Меню

КК України зі змінами за 2018 рік

Цілком природно, що складне економічне, політичне, соціальне становище в країні потребує сильної правової бази. Прийнятий у 2001 році нормативно-правовий акт зазнавав змін і доповнень, яких за 17 років нараховується близько 700. КК України зі змінами за 2018 рік – результат прці багатьох людей. Над ним старалися вчені-теоретики, практики, працівники з різних комітетів ВРУ, а також народні обранці. Він забезпечує дотримання прав і свобод громадян, їх безпеки і запобігання злочинам. Декілька десятків статей було видалено, близько сотні нових – додано. Вони не суперечать Конституції, навіть навпаки – ґрунтуються на її приписах.КК України

Структура та принципи законодавчого акту

Кримінальний кодекс України – документ глобальних для країни масштабів. Він забезпечує як недоторканість окремої особи, так і мир та безпеку українського суспільства. Це систематизований документ, який складається із Загальної, Особливої та Прикінцевої частин.

Виникає питання: чи таким поганим був ККУ, прийнятий у 2001. Звичайно ж що ні. Справа в тім, що він був першим несміливим кроком у реформуванні правової бази країни. На той момент зв’язок із народом був досить слабким, а тому й статті не завжди відповідали дійсності. Кримінальний кодекс України станом на 2018 рік – максимально повний і точний правовий акт, який визначає що таке злочин і яке за нього передбачене покарання. Загальна і Особлива частина – це нерозривні складові єдиного механізму. Кожна з цих частин складається із окремих статей, які створені з однією метою – запобігання злочинності. В умовах сучасності нема ні єдиного шансу збудувати гідне суспільство без міцної і непохитної правової системи.

Зрозуміло, що КК України пов’язаний з обмеженням прав і свободи громадянина, тому й над ним, перед впровадженням будь-якої статті, працює велика кількість людей. Вони опираються на попередній досвід і теоретичні дослідження науковців у цій галузі.гостра сокира

Кримінальний кодекс керується такими принципами:

 • охорона та дотримання прав безпеки України та кожного громадянина, право особи на власність та загальний правопорядок у країні;
 • це єдиний нормативно-правовий акт, який містить в собі всі закони про кримінальну відповідальність;
 • керується принципом «без доказу вини – без кримінального покарання»;
 • вводить поняття особистої і винної відповідальностей;
 • якщо злочин співпадає з описом у статтях кодексу, то за нього передбачена відповідальність;
 • поділ злочинів по тяжкості скоєного і відповідне за них покарання (за менш тяжкі злочини – менше, за більш тяжкі – більше);
 • містить в собі норми, що покликані зменшити організовану злочинність в країні;
 • система покарань від найлегшого до найтяжчого (чинний КК України 2018 року не має смертної кари за тяжкі злочини, є лише довічне ув’язнення);
 • також в ньому перераховані і норми, які звільняють від відповідальності (якщо злочин не тяжкий і обидві сторони змогли знайти спільну мову);
 • наявність КК в деякій мірі стимулює громадян не вчиняти злочини;
 • також сучасний кодекс має цілий розділ, який стосується лише неповнолітніх;
 • кодекс поділений на частини. Загальна – містить загальні норми про злочин, підстави, умисел, рецидив, призначення покарання та звільнення від нього. Особлива – містить статті, що відносяться до окремих злочинів і покарання за них. Обидві ці частини тісно пов’язані і не використовуються по окремості.

Чинний кодекс хоча й прийнятий на перспективу, але це не означає, що він досконалий і не потребує більше змін. Суспільство розвивається, змінюється, з’являються нові тенденції. Таким чином і проявляються недоліки окремих статей.

Читайте також:  Чи буде нова хвиля мобілізації в 2021 році?

Розділи кодексу

Кримінальний кодекс України 2018 складається із багатьох статей, які об’єднані і систематизовані у розділи. Вони логічно розташовані у законі починаючи від загальних, а далі до більш конкретних. Таким чином, спочатку вводиться поняття злочину, далі – співучасть і множинність. Розділи розміщаються послідовно по ступеню і тяжкості. Так само у кожному розділі розміщені норми – від найтяжчих до менш тяжких. В Особливій частині розділи поділяються на ті, що забороняють, роз’яснюють і заохочують.

В Особливій частині переважають норми, що забороняють. Норми, що роз’яснюють частіше за все знаходяться у специфічних статтях. Норми, що заохочують, це ті норми, які спонукають до співпраці зі слідчими, сюди також відноситься розкаювання.

 

Для чого потрібні вдосконалення?

Вже 17 років діє кодекс, прийнятий у досить важкі часи. Це був справжній прорив у економічному та політичному житті країни, адже рівень злочинності був високий, а правова база не відповідала часу. Норми були застарілі і недосконалі.

Сучасний кодекс стане нормою права на наступні роки, але й змін не уникнути. Коли кодекс потребує змін:

 • при виявленні недоліків у ході роботи;
 • більшість прийнятих за ці роки змін варто переглянути, адже кожного разу вони приймалися під впливом подій;
 • документ потрібен бути цілісним, послідовним і системним;
 • також Україна повинна відповідати міжнародним правовим нормам, вдосконалюватися для відповідності стандартам.

Статті кодексу не можна відміняти чи запроваджувати під впливом однієї події. Для цього обов’язково потрібно врахувати:

 • роботи різних науковців;
 • попередній досвід у галузі права;
 • не зайвим буде і досвід інших країн.людина за гратами

КК України станом на 2018 рік першочергову увагу приділяє безпеці українського суспільства. Також безпека життя та дотримання прав і свобод кожного громадянина. КК регулює і матеріально-правові відносини, звільнення від покарання, судимість та види покарань.

Минулого року піднімалися питання гуманності в праві та зменшення жорстокого поводження. Справжнім проривом для захисників тварин стало прийняття Закону про кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Закони повинні бути якісними та стабільні, тому й періодично вдосконалюються.  Зараз дуже гостро стоїть питання про корупцію і її максимальне знищення. Без сильної правової бази це буде неможливо.

Читайте також:  Нові пісні 2018 року

Тільки з адекватними  і сильними законами громадяни можуть бути впевнені у своїй безпеці і відповідному покаранні винних.

Коментований кримінальний кодекс України 2018 можна знайти будь-де. Його можна купити у книгарні або скачати з інтернету. Кожна стаття в ньому розшифрована і пояснена, це значить, що будь-хто може прочитати і розібратися у документі. Але це може не дуже допомогти громадянам, адже зміни, які відбулися практично монополізують адвокатуру. А це значить, що без представника практично нічого зробити самотужки не вдасться.

Корупційні схеми, якими користувалися деякі судді потрібно знищити, адже тільки тоді можна бути впевненим у тому, що буде винесено правильне і законне рішення.на місці злочину

Древні римляни вважали, що чим суворіші покарання, тим менше тих, кого потрібно карати. Щоб не прийшлося повертатися до того, з чого все розпочиналося, а розвиватися як справжня цивілізована правова держава, потрібно сильно попрацювати і прийняти ще масу нових законів і внести змін до головних правових документів країни.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.