Історія склалася так, що ще в 1937 з’явився кубок УРСР, щоправда, це не було престижне змагання і участь в ньому, як правило, приймали любительські організації та представники нижчої ліги футболу. В 1992 році сталося так, що турнір зацвів по-новому, і брати участь в ньому стали усі професійні клуби, які тільки були на теренах України. В наші дні Кубок є чи не найбільш важливою футбольною подією держави, за якою споглядають мільйони. А найближчим часом стартує і Кубок України з футболу 2018.

В наші дні стимулом для перемоги в змаганні є те, що той клуб, який завоює першість, отримає неабияку змогу взяти участь в Лізі Європи. За всю історію Кубку його власниками ставали всього лише п’ять футбольних клубів.

Як говорилося раніше, Кубок України проводиться по олімпійській системі на виліт. Це спеціальна система організації змагань, при якій команда вибуває з турніру після першого програшу, що, звісно, збільшує ставки та не дає права на помилку. Таким чином переможець визначається за мінімальну кількість ігор, а боротьба за першість ведеться дуже жорстока і безпринципна.футболісти в грі

Кожна пара, яка буде змагатися між собою, вибирається випадковим чином, тобто, за допомогою жеребкування. Цей процес повторюється щоразу після завершення усіх матчів минулого етапу. Більш того, жеребкування також визначає, хто буде хазяїном футбольного поля в матчі.

Читайте також:  Закон про судову реформу в 2018 році

Результат кожного етапу напряму залежить від результату лише однієї зустрічі між обраними командами. У випадку якщо матч проходить дуже гладко і завершується з рівним рахунком, то назначається додатковий час. Якщо після завершення додаткового часу ситуація на полі не змінилася, то назначається спеціальна серія пенальті, яка призначена для визначення переможця. Раніше проводилася така практика, що у випадку нічиєї в чверть фіналах або полу фіналах команди повинні були зіграти знову. Однак за всю історію відбулася тільки одна повторна гра, а тому така практика не є доцільною.

Загалом Кубок України з футболу складається з 7 етапів. 2 з них – це попередні етапи, 3 – звичайні, а також півфінал і фінал. Зазвичай змагання починається в липні саме першим попереднім етапом, за яким одразу слідує і другий. Система побудована так, що в першому етапі стартують команди з першого та другого дивізіонів, а також переможці любительських змагань. В другому етапі до боротьби приєднуються клуби, що виступають в Першій лізі. До 16 команд, що проходять до 1/16 Кубку згодом приєднуються 16 команд, що виступають в Прем’єр-лізі.

Організація даного змагання проводиться на найвищому рівні, а тому не дивно, що у кожного етапу є чітко визначені дати початку. Час проведення Кубку розтягується майже на увесь рік, адже зимою ігри не проводяться. Таким чином, перші 4 етапи проводяться до зими, а три інші – після неї.

Кубок України є не єдиним трофеєм за перемогу з цих престижних змаганнях. Окрім відповідного трофею, команда, що зайняла першість, отримує кваліфікацію на Кубок УЄФА. В разі, яка переможець вже має таку кваліфікацію, то вона переходить іншій команді, а саме команді, яка знаходить на найвищій стрічці серед інших команд Прем’єр-ліги.

Багатьох цікавить як буде проводитися жеребкування кубка України 2017-2018. Хочеться казати, що цього разу якихось нововведень не передбачається, та вони і не потрібні адже стара система працює якісно і справно. Тож, щодо жеребкування, то воно обов’язково проводиться таким чином, щоб запобігти будь яким махінаціям. Проходить ця подія при наявності спеціально запрошених гостей, а також медійних представників та представників футбольних клубів. Жеребкування являє собою звичайне виймання маленької кульки з кошика. Кульки є пронумерованими, а кожний номер відповідає певній команді. Цей вид жеребкування вважається одним з найбільш чесних, а тому нерідко трапляється так, що вже на самому початку Кубку між собою зустрічаються дві сильні команди.Кубок проводиться за традицією на НСК «Олімпійський»

Читайте також:  Податковий кодекс України 2018

А от що стосується місць для проведення зустрічей між командами, то було визначено так, що матч повинен обов’язково проводитися на домашньому стадіоні однієї з сторін. Як правило, хазяїном стадіону є та команда, що в даний момент виступає в нижчій по рангу лізі. Кубок України по футболу 2017-2018 не є виключенням, а тому і в усіх іграх, які відбудуться найближчим часом, буде використана така система визначення хазяїна поля.  У випадку, якщо суперництво ведуть команди з однієї ліги, то хазяїном буде обрана та, яка мала непарний номер на своїй кульці під час жеребкування. Якщо і це рішення не допомагає, то хазяїном буде обрану команду що проводила найменшу кількість домашніх матчів. А от фінал змагання за Кубок проводиться за традицією на НСК «Олімпійський».

Наразі вже було проведено жеребкування першого етапу Кубку України, де участь візьмуть аж 26 команд. Серед шановних гостей події були відомі футболісти та тренера знаменитих збірних команд держави. Трансляція жеребкування відбувалася в прямому ефірі. За результатами усі команди були поділені на 13 пар, матчі між якими стартуватимуть 9 липня.

Після завершення змагань за перемогу команда отримує трофей – Кубок України та право на цей трофей до кінця наступного сезону. Фінал кубка України 2018, як не дивно, буде проводитися десь приблизно в середині травня.гравці

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.